Stardance kontra nedokončená kopulace

 Tanec byl odjakživa vítaný namlouvací prostředek. Kdy jindy se naskytne možnost vyhlídnutého partnera se rovnou dotýkat, dívat se mu hodně zblízka do očí (nebo za výstřih) a když je na co se vymluvit (našlapaný parket) dokonce se na vyhlídnutý objekt s předstíranou omluvou v planoucím zraku nalepit.

Kde jsou ale doby Oldřicha Nového a jeho elegantní konverzace… Jednak elegantně konverzovat už asi neumíme a naštěstí pro nás bývá hudba tak hlasitá, že nastává v nejlepším případě komunikace řevem. A tak se konverzace „esemeskuje“ – zkracuje do výkřiků, citoslovcí, před mnoha lety v tehdy frčícímu tanci jménem bump se vlastně komunikovalo mírnými údery (kyčlemi a pánví).

 Nedávno mi padl do oka článek nazvaný Tanec a nedokončená kopulace autora Jaroslava Fialy. V kterém časopise si nejsem jistý, protože jsem si list jen vytrhl.

Autor popisuje největší šlágr pouliční Paříže. Jmenuje se El perreo (pochází z Porto Rica), lavinovitě se rozšířilo po Latinské Americe a valí se údajně Evropou. Kolem se hromadící dav na ulici při něm údajně šílí.

Jeho název se dá přeložit jako Pes. Název je údajně velmi přiléhavý. Pro stud, úkroky stranou a uhýbání v něm údajně není místo. Omezuje se prý na nejviditelnější sexuální projevy, velice spoře oděné dívky si to rozdávají s kámoši v širokách džínách a baseballkách rovnou na ulici. Naštěstí prý je sexuální touha v konečné fázi potlačena… To jsem si oddychl. A jak to bývá, každý jev je okamžitě klasifikován odborníky. Jistý peruánský sociolog Juan Carlos Ubilluze tvrdí, že El perreo je „vyjádřením určité poslušnosti vůči zákonům požitku, které jsou příkazem současnosti“.

Prý se při Psovi nic nepředstírá a jde rovnou k „jádru věci“. Dodnes se mě lidi ptají na pravidla hry Kličkovaná (napsal jsem kdysi text na tenhle stále docela oblíbený hit Dalibora Jandy)… Kdeže loňské sněhy jsou… Co my jsme se nakličkovali, než jsme k jádru věci dotančili! 🙂
Ale co dnešní mladí dělají s ušetřeným časem? 🙂

jazzík

Komentáře

 1. Camilla napsal(a)

  Dotázala jsem se dcery, která se tanci hodně věnuje a dostala jsem odpověď………..”jihoamericky smyslny styl tance, ktery se tanci v prostredi reggaeton (=moderni jihoamericky hudebni styl ovlivneny hiphopem) a jehoz cilem je svadet na tanecnim parketu lascivnimi pohyby pozadi…”
  Proc te to zajima? Doufam, ze to nechces tancit??!!

 2. wbgarden napsal(a)

  Tančím zásadně jenom v sebeobraně, ale na téma LaLa toho mám poměrně dost. Na rozdíl od stylu AnoAno /dada/ je to jenom většinou laciné a lascivní. A samozřejmě bez point a jader věcí. Takže žádné zbytečné pedagogomorální strachy…

  VŠECI A VĚCI

  Kdo potkal se jednou
  s Anežkou
  prožil si chvíli
  přetěžkou

  Anežka nemešká
  Jde rovnou
  k věci

  Na tom se shodneme
  převážně
  všeci….

  http://storm.interzet.ru/uploads/posts/2008-08/1218317416_ussra.jpg

Napsat komentář