Výstřižek z tisku

Otiskování materiálů došlých jen tak mailem, je vždycky nebezpečné. Tento článek nám poslal do redakce jeden stálý přispěvatel, navíc je podepsán kolegou Koenigsmarkem, takže to riskneme. Korupčních afér je ale tolik,  že nás snad už vůbec neudivují. Někde jsem četl,  že v jakémsi žebříčků korupčních států jsme až za Burkinou Faso.  Zlaté české ručičky jen v trošku modernější podobě?
Mail:
Myslím, že to je zcela veřejná loupež za bílého dne a ještě pod reflektory.
Jak to, že je ředitelem VZP člověk, který nejen tuto smlouvu nezrušil po svém
příchodu do funkce, ale dokonce se chystá z peněz VZP koupit akcie této
švindlovní firmy. Je to stejný tunel, jako OKD, které si za peníze OKD koupili
tři estébáci a ti je zase prodali čistému obchodníkovi Bakalovi, i se 40 000 byty,
v nichž bydlí chudáci, kterým teď zvyšuje nájemné podobně, jako zvýšil cenu uhlí, kdy kilo nepříliš kvalitního koksu stojí více, než kilo mouky na krámě.”
J. F.

 

Alex Koenigsmark:
Velmi štědře se ke svým zaměstnancům zachovala společnost IZIP, která spravuje elektronické zdravotní knížky. Loni totiž vyplatila svým devíti zaměstnancům 59 miliónů korun. Každý z nich si tak vydělal průměrně  546 tisíc korun měsíčně,  a to převážně z peněz pojištěnců Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).”

Zprávu přinesla čtvrteční Mladá fronta Dnes (MfD) s odvoláním na výroční zprávu společnosti. Paradoxem je, že zmiňovaných devět zaměstnanců dostávalo takovéto částky i přesto, že projekt elektronických zdravotních knížek nefunguje tak, jak by měl. Zdravotní údaje o pacientech totiž sdílí přes internet jen minimum lékařů. Navíc měla firma po odečtení platů zisk jen pět miliónů.

 

„Je to velmi nadprůměrné odměňování, i když pro mě je důležitější, aby služba začala přinášet úspory. Teď je evidentní, že systém nefunguje. Ordinace aktivně nespolupracují,“ řekl šéf správní rady VZP a poslanec ODS Marek Šnajdr,  někdejší náměstek ministra zdravotnictví, který naznačil, že pojišťovna by IZIP mohla začít dávat méně peněz než dosud.“ Tolik citát Lidových novin. No comment. A vlastně ano: jaké odměny asi pobírají členové správní rady a komu IZIP patří? Majitelé se jmenují Cabrnoch, Ouzký a Hronek. Milan Cabrnoch je europoslanec za ODS, Miroslav Ouzký je také europoslanec za ODS a Pavel Hronek je podnikatel. No comment.

 A pak že nebyly krásné vánoce…..

Napsat komentář