Z pracovních důvodů nepracuji

Předsedkyni Poslanecké sněmovny PČR  Miroslavu Němcovou mám rád.  Vzhledem i stylem oblékání mi  připomíná  Boženu Němcovou.

Od slavné spisovatelky a od zbytku poslanců  se  liší tím, že nevypráví pohádky.  Byť je na vrcholu slávy, nenašla si mladého blonďatého milence a neopustila rodinu, čímž narušila nechvalné zvyklosti  vysokých  židlí  české politiky. Moudrá to žena! A odvážná! Až tak odvážná, že se pokouší srovnat dvousethlavou třídu nezvedených dětí, přimět je k pořádku a dokonce i k práci. Jestli se jí to podaří, navrhnu ji na Zlatého Ámose a za své peníze vydám její metody a zkušenosti jako učebnici  pro  vychovatele dětí v pasťáku a dozorce vězňů ve třetí nápravné skupině.   

Poslanci nejen nedávají pozor, nejen vyrušují, nejen během vyučování opouštějí třídu, běhají po chodbách a občas se  i opíjejí , někteří dokonce ani nepracují a mají absenci na trojku z chování. A tomu chce třídní učitelka sněmovny učinit přítrž.

Prosadila, že už se nemohou ze zasedání omlouvat jen ústně, telefonicky, esmeskou nebo mailem, musí přinést písemnou omluvenku (poznámka autora: V ideálním případě by ji měli podepsat jejich voliči!)  Omluvitelné důvody absence se však nezmění. Rodinné, zdravotní, pracovní. Samozřejmě chápu, že se nesluší zkoumat, jestli  lidem zvolený člověk s trojnásobkem průměrného platu  lidu nelže.  Ale umím si představit ženu ve fabrice, která sedíc na pohovce vedle tkalcovského stroje s flaškou vaječného koňaku v ruce odevzdává mistrovi cedulku Z PRACOVNÍCH DŮVODŮ NEPRACUJI.  

Takovou tkadlenu by  vyhodili.    Stejně by dopadl i učitel, který by si z rodinných důvodů bral dovolenou mimo prázdniny. Poslanci mají na dovolenou parlamentní prázdniny a bez ostychu jezdí na hory a k moři v době zasedání. Z rodinných důvodů.                                                    

Poslanci jsou nevyhoditelní. A jestli je bude paní Němcová dál takhle buzerovat, mohli by poslanci vyhodit z křesla ji a zvolit si předsedu, který s nimi z rodinných, zdravotních a pracovních důvodů potáhne basu.

Napsat komentář