Vajíčka nejsou

O víkendu jsem šel na chalupě nakoupit. Vesnice přes tisíc obyvatel. Klasická  jednoťácká krabice s přemalovým nápisem COOP.

Beru klasický drátěný košíček a vcházím mezi regály. Jeden druh rohlíků, pár sýrů, hledám vajíčka.

„Prosím vás, kde tady najdu vajíčka?“ ptám se jedné evidentní domorodky.  Ochotně mě vede k jinému regálu. Rozhlíží se, nevidí je. Zastavuji kolemjdoucí paní prodavačku: „Prosím vás, kde tady najdu vajíčka?“

Prodavačka se ani nezastaví. Jen přes rameno utrousí: „Vajíčka nejsou!“

Najednou jsem o třicet let nazpátek.

„Jak nejsou?“

„No, prostě nejsou!“ dostane se mi odpovědi…

A je vymalováno!

Ve středu odpoledne zavřeno a v sobotu otevřeno jen do jedenácti. Maně mi vytanou maličké krámky Vietnamců (Číňanů?) otevřené od časného rána do jedenácti večer. Tady v jediném obchodě tisícihlavé vesnice tři znuděné prodavačky: Vajíčka prostě nejsou…

Komentáře

  1. Peggy napsal(a)

    Chichi, jo to je blbý, nějak jsme se zasekli a vracíme se.. Ale bude hůř, už koukám i na vsích, za ploty.. v každým dvoře, nebo zahrádce bývaly slepice..Dnes je tam většinou místo spobíhající drůbeže slepice jedna.. a vedle ní je bazén.. 🙂 Ovšem, to musíte vyjet na nějakej hóódně vysokej kopec,protože za ten betonovej plot, není jen tak vidět..Honzíčku, vajíčka jsoustejně škodlivý, copak jsi to neslyšel? a maso z vepřů? Vepř bude tím pádem už jen atrakce v zologický zahradě.. Hovězí z bláznivejch krav je už nezajímavý, a tak je toho šílenství kolem nějak už nad hlavu.. hezký den:-) A kdy ty vajíčka vlastně zase přijdou? ????

  2. lukrecia napsal(a)

    Copak vajíčka! Ty se dneska obstarávají v hypersuper a děcka nechápavě zírají, protože nemají tušení, co je to kurník. Pokoušel se někdo koupit pohodlné boty vel.43 – dámské? A dámské tričko, aby v něm netáhlo na záda? To mě jen momentálně napadlo. Jednou nejsou limo s cukrem, jindy zase bez.Co takhle šunka, nenacucaná vodou a nelisovaná? Taková, co se dřív dělala úplně běžně. Už jsem pochopila, že jakmile něco potřebuju a je to věc užitečná – tak není. Co jsme se nasháněli papíru do tiskárny – trojitý, s kopírákem, pruh – taky známý jako “traktor”. V momentě nebyl v celém okolí. A židle, která by byla vhodná k psacímu stolu a vydržela být pohodlná víc, než dva roky!

Napsat komentář