Šťastná to žena!

Jak se mění  naplnění pojmu štěstí! Kdyby Božena Němcová žila v dnešní mediální době, její kněžna Zaháňská by za babičkou obklopenou vnoučaty nepovzdechla: „Šťastná to žena!“

Dnešní televizní obraz šťastné ženy totiž vypadá úplně jinak. Zásluhou kosmetických přípravků má do smrti husté, lesklé, plné, nůžky lámající vlasy, všichni muži stojí v její frontě.  Žádná na svůj věk nevypadá, protože zásluhou nekonečné řady nekonečně účinných mazadel žádná žena nestárne.

Nejšťastnější je žena v periodicky se opakujících dnech, kdy si vloží ochrannou pomůcku, aby mohla poskakovat v přiléhavých bílých kalhotách, což zřejmě mimo tyto dny nemůže. A nejlépe se mladici tancuje s vložkou, jejíž zásluhou tanečníci kolem nepostřehnou únik moči.

Žádná nemá tak šťastný výraz jako žena, které se podařilo upravit stolici prostředky účinkujícími proti průjmu nebo naopak proti zácpě.  Populární herečka není šťastná z darovaných šperků, ale z lepidla na zubní protézu. 

Všechny ženy jsou šťastné z toho, že si jejich partneři pořídili pilulky proti nadýmání, proti artróze, proti bytnění prostaty, takže už nepšoukají, nevrzají, v noci nebudí čůráním. 

Očekávám, že se na televizní obrazovce brzy objeví šťastná žena se vztyčeným prstem dokumentujícím rozdíl v použití jedno a vícevrstvého toaletního papíru.

Z čeho vlastně byla babička Boženy Němcové šťastná, když tohle všechno nebylo?

Komentáře

 1. Peggy napsal(a)

  Dnes byl nádherný den a jak to už někdy je, po zimě to není ještě to pravý ořechový a docela to větší courání přírodou udolá. Bedna fičí jako jindy, o sto šest se předhání v produkci o ničem. Všechny emaily došlé zprávy jsem už vyřídila odpovědí a lenost mě přemohla. Než se odeberu ke sladkému čtení, nahlédla jsem zase do Brejlí. Nikde nikdo. Probůh, lidi, kde všichni jste? To jsme na tom už tak blbě, že se vám nechce ani pár řádky reagovat? 🙂 Jarní únava? Wb už leští “gatě” o kmeny, jeho vtipný a hezký básně nikde, Ivett se teprve mírně a slastně protahuje, než vytočí silnej stroj na cesty… a vůbec.. Tááák…
  Pan Fišer promine, že je řeč zas o něčem jiným, ale zpět.. Vím, že tohle mělo být vtipný psaní, ale nepřišlo mi. Vzhledem k tomu, že jsem ženská (poznamenávám, že mi urážení moc nejde..),přišlo mi docela trapný.
  Jistě je spousta témat, na adresu mužů, třeba i možnejch spisovatelů, třeba o jejich smyslu pro humor, nebo třeba také jejich štěstí.. Bylo by vtipný, psát o jejich problémech s únikem moči, který vzhledem k pocitům a vnímání pachů, nelze v jejich blízkosti zapřít? Měla bych psát o jejich způsobech ukotvení zubních protéz, o vynaložených prostředcích na pár tablet Viagry, které se chystají použít při skvělé příležitosti, až se to bude hodit? O jejich loužičkách, které zanechávají u Wc mísy, v jejich nočních výpravách do ledničky,pokud si zapomenou na noc vzít Prostenal, který užívá i chlapák, kterým je Marek Vašut? ( o pouštění libozvuků raděj nemluvím.. Na to je dobrý Renye! )Zácpou jistě netrpí, vláknina se dá koupit v tabletách! A tak ani nebudu vyjmenovávat všechny ty vymoženosti, vzhledem ke kterým by tihle staříci mohli být rovněž šťastní.. ( někdy by ženskejm, (možná by to uvítala tenkrát i ta Božena Němcová))stačilo, když by si chlapi občas vzpoměli, že maj doma mýdlo a vodu a třeba obyčejnej kartáček na zuny!).
  A reklama na toaletní papír se vztyčeným prstem? No kdo jiný by na podobnou reklamu sed, než nějakej chlap? ˇUplně to vidím, zadek přilepenej na záchodě, na klíně noviny a papír nikde.. Dřív se tomu říkalo skleroza, dnes je to alzhaimr.. Jo, ještě jsem zapoměla, dnes je možný se pojistit proti všem živelnejm pohromám.. Někdy je možný obsáhnout všechno v jednom..Pan Fišer promine, ale tenhle článek se mu nějak vymknul, alespoň tak to vidím já…
  Štěstí dnešních žen, ve věku Boženy Němcové a dál, spočívá pane Fišer (je to k podivení), asi někde jinde, než v nákupu flaštiček s pletovým krémem, ale je to na chlapech, pokud chtěj zjistit pravdu a ne si vymýšlet důvody, byť rádoby vtipné, podle novin a televize..Možná tolik ty hloupý, barevný, tolik zas nečtěte…
  Omlouvám se, ale nějak mě tohle zase chytlo. Zajímvý, jak rozdílnej je pohled na svět mužů a žen. Byť v pojetí humorném….Hezký večer.

 2. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Pegg, ty mi nakukuješ přes okno? 🙂
  Protahuji se slastně, neb slunce má větší moc nad mraky, i když zdá se, opar nějaký zašedlý. První káva vypita, druhá se líně vznáší ve lžičce nad mým břichem, aby vzápětí šustivě slehla do skleničky. Vozík byl celou noc na nabíječce, vlasy jsou sice mírně zamaštěny, ovšem červená berušková gumička vše řádně zamaskuje.
  Venku si vykračije pes, táhnoucí páníčka odnikud nikam. Kosák pokyvuje hlavičkou, aby během vteřiny zmizel z křoví, kolem břízy do větviček vrby. A abych reagovala i na to téma článku:
  Nečančám se, nemažu si tváře značkovým krémem, nýbrž Marynou. Řasy už dávno nesahají pod obočí, občas mne mi ledalybe propíchnou panenku spolu s chlupem od kočičího kožíšku. Bělmo zčervená, já zesinám. Toaletní papír je mi na hony vzdálen, návštěvy si nosí vlastní, ony ty pleny mají něco do sebe.
  Herečky si, holt, musí taky nějak vydělat k nízkým důchodům a vrásky jim roli Julie nezajistí.
  Reklamy byly, jsou a budou, naštěstí má televize čudlík na vypínání. Za sebe si, v klídku sobě vlastním, mohu říct: jsem šťastná to žena.
  Pegg, je jaro, je jaro…. 🙂

 3. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Omlouvám se, píšu jak tatar, laskavý čtenář si domyslí a v duchu opraví:-) Mějte se hezky 🙂

 4. Peggy napsal(a)

  Ahoj Ivett!!!!!!!! zdravím do pelíšku, nebo na výlet na nabitým Maserati:-)! Je nádherně, vážně jsi to tu všechno krásně napsala, a víš co je nejúžasnější? že píšeš, že jsi šťastná žena!!!!! Bože, mrazí mne v zádech nad mým fňukáním, nad nepodařenými maličkostmi, nad tím, že mě občas někdo pošle do háje!! no a co? Život jde báječně dál, pořád je krásně a je dar být na světě a všechno, co je nám dopřáno, kolem sebe vidět a vážit si toho.. Dík Ivett, jsi úžasná bytost, a napíšu to někdy, až si to budu myslet zase, znovu,ať se nad tím kdo chce pohoršuje! Měj se krásně,a fakticky je jaro!!!!!!!!Pozdravuj kočičky, je vidět, že chytrý ženský, žádný blbý psaní a reklamy nedostane!pa, měj krásný famfárový den!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Milá Pegg, ležím si tu za oknem a namachrovaně luštím malá písmenka v emailových adresách. Práce je požitek, ovšem práce smysluplná. Hrdě nepoužívám již nutné brýle, mžourám očima a sluníčko mi tvoří zmuchlanou tvář díky občasném svitu skrz škvírku žaluzií. Vrozená i získaná lenost mne nedonutí vztáhnout ruku a zatáhnout je nadoraz. I co, na lících mám pocit přiložené utěrky, jenž se zahřála na rozpálené plotně. Poštěkávám kašlem z cigaret a jako kolikrát už, říkám si, nekuř. Škodí to zdraví i peněžence. Reklama v televizi mne navnadila na čokoládu Margot. Beru tedy Kofilu a posměšně se ksichtím, jak jsem televiznímu šílenství po IN výrobcích nenaletěla. Kocour hltá kapsičku, zatímco já zjišťuju, že můj dnešní nákup se skládal z kapsiček Whiska, granulí Friskies, granulovaného písku Mikeš a dvou čokolád. Rezignovaně čučím na nazelenalou plíseň chleba od pátku. Kočky se válejí s napuclým břichem a mně v něm kručí. Ale stejně mám ten povznášející pocit, že přesně takhle by to mělo být. Kroužek dýmu stoupá k pootevřenému oknu, děti hulákaj na trávníku a mrak si přivlastnil podobu koloběžky. Bezděky cuknu nohou, jednou, podruhé, potřetí.. přidáš se? 🙂

 6. Peggy napsal(a)

  Ivett!!! ty smíšku, je v tobě konečně zase nová míza, jarní! rozesmála jsi mne, potěšila.. Ta koloběžka je přímo skvělá!! víš , s ní jsi mě dostala! Po revoluci ke mě jezdila ta má pojašená kamoška z Německa. Vozila si sebou koloběžku a tvrdila, že je to v Německu taková móda.. No nevím, je sice pravda, že se občas někdo projel po ulici i některý dospělý u nás, aleto víš, na malým městě se lidi ťukali na čalo. Ona načačaná v hadříkách z Mnichovskejch butiků a jela. Já pak pochopila, že je to vlastně úžasný! ale na to jsem musela odejít z toho děsně škrobáckýho města.. kde se hlídal každej krok a každý počin jiných, všechno bylo tak nějak dobrý k odsouzení. Když se dovalila poprvé za mnou sem, do Prahy, zas vlekla tu přibllou koloběžku.Měla už to svý za sebou. Ona i ta koloběžka,chichi. Vnučka byla nadšená a jezdili závody v parku spolu. Holka se mne ptala- babi, proč nemáš taky koloběžku? prosíííím!!! no to mě dostalo, zvlášť,když mne začala podezřívat, že na ní asi neumím!
  To mě fakt naštvalo, a tak jsem se poddala pokušení, ukázat, že nejsem přece nešikovnější, než nějaká němka, co sem přivezla infantilní móresy. Koupila jsem holce větší a lepší koloběžku, a tu starou, růžovou, s namalovanou Barbie, jsem vzala za svou.. od ý doby, jsme chodily do parku už s holkou celý jaro do prázdnin se dvěma koloběžkami.. No co ti mám líčit! Bylo to skvělý!!! tolik jsem vnučku užila, díky koloběžce, jsme se nasmály a nably tolik!! ( bylo to i jindy a z důvodů jiných, ale tohle bylo obzvlášť praštěný!) Myslím, že si mě stálí návštěvníci parku dodne pamatují, jako praštěnou babku s Barbie koloběžkou. Ale víš co? Je moc fajn, že když je někdy potkám, krásně se už z dálky smějí a zdravíme se, jako dobří známí.. Byla to krásná doba, a věřím, že jednou, se spolu na nějaký ještě Ivett projedem spolu, bude nám sice možná už stovka, možná buseš na tý koloběžce ještě rochu muset sedět, ale pofičíme! dvě starý báby, co se radují z blbostí!! měj se moc pěkně, naladila jsi mne na krásný den a vlastně dny!! díky Ivet, měj hodně slunce, kolem sebe i v sobě!

 7. Eliska napsal(a)

  zdravím svý kámošky Peggy a Yvett, konečně zase spolu , aspon písemně. Mám puštěnou dvojku a dívám se na starý film s Elizabet T. Vždy jsem tuto ženu měla moc ráda a byla pro mne vzor ženskosti, krásy a talentu. A navíc jsem měla přítele , který mne nazíval Tajlořice ……….
  je pro rodinu těžké loučení s maminkou a babičkou , byla hodně nemocná, asi to bylo vysvobození.
  No takový je život, jedni odcházejí a druzí přicházejí.
  za pět týdnu
  se narodí moje vnučka , páté vnoučátko v pořadí. Moc se na ní těšíme .. to bude změna , ale krásná nemám pravdu??? Tak dívky mám ještě nějaké povinosti , odcházím a těším se do postele , bohužel jen na knihu , brala bych jinou možnost , hahaha Eli

 8. Peggy napsal(a)

  Elli, Elli, na tyhle věci raděj o smaotě nemyslet, pak třeští hlavaa jak nás poučil Honza, jde z toho napětí hysterie!!! chichi… Eliško, držím palce na mimino a už skoro počítám, kdy bude, moc ti to přeji, je to hezký,když se rodí maličký! Jen je škoda, že to ti darebníci ve vládě, tak nechtějí vidět..
  Když vzpomínáš Ellizabet, byla to valstně éra Ellvise, že.. no to jsme sbírali fotky, stříhali Kino, vyměňovali.. já měla jeho fotku na nočním stolku, tu v uniformě..chichi, Tahle holka byla krásná, fialový oči jako démanty,ale mě dostala až ve Wirginii Wolfové.. to bylpro mne velký zážtek, celý film a ona byla naprosto dokonalá.. Sledovali jsme její peripetie s Burtonem, jejich italský manželství..krásný pár to byl v tý době,, panebože!! to je let! tak pa, měj se, s knížkou v posteli končím též a s mužem vedle sebe..teď nevím co říct, raděj nic, tak dobrou..:-) mějte se pěkně

 9. anna napsal(a)

  Vždycky, když jsem viděla film, kde Elizabeth hrála, líbila se mi, byla to opravdu krásná ženská i dobrá herečka. Pro mne je ale nezapomenutelný její film Kleopatra. Vždycky mi připomněl, jak nádherná byla před léty noc v letním kině, promítaly se tehdy oba díly najednou a celou tu dobu jsme se s mou velkou láskou drželi za ruce a před domem se pak nemohli rozloučit…(Bylo mi 17.) Možná že tahle vzpomínka by se jí líbila.
  Dobrou noc a hezké vzpomínky i Vám, Brejlíci.

Napsat komentář