Novinky.cz napsaly o novince MDMS

Každá zmínka v médiích o nové knize  je moc vítaná. Následující článek vyšel dneska a poslala mi na něj odkaz jedna známá. Pochopitelně je to milé, protože nakladatelský Robinson, jako já, nemá desetitisíce na reklamu. A platí se za každé vystavení, umístění do pyramid, vyvěšení plakátů s upozorněním na novinku, které si musíte sami vyrobit. V záplavě na předvánočním knižním trhu vaši knihu týden po vydání v obchodech zašoupnou do regálu a pokud se lidi v knihkupectví na titul nezeptají, nemají šanci knihu sami najít.
Kdybyste někdy někde nějakou zmínku o knize MŮJ DOMOV – MŮJ SVĚT, případně o mé další nové,  knížce Povídání na psí stráni našli, buďte tak laskavi a dejte mi vědět. Nikoliv kvůli tomu, že bych byl takový samožer, abych si ty články předčítal před spaním, ale mohou posloužit jako doporučení pro další čtenáře.

Tak tedy Novinky.cz, autor dr. František Cinger:

Z POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU DO CELÉHO SVĚTA
Můj domov – můj svět je název první části třídílného počinu publicisty, básníka a textaře Jana Krůty, rodáka z Poříčí nad Sázavou.

Veden smutkem, že nezažil dějepisáře, který by ho zaujal, i myšlenkou britského muzikanta Scotta Andersona, který došel k názoru, že pravdivé dějiny života jsou dějinami okamžiků, vydal se na nelehkou badatelskou cestu do dávné minulosti svého rodiště. A připomíná také důležitá jména světců a králů, ale i drobných knížat a lidí z málo známých rodů.

Inspirací mu je pohled z pracovny na poříčský románský kostel sv. Petra z přelomu 11. a 12. století i pátrání po minulosti rodu Benešoviců, jehož členové, bratři Tobiáš a Beneš, poté, co vyhořel v Benešově v roce 1294 hrad, se pustili do výstavby nového sídla v Konopišti.

Je toho hodně, co by si zasluhovalo pozornost. A co ve změti všech možných událostí skoro zaniklo. Třeba znalost chvíle z 11. století, kdy jistý ovčák z vesnice v jihozápadní Francii zapomněl v jeskyni sýr a objevil tak rokfór, sýr plísňový. Nebo že na Islandu už v roce 930 vznikl první parlament.

V příštích dvou letech by měly vyjít další dva díly věnované dějům v 16. až 19. století a nato pestrá kronika století dvacátého.

 

Napsat komentář