Stalo se (1.-18.leden)

Jako příslovečné houby po dešti klubají se na světlo jedna kauza za druhou.

Údajná korupce při privatizaci Mostecké uhelné přidělala vrásky na sociálnědemokratických čelech. V Českém Těšíně se opakovaně kupčilo s hlasy při nedávné repríze loňských voleb. Další díl protahovaného seriálu politických šarvátek mezi ODS a Věcmi veřejnými napsala inovovaná kauza dávného sledování modroptáčnické zastupitelky detektivy agentury ABL, kterou tehdy obhospodařoval současný vévéčkový dopravní ministr. Ten na atak nejsilnějšího koaličního partnera obratem kontroval tvrzením, že severočeské organizace ODS a ČSSD byly financovány přes stavební zakázky na Ředitelství silnic a dálnic.

Olej do politického táboráku přilil ministr vnitra John aférou dočista vypraných policejních stejnokrojů firmou, které výhodnou zakázku přihrál exministr za modrou stranu Langer. Spíš než růžky vystrčila řádné rohy provařená aféra prohrané arbitráže s bývalým majitelem IPB, kterou hodlá financministr Kalousek řešit trestním oznámením. Ve víru událostí se mírně drobí pozornost veřejnosti kolem pletich a manipulací se zakázkami na ministerstvu životního prostředí. A do zapomnění snad nezapadnou dosud nedořešené kauzy loňské, jako je pražská opencard, údajný úplatkový průšvih exministra Martina Bartáka, stamilionový daňový tunel v developerské firmě Central Group či aféra příbramského bosse Jaroslava Starky zapleteného do únosu Lamberta Krejčíře.

Poněkud překauzováno je hned z kraje roku. Doufejme, že příslušní orgánové jsou v duchu premiérova “padni komu padni” na tuhle úrodu nachystáni.

Jako příslovečné houby po dešti klubají se na světlo jedna kauza za druhou. Údajná korupce při privatizaci Mostecké uhelné přidělala vrásky na sociálnědemokratických čelech. V Českém Těšíně se opakovaně kupčilo s hlasy při nedávné repríze loňských voleb. Další díl protahovaného seriálu politických šarvátek mezi ODS a Věcmi veřejnými napsala inovovaná kauza dávného sledování modroptáčnické zastupitelky detektivy agentury ABL, kterou tehdy obhospodařoval současný vévéčkový dopravní ministr. Ten na atak nejsilnějšího koaličního partnera obratem kontroval tvrzením, že severočeské organizace ODS a ČSSD byly financovány přes stavební zakázky na Ředitelství silnic a dálnic. Olej do politického táboráku přilil ministr vnitra John aférou dočista vypraných policejních stejnokrojů firmou, které výhodnou zakázku přihrál exministr za modrou stranu Langer. Spíš než růžky vystrčila řádné rohy provařená aféra prohrané arbitráže s bývalým majitelem IPB, kterou hodlá financministr Kalousek řešit trestním oznámením. Ve víru událostí se mírně drobí pozornost veřejnosti kolem pletich a manipulací se zakázkami na ministerstvu životního prostředí. A do zapomnění snad nezapadnou dosud nedořešené kauzy loňské, jako je pražská opencard, údajný úplatkový průšvih exministra Martina Bartáka, stamilionový daňový tunel v developerské firmě Central Group či aféra příbramského bosse Jaroslava Starky zapleteného do únosu Lamberta Krejčíře.

Poněkud překauzováno je hned z kraje roku. Doufejme, že příslušní orgánové jsou v duchu premiérova “padni komu padni” na tuhle úrodu nachystáni.

Komentáře

 1. Radovan napsal(a)

  Omluvte prosím poněkud svérázný sloh a slova.

  Duchovno, bůh, satan, andělé a jiná cajda!
  Vše na hovno! Všecko je to ta samá srajda!
  Všecky ismy, sekty, filozofie rektorů a mistrů rekta!
  A co duchnovno a orgasmy organismů živočišně pozemských?!
  Hm ..to se asi týká jenom těch ženských, co jsou jaksi funkčně multi.
  Vábivě plochodrážní adrenalinové sjezdovky! Hlavně když mají muldy!
  Zkurvený svět! Co na tom, že zjara kvete květ?
  Jako ocas kravský, i on k zemi brzy bude spět!
  Láska? To věčně vymačkané vteřinové lepidlo? To jen ve snu krátce zdivočíš s planoucí růží.
  Potom do krvi nenávidíš každý chomout i osidlo a začneš se pomalu a bolestně odtrhávat kůží.
  Že to tak nevidíš? Že nezávidíš, nelžeš, nekradeš, nikomu neubližuješ a nikoho nepodvádíš?
  Tak co tu kurva děláš? Anebo že by jsi zapomněl na sebe a žiješ, abys po smrti šel do nebe?
  Hlupáku! Jestli bůh, ten sráč je, tak tě má na háku!
  Žer nebo budeš sežrán! Taková je pozemská realita!
  Zajatci vlastních schrán! Kypré buchty a tučná jelita!
  Ministři, úplatní felčaři, tuneláři a hordy jiných chytráků,
  podnikatelů milenky i paničky opovrhující smradem somráků……..
  Tak žerte a davte se!
  Žertem tímto bavte se!
  Nás obyčejné krmí už ze všech stran –
  média, politici, vyvolení s nadnárodními monopoly.
  Na moci a mamonu zakládají svou víru.
  To vše prý kvůli naší bezpečnosti a míru :
  radary a tajné základny rozmístěné snad i pod póly.
  Mocipáni zeměkoule a jak doufají, brzy i vesmíru.
  Co ti ví o tom, že jsou tu s námi odjakživa spolu
  létavci – energetičtí upíři a jim podobné kreatury?
  Naši staří známí, co nepřilétaji zespodu ani shůry?

  Mravenci a jejich mšice – jedni sají,
  druzí dojí.
  A karty se už podruhé nezamíchají,
  ani nerozdají!

 2. Petrpavel napsal(a)

  Malý princ, str. 24: “Nu, a na planetě malého prince byla strašná semena…semena baobabů. Půda planety byla jimi zamořena. A pustíme-li se do baobabu příliš pozdě, už se ho nikdy nezbavíme. Zaroste celou planetu. Provrtá ji svými kořeny. A je-li planeta příliš malá a baobabů příliš mnoho, roztrhou ji.”
  Pozdě, pozdě, naše malá zemičko….Baobab korupce nás zadusli. Nebyli a nejsou malí princové, aby pilně vytrhávali malé rostlinky. Všichni jsme chtěli zbohatnout. Na sobě, ze společného. Jak směšné a truchlivé zároveň.

Napsat komentář