Značkování

Po každé výměně  garnitury v zákonodárných sborech, ve vládě, na ministerstvech, v krajích a městech se zjistí, že předcházející premiér, ministr, hejtman či primátor zaměstnávali hloupé, neschopné, zkorumpované a možná i státu nepřátelské úředníky.
Pod falešným heslem Mám právo si vybrat spolupracovníky, kterým důvěřuji! začnou noví šéfové vyhazovat ty, kteří se už něco naučili a nabírat ty, kteří nic neumějí a budou se celé další volební období v pohodlných kancelářích učit vládnout. Až do příštích voleb, kdy další vítězná strana zjistí, že úředníci dosud vládnoucí strany byli hloupí, neschopní… .

Důvěra se totiž neměří podle vzdělání a schopností, poctivosti, neúplatnosti, lásky vlasti, ale podle politické příslušnosti. Vládnoucí modří ptáci věří jen modrým ptákům, vládnoucí růže růžím, Vv Vv atd. A tak se mi vybavuje, že v tom směru se od roku 1989 nic nezměnilo. Jestliže do Sametové revoluce měli šanci urvat funkci jen lidé označkováni rudou hvězdou, po revoluci střídavě modrým ptákem (symbolem naděje, která ulétá), růžemi (symbolem krátkého kvetení a dlouhého zimního spánku), nově TOP 09 (symbolem, jemuž málokdo rozumí), dvěma V (symbolem Velkých Výkřiků a mála skutků). Zatím ještě nemají šanci označkovaní dvěma třešničkami (které si tak mohou dát leda za ucho).

Napsat komentář