Zprávy z Jazzíkova světa – 1. září 2018


Od rána do noci ve velkém zátahu dokončuji druhý díl tlustospisu pro lidi, kteří stejně jako on, neměli štěstí na dobré učitele dějepisu Můj domov – můj svět a cítí mezery v českých dějinách jako hendykep.

První díl zachycuje historii světa, českých zemí, jednoho českého regionu a jedné české venice, kudy šla historie na vlastní nohy století po století, rok po roce, od roku 1 do roku 1500, tedy do konce středověku. Druhý díl navazuje 16.-18. stoletím a ukazuje, že “Temno” bylo doposud jen v našich hlavách a není divu, že v 19. století chtěli po Aloisu Jiráskovi, aby napsal druhý díl s názvem Světlo.

I Temno bylo přímo narvané událostmi, o kterých nám ve školách nějak neříkali. Někdo to udělat musí, tak Vám je odvyprávím a odmudruji já.

Nová a moje dvaatřicátá kniha hodně spěchá do tiskárny, protože by měla být venku ještě na vánoční trh.
První díl každopádně v prodeji je, ale když ho ve Vašem knihkupectví nemají, objednejte si ho u nich, nebo v internetovémn knihkupectví Kosmas.cz, anebo s velkou slevou i v mém nakladatelství jednoho muže.

Vězte, že i když je cena v prodejnách většinou 980 Kč (každý obchod si může snížit svoji marži a prodávat ji levněji), 50-60% z prodejní ceny si ponechává distributor a já jako nakladatel a autor mám z jedné knihy přinejlepším 450 Kč.
Přitom počáteční investice do tiskárny byla skoro 400 tisíc a spolupracovníci (editorka, korektorka, dva grafici, 2 lektoři) jsou pochopitelně za svoji práci placeni, i když jsou to kamarádi a snaží se mi vyjít i s cenou svojí práce vstříc. Pro sebe s honorářem vůbec nepočítám.
Na téhle trilogii jsem začal pracovat v roce 1994 (při zaměstnání), od roku 2013, kdy jsem přestal aktivně provozovat svoji agenturu Arcadia Art Agency a vzdal jsem se organizačního “prezidentování” ve Vision Business Clubu, už denně 10-12 hodin. Čerpal jsem vědomosti z 250 odborných publikací, každý díl má 1000 stran rukopisu a spousty ilustrací, luxusní vydání velkého formátu na křídě.

Na vydání prvního dílu jsem si za ta léta našetřil.
Na druhý díl peníze usilovně sháním. Nabízím Vá výhodnou investici!
Pokud doma přehazujete peníze videlmi, rád Vám přijdu pomoct, nebo ty, co se vám už nevejdou do trezoru, rád přijmu na transparentním účtu
4758034309/0800.

Pro pomocníky s financováním vydání druhého a třetí dílu (ten vyjde v tuto dobu napřesrok a zahrne 19. a 20. století) nabízím zajímavé dárky (pamětní děkovný list, CD písniček s mými texty, moje romány a knížky poezie, které mám skladem, a dárcům nad 1000 Kč pak první díl   historického přehledníku Můj domov – můj svět, případně knihy a CD.)
Moje dárky budou pochopitelně s věnováním.

Číslo transparentního účtu i v tomto případě 4758034309/0800.

Když Jan Neruda v roce 1865 vybíral na Národní divadlo, které postavil Národ sobě, napsal o přispěvatelích, kteří mu nosili příspěvky: “… Moje víra v lidstvo vstává z hrobu.”

Já tuhle víru, navzdory mnoha skutečnostem, sdílím.

Jan “Jazzík” Krůta

Komentáře

Napsat komentář