Ukradená hodina je mi ukradená

Může být, že někomu schází hodina, o kterou jsme v neděli v noci přišli. Ale je to hloupost, protože ji zase na podzim dostaneme zpátky.

Tím chci naznačit, že mi tyhle změny času nevadí. Respektive nevadí mi ta jarní změna, kdy nám celých šedesát minut berou; když na konci léta dávají, není důvod skuhrat. Abych byl přesný, z toho všeho mi leze na nervy pouze to, že musím dvakrát ročně přetáčet hodiny. A byly doby, kdy to bylo třeba dělat i s počítačem; jenže kdo to dnes pamatuje? Současné computery čas změní a ani se neobtěžují, aby nás aspoň upozornily.
Nejhůře se mi rovnají hodiny s digitálním displejem, které lze ovládat pouze dvěma tlačítky a přitom je potřeba projít dokola celý cyklus, tedy rok, měsíc, den, AM, PM, čtyřiadvacetihodinový mód, hodiny, minuty, sekundy a pak volbu, jestli má blikat čas a datum, anebo tam má zůstávat pouze čas, zato pořád. Je to takový nápor na bednu, že mám v těch hodinách vzadu schovaný malinkatý manuál. Z tohoto titulu by bylo výhodné, kdyby se změny času děly častěji, abych si to zapamatoval. Případně se neděly vůbec.
A pak mě taky rozčiluje, že musím chvilku uvažovat, doslova se soustředit, abych věděl, když je v neděli tolik a tolik, kolik by to bylo podle sobotního času, prostě jak přesně ty posuny fungují. A sotva si zvyknu, už se s tím zase veksluje. Což je na pováženou – pamatovat bych si měl, když se to u nás praktikuje už takových let.
Jediný vážnější problém lze vidět pouze v tom, že mi v dané chvíli může ukradená hodina scházet při kutění. Ovšem jak se znám, i kdyby mi nescházela, nebo by mi byla dokonce navíc darovaná, stejně bych ji prolenošil. A na nic jiného, negativního, spojeného s tímto časovým poskokem si nevzpomínám.
Ale jedno vím jistě – ranní vstávání mi to nerozhodí. Stejně z postele vylézám až teprve tehdy, když se vzbudím, nikdy ne dříve. A nehodlám na tom nic měnit, ani kdyby se ukradené hodiny daly odečítat z daní.

www. kutil.bloguje.cz

Komentáře

  1. Helena napsal(a)

    Ano,ano computer…,někomu nevadí či vadí přidaná či odebraná hodina,bohužel já jsem z těch lidí,kterým to teda vadí,když se manipuluje s časem,každý máme jinak nastavený svůj biorytmus v těle a vždycky mi chvíli trvá než se přeorientuji,či-li nastavím.Možná,by to spravil nějaký šikovný computer v mém těle..,:-),ale teď vážně: mám druhého pejska,ve své domácnosti,jak tomu prvnímu,tak i tomudle mrněti,přehozená hodina prostě vadí /vlastně daná dopředu/.

Napsat komentář