Šťastné a kyselé

Blíží se chvíle poklidu, která kdysi sloužila i k rozjímání. K čemu bude sloužit letos? Bude asi pěkných pár lidí, kteří moc oddychávat nebudou. Vánoce jsou nejlepší čas k zametání pod rohožku.

Lidi budou rozsvěcovat boží světýlka, zpívat koledy a leckde se budou zuřivě opravovat vodicí nitky v loutkovém divadle. Nějaký pitomý loutkářský amatér je zašmodrchal. „Člověče, jděte od toho, řekli mu shovívavě. Jste jako malé dítě. Víte co, jděte odtud. Tady hrají pimprlátka profíci. Jděte si sednout do hlediště mezi národ a čumte na pohádky. Tiše a spořádaně. Louskejte oříšky, krkejte coca-colu a tleskejte kašpárkovému divadýlku. A když vás zamrazíkuje, možná přijde i Ivánek.Ten Íčko? Kamarád toho Mrazíka? Nebo Mrázka? Mafiáni všech zemí, spojte se. Všechno nakonec dobře dopadne… a ještě zatleskáš… zmrde.

Když před časem praskl legrační malér Ivánka a spol. ve fotbale, celý český nejen fotbalový svět si citoval Ivánkovy vejžvyky k popukání.

V pimprlové komedii stalo se, že usedla vosa králi na nose… psal kdysi klasik. V té současné pimprlové komedii usedl králi na nose sršeň. Nos oteče, bude chvíli nečas. Ale na Nový rok přijde nahý král s novými předsevzetími: Teď to ale už myslíme opravdu vážně: Republiku si rozkrádat nedáme! („Ivánku, kolik že máme v pokladně?“)

„… A jestli budeme za rok, za dva vést debatu o tom, že to potřebuju prostě zvednout tak, abys mi dal miliardu navíc, tak se budeme bavit o tom, jestli to riziko je skutečný nebo neskutečný, anebo jestli to prostě vygradovat na něčem jiným někde…“ (poradce ministra Drobila k šéfovi Státního fondu životního prostředí)

„… A to, co jsem zažil v Lesích vedle Pavla (Drobila, nyní ministra životního prostředí, dříve člena dozorčí rady Lesů České republiky) … to byly opravdu krádeže za bílýho dne…“

Ještě se smějete? Kašpárek metá kotrmalce? Je to k popukání?

Kdysi jsem psal vyděšeně o tom, že se děti v jednom severočeském městě vloupaly do loutkového divadla a rozmlátili tam, co se dalo. Včetně loutek.  Ale po létech to začínám vidět možná jinak.  Třeba ty děti někdo doopravdy naštval. Třeba kašpárkovin už bylo i na ně moc.

Ale budou Vánoce, svátky klidu a pohody. Uklidni se, blbínku, křičí na mě ze všech stran! Zapaluj betlémská světýlka. Malý se narodí a vy volové, na něj jděte teple dýchat. My pak přijdeme s dárečkama. A půjdou nám v čele tři králové.

Šťastné a kyselé…

P.S.
Novým ředitelem Národní knihovny se stane bývalý finanční ředitel 
společnosti Ringier… Teď se v naší kultuře konečně určitě zaBLESKne!

Komentáře

 1. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Vidím to podobně, jsem ve sladkokyselém nálevu.. chvilku převládá báječná chuť okurek, podruhé kousnu do nového koření, hlavu zdobenou bobkovým listem.. pokusím se to sepsat, ale co z toho vyleze, netuším.. jen, aby sklenice nepraskla 🙂

 2. Peggy napsal(a)

  Neeeee!!!! Honzo neE! 🙂 ! Já vím, jak je to… Každá ta další, neuvěřitelná, nás dostává do kolen, ale řekni, kolik posledních zim v Praze bylo tak krásně mrazivých, bílých? Drobil, nebo Barták.. stojí nám ti všichni hajzlíci, co jsou jak SarkoFarkové v lese, na všech ministerstvec a úřadech, za to? Alespon teď , myslím, že je smysluplnější třeba jen posedět, pokecat, zahřát se u grogu, u svařáku, s lidmi, kteří nekradou, kteří jsou fajn a umí rozesmát.. Vánoční, vlastně předvánoční čas je k tomu jak stvořený.. Myslím, že já jsem ta Blbka, blbínci, co se rozčilují, ví proč a já zas vím, že právem, ale je tak krásný se raděj smát a udělat si hezky..Já tu měla vnučku, bože, co my se spolu nasmály.. vždycky úplně štaif prosila.. Babi, prosím, už ne!!! bolí mě břicho..
  Omlouvám se, já vím, jsem hloupá, ale zdá se mi, že mám čím dál míň času a smát se je moc pěkný.. a loupeživý úředníci jsou pořád.. a možná budou, já se zařekla, že si je do života, alespoň teď, pouštet nechci.. zdá se mi tak den milejší a pěknější.. Ještě jednou, moc se omlouvám, ale mám to tak a chtěla jsem se podělit, třeba se Honzíčku místo okyselení zasladíš.. je to příjemnější.. 🙂 Krásný večer a loupežníkům celýho světa pořádnej trest!! třeba useknout tu ruku? (neE!! myslím, že sebrat to, co naloupili!! to by je totiž učinilo nešťastnými.. oni asi o jiným štěstí totiž neví.. a sebrat až do posledních kalhot od pyžama!! 🙂 mějte se , všichni, pohodově,at je vám moc pěkně!

  • Jan Krůta napsal(a)

   Peggy, máš pravdu! Jenže někdy přece přímo fyzicky cítíš, jak z tebe někdo dělá blbce. A to ho pak musíš podle svých možností aspoń virtuálně praštit. A i od toho jsou tady Brejle! Já nemám rád mlčenlivé stádo. I když… je bečící stádo něco lepšího? No, nevím… Do rána je obleva a Praha je špinavá. Jednou jsem napsal básničku (písničku) o holce, která vidí věci krásnější, než jsou:

   “Pokojík dva krát dva, jedno okno,
   odemklas, když nechtěli jsme moknout,
   vlhko metr nad zem, tam v suterénu,
   na skříni bílá hlava z polystyrénu.

   A desky s tvými Pink Floydy a Stouny
   a s dalšími krásnými křiklouny
   a tvý knížky od stropu až na zem,
   v zimě stěny dýchávaly mrazem.

   Všude po zdech místo k malování,
   klapot cizích bot při milování,
   voda v trubkách do celého domu
   Pacifik nám vykouzlila k tomu.

   Za všechnu krásu můžeš ty,
   ty umíš kámen obživnout,
   vidíš věci krásnější než jsou.
   Když jiný všem si stěžuje,
   ohýnky v očích vyhasnou,
   ty vidíš věci krásnější než jsou.

   Pokojík dva krát dva, jedno okno
   odemklas, když nechtěli jsme zmoknout,
   vlhko metr nad zem v tom hnízdě ptačím,
   nízký strop nás při lítání tlačil…

   Za všechnu krásu můžeš ty,
   ty umíš kámen obživnout,
   ty zaplaťpámbu vidíš věci
   krásnější než jsou…”

   Potřebuji takové lidi ve svém okolí, protože to sám někdy nedokážu… Takže moc díky, že ty mezi ně patříš. I proto chodíme na Brejle, abychom někoho takového našli, když před našima očima je momentálně víc černé než bílé…

   • Jan Krůta napsal(a)

    To jsem dopadl… Ono mi to po odkliknutí nedělá odstace a slévá se to do jednoho bloku! Jak děláte např. mezery mezi slokami? Je vidět, že moc často nekomentuji. No jo, kovářova kobyla atd… 🙂

 3. Peggy napsal(a)

  Ahoj básníku, před chvilkou jsem natřídila zase spoustu psaníček ve schránce..Bože, Honzo, je to tak, je tolik krásnejch lidí kolem a oni jsou to, proč je dobře se ze všech těch sr..k otřepat, nechat se každým jejich povzbuzením pohladit, i mně to pomáhá, asi jsme pořád uvnitř stejní.. Jen ten náš obal je někdy jako ořech a když se odloupne, je to moc pěkný..
  Jinak tak trošičku i kecám, přeposlala jsem do redakce jeden podobný, tvému psaní nahoře.. Okamura-¨.. Chytrej kluk.. takže zas tak moc oči zavřít neumím.
  Honzíčku, děkuji za zveřejnění týhle náááádhery! naprosto mě vzala, vím, že byla pro jinou babu, ale je krásná a všechno psaní, který tu je, je opravdový, moc nádherný a dojemný dárek od Ježíška.. Mám tyhel dárky mnohem raděj, než ty, co se vážou mašlí..Obal se vyhodí, věci zevšecní, opotřebují, ale některý okamžiky, třeba tenhle nádherný komentář, tan zůstane pořád pěknej..Děkuji.. obleva, neobleva, mám v sobě sněhobílo..
  Bože lidi, to je tak krásný, vědět, že jste kolem, máme všichni své touhy, starosti, okamžiky štěstí.. tak proč nám to pořád někteří kazí.. Mám nápad, udělejmě sbírku a hurá s nimi na Mars!! Vždyť si tam už kupují plac, ne? nabo je to jinde?:-)
  Když jsem tu měla tu vnučku, ležela občas u TV a pouštěla si ty stupidní romantický filmy.. Ale dopr…e, já se Honzo přiznám, dnes můžu.. 🙂 Měla jsem svou práci, ale šlo to kolem! No a když to bylo o dětech, o lásce, o zvířátkách, já stará, utírala slzy, co tekly tak nějak nechtěně.. To jsou asi ty vánoce..:-)
  Honzo, ještě jednou děkuji za dárek, Ježíšku Brejlový, přeji i tobě podobný, denně!! On je ten svět opravdu hezkej, i když ne vždyckyve všech směrech dokonalej, ale o to víc, je každý blízko, (upřímný), vzácnější a krásnější! Hezkej den,Tobě a úplně všem.. s Brejlemi i bez nich. Posílám fouknutou pusu z dlaně.. všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ty odstavečky? To udělalo už nkolikrát i mně..:-)

 4. anna napsal(a)

  Honzo, přidávám se k Peggy. Nenechme si tou špínou (a teď mám na mysli obojí) kazit čas. I když jsme třeba Ježíškovi nenapsali, těšme se, určitě jsou kolem nás lidé, kteří nás potěší, kteří jsou s námi rádi a s kterými jsme rádi my. Asi všichni na Brejlích už máme víc času ZA sebou než před sebou, a tak si ho užívejme, ještě stále máme dveře otevřené (a kdyby se snad přivíraly, umíme srtčit nohu mezi veřeje..)

 5. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Mňo, naše živelná, rozmarná, rozervaná Pegg, miluji její vtrhnutí do ledabyle se vlnícího přístavu klidu.. 🙂
  Honzí, to mi povídej o těch odstavcích, ještě jsem na to nepřišla, tedy, nedělá to odstavce podle mého gusta, snad zkusit dvojí odkliknutí.. 🙂

 6. Lex napsal(a)

  Nojo, Honzo,
  nerad ruším Peggy pohodu, já vím, že se dají zavřít oči, ale bojím se, že to nepomáhá. Zavřená víčka jsou ze strany očních bulv něco jako promítací plátno myšlenek, a těch se člověk nezbaví. Možná po dvanácti hrnkách grogu nebo svařáku, snad, jenomže pak přichází o to horší kocovina.
  Nedávno jsem v koresponcenci napsal jednomu novináři i tohle:

  “Jestli tu před třinácti lety byla jen “blbá nálada”, abych parafrázoval jednoho, který se na tom stavu také nemohl nepodílet, tak dneska už tady je situace permanentní iritace, chcete-li “permanentního nasrání”. Humus, do kterého upadla tato společnost postavena na reciprokých hodnotách proti morálce, slušnosti, charakteru, zásluhách, spravedlnosti, je donebevolající. Můžeme se stokrát ubezpečovat, že je to lepší než “tenkrát”. Je a není. Tehdy mělo to nasrání pevného jmenovatele – stranu a vládu. A bylo možné si je kompenzovat útěkem do soukromí. Dnešní nasrání má také svého jmenovatele, kterým je výsměch a nedotknutelnost mocných. A bohatých. Což je většinou tatáž množina. A žádný útěk do soukromí není schopen s tím nic udělat, protože když nemáte práci, a i když už ji máte, tak nemáte slušnou odměnu za ni, když vám systém vezme lidskou jistotu, řeči to nespraví. Ani ta reálná svoboda. Která se ukazuje čím dále podobnější té, co tenkrát říkali bolševici – pro bohaté svobodně shromažďovat majetek a pro chudé svobodně končit pod mosty. Vím, ještě nejsme většinou tak daleko, ale vývoj jde vlčím tempem. Cynismus, s jakým naši “mocní” hlásají své představy o budoucnosti šité na míru zbohatlým, představu o důchodcích rovných žebráků, mladých rodinách žmoulajících každou korunu z chudinského platu, z nichž většinu odevzdají na horentních nájmech ubohých majitelů nemovitostí, a “bohatých” oproštěných od podstatné části daní nad trojnásobek průměrného platu, a servilní kydy sdělovacích prostředků, které tento rektální alpinismus provozují v naději, že jich, jejich nádeníků, se to proto snad nedotkne, to je nad únosnou, přijatelnou mez akceptace. A není východiska.”

  Samozřejmě vím, že teď se ozvou kůry andělské a budou housti, jak jsem zapomněl zbohatnout, jak jsou Penny a Lidly narvané těmi důchodci atd. Jsou, řekl bych, těmi šťastnějšími. Otázka je, zda to je ten cílový stav, který si většina z nich představovala, když před jedenadvaceti lety mrzli na náměstích a cinkali klíči.

  Ten děs, co se nyní odehrává v přímém přenosu, kde hlavní role hrabivých kašparů představují ti “nejčistší”, ti programoví vymetači těch špatností, kterých jsou sami zosobněním, to je spektakl, jaký tu dosud nebyl. Kde se na něj hrabe Lájos Bács s Pepou z Hongkongu, kde se na něj hrabou byty těch “nejúpřimnějších”.
  A když jsem psal v tom dopise o jejich výsměchu do našich ksichtů, je neuvěřitelné, kolik procent “pučmidrátů” je ochotno jim to žrát. Kolik procent přistupuje na tu jejich hru na atomizaci celého toho divadla, aby posuzovali kdo a co měl oznámit policii, ačkoliv celé se to odehrává na vládní úrovni, kde loajalita vysokého státního úředníka vyžaduje, aby o svých podezřeních informoval své šéfy, a ti zjednali pořádek. A že tou osobou, která je v centru podezření z toho svinstva je přímý nadřízený toho úředníka, ministr, a proto se ten úředník chce obrátit na jeho nadřízeného, na premiera, a ten ho pošle do ři..- tedy, nepřijme ho a vynadá tomu ministrovi, co to má za lidi, a ještě nyní, když to praskne dává ruce pryč, že když měl podezření, měl jít na policii atp. a navíc ho označí jako podezřelého, že to celé mohl zinscenovat, aby mohl vydírat. Doslova mj. řekl i toto – “„Bývalý ředitel státního fondu Michálek dostal jasný pokyn, aby v případě závažných pochybností kontaktoval policii. To jsem mu neprodleně po kontaktování mého úřadu vzkázal přes pana ministra Pavla Drobila a tento vzkaz byl panu Michálkovi předán. Přesto to policii nepředal. Možná i vy byste se měli ptát, proč dva měsíce běhal po Praze, nahrával si téměř každého, zcela zjevně se chystal nahrávat předsedu vlády. Dva měsíce nepředal tyto věci policii, přestože on tvrdí, že se jedná údajně o trestnou činnost, a předal je až tehdy, kdy bylo zcela jasné, že celá záležitost vyjde v médiích,“ http://www.novinky.cz/domaci/220198-premier-necas-se-omluvil-michalkovi.html
  Kafka či Orwell byli šňůrkaři ve svých paradoxech.

 7. maya napsal(a)

  Honzo,
  Tobě se to slévá, já se pořád musím přihlašovat a pořád hlásit zapomenuté heslo, i když jsem si jej uložila. Kolikrát mám komentář napsaný za 2 minuty, ale než se mi podaří se přihlásit, utečou i hodiny. No, jsem holt blondýna.:-))

 8. Lex napsal(a)

  Co to je, pane Krůto – “Komentář čeká na schválení” (už od 17.22 hod.) – to už zase existuje FÚTI či ČÚTI, aby komentář registrovaného diskutéra musel být někým schvalován?
  Váhám, váhám ohledně svého dalšího působení na těchto stránkách.

  • Jan Krůta napsal(a)

   Lexi, nestrašte mě, začnu se bát! 🙂 Nevím, o co jde! Nebyl jsem od poledne do teď na počítači, protože jsem se prodíral chumelenicí do Jihlavy a nazpátek, a teď koukám jak jójo. Asi máte odněkud špatné zkušenosti se zasahováním! V redakčním systému samozřejmě existují takové kolonky, ale na Brejlích to máme přednastavené tak, že všechny komentáře jdou rovnou na stránky, ale já mám pochopitelně možnost je smáznout, pokud by porušovaly meze, které zde zatím nemáme definované, v podstatě ale etický kodex komentátora erxistuje leckde a časem ho budeme muset také kodifikovat. Nikdo jiný k administraci nemá přístup. Ráno se spojím s IT chlapci a poptám se. Taky je možné, že jsem ráno nechtě kliknul někde na něco, co jsem neměl a nechtěl. Ale vůbec netuším, co by se mělo dít a proč. Určitě to nebyl ničí úmysl Vás, ani nikoho jiného omezovat, buďte v klidu! Jakmile se ráno proberu, dám vědět!

 9. Peggy napsal(a)

  Pěkný den Lexi, myslím, že není jediného normálního ( bacha, nepíšu OBYČEJNÉHO, to slovo už snad nejde ani slyšet.. zvlášť, když se sním ohání ti neobyčejní..všimli jste si?), kdo by nemohl souhlasit se vším, co zde píšete. Je to dokonale popsané, souhlas naprosto se vším. Ale…Je to jediná velká marnost a odebírá mně osobně, tolik energie, že kdybych si tohle všechno, všechny ty zvratky, brala blíž, chodila bych jak vyždímaný hadr.. a to nechci, chci mít prostor právě pro ty OBYČEJNÝ věci, … jsem nenapravitelná, já vím, pštros v písku, ale nevidím jiný východisko.. A k těm , co nechodí po Lídlech? V těch, co jsou na tom úplně nejhůř? co jsou bez práce..? Ježíš Lexi, to je ta podstata celýho průseru, a to, co v konečné podobě nemohu ani já přejít.. tohle se mne dotkne vždycky..Přes ty moje růžévý brejle, tohle nejde skrýt a je mi to nejvíc líto, stačí zasledchout, když ve zprávách stojí před zavřenou fabrikou lidi a na mikrofon povídaj, co asi bude.. žena doma s dětmi, vánoce na krku, dluh na bydlení.. te´d mi zase tečou Lexi slzy.. a bezdomovci? Kolik lidí tady, na internetu, jimi pohrdá, nadává jim do ochlastů.. srdce mě bolí a fakt bych těm povýšenejm nejraděj dala bobříka, stát se na půl roku jimi.. aby ukázali sami, jak je snadný, z tohodna vzejít.. ach jo. můžeme tam být v tomto státě, kde vládne bezprávní systém, všichni.. No bezprávní..! Jak se tovezme, spíš, jak je s ním zacházeno, jak se ohýbá za požehnání a často i befelem mocných..(viz Čunek a kolik pak toho bylo.. ) Ta beznaděj, Lexi, když kouknu zpět, je děsivá. a právě proto, kouknu li zpět, kolik let bych měla otrávenou duši.. cčekat na zázrak? Jo, jo, Ježíšek si malí sáňky, ale Ježíška věří děti.. my dospělí se už jen bráníme..
  Teď, před vánoci, se vyrojili zase důchodci na nákupy.. Jak si píšou mladí , a ta podívaná, to je přehlídka smutku, Lexi.. nebudu ani popisovat, co vidím, byl by to opravdu moc smutnej film.. nejstrašnější na tom je, že si občas chci vzpomenout, jak vypadali za komoušů.. jo, vzpomínám si, jak ve Sputníku na rohu České v brně, postávali u pultíků, občas taky nahlídli do nějakýho koše, ale mám dojem, že takhle bídne nevypadali.. fakt že ne.. Nějak se dnes vymykají.. tím výrazem v tvářích, já tomu říkám, být navíc.. Být navíc je pro mne to nejsmutnější.. i děti jsou někdy navíc.. společnost je taková, jak ji popisujete a abych se z toho nezcvokla, tak musím koukat, jak to napsal krásně Honza, na ty věci, které jsou krásné, na ty, co žádný blbec nezmění.. je i tak mezi námi spousta nelásky, neumíme se ani k sobě slušně chovat, zapomínáme na základní zásady slušnosti. Myslíte Lexi, že se mi tohle chce v mejch letech už řešit? Já vím, jsem děsná, ale to je problém těch, kdo ten problém mají.. Já musím znovu každý ráno vstát a zase hlavu vzhůru.. a těšit se na cokoliv, vypadám jako snílek.. Ale Lexi, sny někdy nejdou.. tedy pořád, nakonec z každýho procitnete ale i tak, pořád je kolem takovejch krásnejc a hodnejch lidí..a za tím si stojím, vím totiž, že když se otevřu a odkryju hledí, nehraji si na hrdinu, pomalu to udělají i jiní, možná na první pohled ti největší tvrďáci.. A pozor, má to i odvrácenou tvář.. Někdy se ti uhlazení měněj v docela lušný svi..ě.. ale i to je dobrý, ne? Získáváme ten pravej obraz.. ale poučitelná nebudu, 🙂 mě se to tak lexi, všechno, včetně těch kafkovin líbí.. Myslím nás, lidi.. i když mě někdo nakopne,( a nenechám si to alelíbit, to fakt ne, nebo ignoruji, stejně jako jste psal vy), neva, jsou jiní, takoví, kteří jsou stejně upřímní.. Adsi tak Lexi a prosíííím, neodsuzujte mě za pštrosíka, prosííím.. já vím..sama to vím, ale jinak neumím.. 🙂 Hezkej, moc hezkej den,ať už nad pískem, nebo s h lavou pod ním..:-)

  • Lex napsal(a)

   Peggy,
   odsuzovat? – za co? – a vůbec, měl bych na to právo?! Ba ne, milá Peggy, “tehdy” jsme si utíkali do soukromí. I dnes to jde, obrnit se proti tomu.
   Ale uniknout tomu nejde.
   Nepatřím k těm, kdo se mají špatně. Naopak, žiju v blahobytu, takže bych mohl zalézt do té ulity a vézt se na vlně. Ale nemůžu, nemůžu se jako zastánce solidarity schovávat za individuální egoismus.
   Ale pozor – mluvím-li o solidaritě, mám na mysli solidaritu s těmi, kdo jsou tak nějak “vis maior” potřební, ne protože jsou lempli nebo vychcánci.
   Mám na mysli solidaritu bohatších s chudými, zdravých s nemocnými, mocných s nemohoucími, ne naopak, jak jsou tendence k prohlubování toho opačného pojetí.
   Když jsem včera viděl a slyšel premiéra, jak po schůzce ODS zpupně – v pravém významu toho slova, tedy výrazově i vizuálně – a fakticky vyhrůžně prohlašoval, že “je povinností všech členů vládní koalice hlasovat proti vyslovení nedůvěry vládě, jinak by to bylo exemplární porušení koaliční smlouvy”, chtělo se mi zvracet.
   Jakoby daleko závažnějším porušením koaliční smlouvy nebyla chystaná korupce nevídaných rozměrů na MŽP, příjemci jejichž benefitů měla být partajní kasa té strany, které je premiér předsedou, jakož i fondy na finaancování další politické kariéry směřující k premiérskému křeslu onoho ministra. A oni nic, oni muzikanti, oni by se ani nedivili, odkud se ta půlmiliarda vzala, kdyby to Michálek nezarazil.
   “X”indl lhářský!
   Ale jo, Peggy, protože není v naší moci s tím nic udělat, jako to nebylo tehdy, nezbývá nám, než si žít spokojeně svůj život. Ony totiž nikomu stromy do nebe nerostou. A pád na držku bolí o to víc, o kolik je ta výška větší.
   Hezkýž den!

 10. Peggy napsal(a)

  Lexi, máte pravdu, beru..Včera jsem si na Vás vzpoměla.. Tak to byla síla.. ani to nechci rozebírat..Klaus to pěkně zase jednou po..l, neskutečné!! Jsme zase tam, kde jsme byli s Topolem.. A budem ještě někdy vlastně jinde? Chlap by odstoupil, Nečas není chlap, ale loajální přiskakovač, jak býval ke Klauzovi, k Topolovi, zůstal slabochem a to se ničím nezakryje.. hezkej den, všem..co už včil.. máme co jsme chtěli? Já tedy ne!

  • Lex napsal(a)

   Peggy,
   byl to můj včerejší celovečerní program. Ale musel jsem to trochu podložit slivovicí.
   Nejpřesněji celou tu taškařici popsali ve svých vystoupeních – kupodivu – Miroslav Grebeníček a Michal Hašek. Oba to rozpitvali s přesností chirurgických řezů. Marně.
   Tomu, co včera musel “Čistý” vyslechnout – a poprávu – se říká “kartáč”. Nebo také “mytí hlavy”.
   Jak příznačné – “Čistý”, sice s hrbem na zádech jako stodola, ale z toho vyšel rozhodnutím “famiglie 118” jakoby “Ještěčistší”. A teď, celý v bílem, může vejít do tanečního sálu a znovu předvádět své falešné tanečky.
   K zblití!

 11. wbgarden napsal(a)

  Peggy, též se mi to vůkol kórmoc nezamlová, ale vzhledem ke skutečnosti, že už dávno nejsem pubertální jenom lovec ideálů a mockrát v životě jsem musel volit, ne pochopitelně mezi bílou a černou, ale menším a větším zlem, že, tak si myslím prostě toto.
  Když jsem zas viděl ty natěšené parlamentní narudlé xichtíky rozmanitých barev, tak dnes už stoprocentně vím, že je furt lepší dnešní docela mizerie než světlozítřkový další vítězný únor. Bude líp. Tak pravil wbgarden. ČiČi.

  http://ateo.cz/f/images/j/jak-je-dulezite-miti-filipa.jpg

 12. Petrpavel napsal(a)

  “…další vítězný únor…” – když takové hlouposti pronáší mladý čtenář HN,MF či LN, chápu. Ale předpokládám, že on je trochu starší…, no, blahoslavení chudí duchem! Doporučuji přečíst si dnešní stať Václava Bělohradského v Právu. Bude hůř.

 13. Peggy napsal(a)

  Hmmm,tři kluci a každej po svým..Já jen po svým naivním vidění..Jo, jo, štve mě to, nesmím koukat na bednu, už ani zprávy nestrávím dobře..Nějak to jde zase sešupem.. všechno. Ale že mám jakýsi blbý smysl pro cítění s těmi slabšími a těmi, co většinou nevítězí, neb jsou slabší, hnusí se mi všechno pokrytectví a hra na něco, co jde prokouknout.. Proč si probůh pořád někdo musí myslet, že jsem nějak blbější!! a vůbec, většina z nás..Ale když vím, co si o tom myslí lidi z mýho okolí, mý známí, kamarádi,a tak, není mi vůbec jasný, kam až sahá zaslepenost těch co si myslej, že to žerem..
  Wb-já si fakt myslím, že skoro už není mezi námi nikdo, kdo by ten vítěznej chtěl, to je nějaká utopie, doba je dál a milovníci Švorcové jsou už nějak bokem.. nebo je moc neslyšet.. ale my normál, snad nechcem tolik, nejde o modrý, ani jinak barevný, jen probůh, proč jsme zase za stádo..který, ať zvolí kohokoliv, stejně je jen křoví, do kterýho se další mocný vyblije.. Ještě že se občas dá něčemu i zasmát, jinak je to na zcvoknutí..Prachy se rozkrádaj kde to jen jde a mě by mohli , při nějaký debilní a ničemný chybě, sebrat střechu nad hlevou.. kde to žijem? Áááále, mlčím..to s vítězným únorem nemá nic!
  A neví, pane Petřep…jjakej je rozdíl mezi mladým čtenářem jmenovanýho tisku a starším?Něco zas nechápu..a blahoslavený duchem? to už vůbec..Chtěla jsem přečíst RP- Bělohradskýho, neb mě ten odkaz zaujal, leč, Právo jsem nikdy nekupovala, za celej svůj život jsem ho neotevřela, a jsem tomu věrná dodnes..Zde jsem se vzorně zaregistrovala, leč soudruzi neustále opakovali jedno a totéž.. tak bud jsem pako já, nebo to soudruzi nemaj vymakaný, nejde sem dát odkaz?
  Ale je to stejně fuk,je to dvoukolejka.. Rovnoběžná, nikdy se nesejdem..Hezkej večer.A co mě na tom všem nejvíc pobavilo? Samotnou mě to zaskočilo..Rath, když odpověděl, na rádoby vtipnou otázku opuštěnému poslanci, jeho ženami.. Bylo to milé, vtipné..Bohužel, jen tento okamžik upoutal mou pozornost.. mějte se fajn

 14. Petrpavel napsal(a)

  Milá Peggy! Máte pravdu, mezi mladým a starším čtenářem uvedených tiskovin není žádný rozdíl. Všichni jsou obětí manipulace, stejně tak, jako byli obětí manipulace bývalého Rudého práva ti, kdo neumí číst mezi řádky a nemají svůj rozum, svůj náhled na dění ve společnosti. Myslím ale přesto, že starší člověk by měl být odmítavější k manipulaci, neměl by používat nic neříkající fráze. A ty wbgarden používá.
  Pokud jde o Právo, je vidět, že žijete o dvacetjedna let zpátky. Právo (dříve Rudé právo) jsou moderní nezávislé levicové noviny, MF Dnes (dříve Mladá fronta) a LN a HN jsou závislé “pravicové” noviny. Na kom? Na majiteli…

 15. wbgarden napsal(a)

  Na jistě vznešené téma, jak se žije zpátky jsem odpovídal tu, ve 12.10 po obědě a při kafíčku. Sobě vlastními nic neříkajícími frazemi, pochpopitelně. Děkuji.
  http://www.brejle.net/svet-kolem-me/mimozemstane-na-zemi/#comment-1612
  http://ateo.cz/f/images/r/rada-nezamestnanym_.jpg

Napsat komentář