Znečišťování chodníků psy odsuzují škarohlídi

Ve větších městech někteří lidé neustále poukazují na znečišťování chodníků našimi čtyřnohými miláčky.

 Všichni víme, že si stěžují hlavně škarohlídi, kteří nikdy žádného psa neměli, kteří nikdy nepoznali lásku ke zvířeti a dost pravděpodobně ani k přírodě jako takové. Jinak by spíše uvítali, že se v neútulné  betonové džungli  alespoň sem tam ujme tento malý kousíček přírody.
Oč má blíže k přirozenosti a životu nevinné psí hovínko, než jedy plodící automobil, řinčící tramvaj nebo ohlušující dělníkova sbíječka. Za pozitivní lze považovat i tu skutečnost, že se lidé po “psím” chodníku pohybují opatrněji a rozvážněji, nenaráží jeden na druhého, nechodí tupě přímočaře, ale sympaticky skotačivě kličkují mezi hromádkami. Stereotypní chůze se mění v zajímavou  taneční kreaci. A když někdo udělá chybu, žádné neštěstí, podrážce to neuškodí, spíše naopak, impregnační vlastnosti živočišného původu jsou známé už od nepaměti.
A ti, co se bez rychlé chůze nebo běhu po chodníku neobejdou, učí se díky častým skluzům padat. Dobře víte, že kdo má dobře nacvičeny dopady na zem, nezraní se pak ani pádem ze stromu, z koně nebo z kolotoče.
A i když neberete ani jeden z uvedených argumentů, tak musíte minimálně uznat, že když občas do něčeho šlápnete, ušetříte za  aromatický stromeček do auta, který jinak potřebujete  k překrytí nepříjemného zápachu benzinu a oleje. I vy, co nemáte rádi psy, ruku na srdce, nestojí to vaše občasné nešikovné našlápnutí za to?

Komentáře

 1. wbgarden napsal(a)

  Exkrementík sem, exkrementík tam, pejsánky my přece rádi….

  CHOVATEL citlivý

  Stejská se mi
  stejská
  že už nemám
  pejska

  Zítra sním i
  kočičku
  zas budu smutný
  chviličku…

  http://i2.ambrybox.com/141110/1289739924110.jpg

Napsat komentář