Zloději – ve dne, v noci choději

Musím si všechno sobě i vám shrnout. Kauza Karel Bašta. Jeho sběrný dvůr v Ivančicích vykrádají zloději jak na běžícím pásu. Přesně dvacetkrát.  Když zase jednou dostal zprávu, že má ve své firmě zloděje, vyrazil tam se svojí mysliveckou puškou a za odjíždějícími zloději ve vzteku vypálil. Mířil dobře. Spolujezdkyně zloděje,  zlodějka, bohužel přišla o oko.

Státní zástupkyně střelci navrhla za „pokus o vraždu“ dvanáct let basy, což později snížila na šest let. Soud nakonec rozhodl o vězení na dobu tří roků, když dospěl k názoru, že šlo jen o „pokus o zabití“. Po odvolání zlodějů se ale Nejvyšší soud znovu vrátil k termínu pokus o vraždu (pachatel údajně nemohl být až tak rozrušen) a šest let bylo definitivnou.

Zloděj chudák o ničem neví, protože měl při jízdě v sobě šest piv a šest rumů. Jeho spolujezdkyně chudák přišla o oko, a prý není vůbec zlodějka. Řidič zloděj teď žaluje střelce Baštu o třicet tisíc jako odškodnění za prostřelené auto odvážející Baštovo zboží. (Byl několikrát přistižen policisty, jak jezdí bez řidičáku a se zákazem řízení.) Zatímco seděl pan Bašta ve vězení, zloději  vykradli jeho firmu dvakrát navrch.

Jak často brbláme nad možností našeho monarchy v rouše prezidenta udělovat milosti, teď já osobně tleskám: Václav Klaus udělil Karlu Baštovi milost.

A co bude dál?
Pan Bašta je v podmínce. Bude ve dne v noci stát u vrat svého sběrného dvora a chlebem a solí vítat chmatáky. Pojďte a poslužte si. Protože kdyby opět použil nepřiměřenou obranu svého majetku, šel by bručet natvrdo.

Vážení páni policajti v Ivančicích, můžete mi odpovědět?
Určitě dobře hlídáte, aby psi nekadili na chodník, aby homelesáci nežebrali u nádraží a úchyláci nestáli s bonbóny před školou. A na víc asi nezbývá čas, že? Ostatně proč riskovat, že použijete nepřiměřeně vaše donucovací prostředky. Hajzl si pak nechá ošetřit modřiny a policajt si víckrát nepráskne.

V USA se tlouštíci brání označení tlusťoch zaváděním termínu „jiní lidé“.
Od zítřka se u nás nesmí používat slovo zloděj. Ochránci lidských práv a Odborový zlodějský svaz vyhráli soudní při o používání náhrady: Jiní návštěvníci.

Připravte si na letní sezónu transparenty před své firmy, domy a byty a přivítejte své jiné návštěvníky jak se patří:

VÍTÁME VÁS! POSLUŽTE SI!

Kdo nekrade, jako by nebyl. A dejte si pozor na blbce, kterým to ještě nedošlo!

Napsat komentář