Varování

 Je to dobré! Zákon přikázal výrobcům cigaret, že mají vkusné krabičky zošklivit varování: Kouření může zabíjet. 

Není to úplně blbé. Kdyby někdo z kuřáků chtěl žalovat stát za to, že inkasoval daně z cigaret vyvolávajících rakovinu, stát se může bránit: Vždyť jsem vám to říkal!

Není to ani moc účinné, ještě jsem neviděl nikoho, kdo by po přečtení varování krabičku cigaret zahodil. Možná by (aspoň u začínajících kuřáků) lépe zabralo:  Kuřačka  smrdí!  Kuřák je méně potentní!  Tedy spíš než na ochranu zdraví bych apeloval na ješitnost.

A hlavně je to nedůsledné! Je víc rizik, před nimiž by měl stát občany varovat. Na každém bůčku by měla být cedulka s nápisem:  Tučné podporuje zvyšování cholesterolu. Můžete ztloustnout a zblbnout. Na dorty by cukráři měli povinně cukrovou polevou napsat: Pozor na cukrovku, může vám uhnít noha! Na prostopášných domech by měly viset a pod pupíkem pouličních prostitutek by měly být povinně vytetovány nápisy: Při pohlavním styku můžete získat smrtelnou chorobu. Na volanty aut bych napsal: Jakmile vůz rozjedete, můžete se zabít.  Ve svatebních síních postrádám sdělení, že Svatbou riskujete rozvod. Na lahvích tvrdého alkoholu chybí něco jako: Když to vypiješ, upadneš. Bankovky by mohla zdobit věta: Kdo ty prachy ukradne, tomu ruka upadne. Na volebních billboardech a lístcích by povinně mělo být varování: Pozor, mohli byste zvolit blbce nebo gaunera!

Kolik podobných a jiných nebezpečí, před nimiž nás stát nevaruje, nám v běžném životě hrozí!

 

Komentáře

  1. Holzelova napsal(a)

    ano dokonale výstižné… jen bych jako věčně přestávající kuřačka poznamenala, že výstrahy o potenci a retardovaném plodu na cigaretách jsou a dokonce na to existuje vtip, kdy pán v trafice při koupi cigaret odmítne ty, co snižují potenci a radši chce ty s rakovinou:-))) … jo a když smrdím, tak se vykoupu, ne?:-))

Napsat komentář