Slunce visí na copánku

Slunce visí na copánku,
oběšený není,
oběšený není,
smíchy zuby cení.

Ráno vyjde na svobodu,
svobodný však není,
svobodný však není,
večer do vězení.

Tak pojď ke mně, drž mě pevně,
láskou už se chvěje země,
nás nikdo nezmění,
jsme láskou potrefení.

Slunce visí na copánku
já visím na tobě
bez tebe mám na kahánku
samotná(ý) jak v hrobě.

Slunce visí na rampouchu,
půjdeme ho podržet
jenom tiše jako myši,
ať ta postel nevrže.

(Chtělo se mi napsat do té nostalgické štědrodenní nálady něco úplně nesvátečního a nenostalgického, a přece svátečního, obyčejně neobyčejného, protože láska jako o život je sváteční nejen na Štědrý den.)

Komentáře

 1. levandule napsal(a)

  Milý Honzíku, občas sem zabrousím co kdyby tu nějaká zprávička byla, No a ono ejhle pohlazeníčko na duši. Přeji Ti a tvým blízkým a brejlíkům klidné Vánoce a pevný krok v roce 2019!
  Poslouchám český rozhlas a budeš tam zase brzy!
  Věra Levandule

 2. Emma napsal(a)

  Krásné! 🙂
  potěšilo, pohladilo, není to nostalgické, ale nádherně sváteční.
  Do nového roku hodně zdraví, štěstí, krásy, nadhledu a možná i kapku té nostalgie přeju všem milým lidem.
  Em

 3. Peggy napsal(a)

  Moji milí, staří kamarádi…přiběhla jsem z každoročního výšlapu na Karlštejn, říkáme tomu Karlštejnská šlapka…nezabráním některým veselým náturám, aby jejich představivost nesáhla jiných rozměrů, než skutečně jsou..tedy odvozeno opravdu od šlapání na Karlštejně a okolí. Tahle akce je pro mne jedinečná tím, že Silvestr ve mně nevyvolává nikdy to samozřejmé veselí, jen z důvodů, že rok končí a nastává Nový. Důvodů k přílišné veselosti příliš neshledávám, neb povahou jsouce spíše člověk posmutnělý, 🙂 do sebe více uzavřený. Ale tahle šlapka jest jedinečná, neb při ní, ve společenství mých milých přátel a známých, potkávám další a další, docela normální, milé a přátelské bytosti, mladé, staré, s dětmi, psími kamarády a vůbec…Všichni jakoby se znali už od dětství, pozdravy, pokřik, přípitky, vtipné postřehy, focení, zpívání cestou necestou…a stává se ze mne člověk, který by nejraděj objímal celý svět dohromady….celou tu kouli…od Éeemeriky po Ural a dál….šťastný, že jsem a mohu jen tak jít a nechat si to cizí, blízký hemžení vejít pod kůži…Ale at se neztratím, proč jsem si tak nějak vzpomněla na starou Vanilku, na Brejle, na všechny z Vás, kteří jste se tu občas ukázali. Jak kdo a jak kdy. Všichni jste mi byli tak nějak jako dnes blízcí…šlapka na Brejlích..Musím se smát, fakticky to slovo vyznívá dost mnohoznačně…Nechám to být…nevím proč, jestli sem občas někdo zabrousí, podle komentů to asi není zas tak častý, asi je vás většina jinde, facebook, twitter, atd…neva, všem Vám, co tu jste i nejste, přeji co nejupřímněji dobrý, přívětivý rok, hlavně držme pohromadě, nejsme staří, nejsme blbí, nejsme xenofobní a podobný nadávky, který slyšíme denně na adresu všech, co se jim ještě chce trochu normálně a slušně žít…Buďte zdraví, laskaví k sobě vzájemně, nedejme se ponižovat, mějte pořád nějaký smysl pro každý dne za něčím jít..a hlavně buďte všichni stále zdraví, krásní i svým vzhledem, na věku nezáleží!!! Lidi, mám vás všechny ráda..tedy dnes absolutně..zítra to bude možná víc rozpačitý, ale to už přijdou denní pitomosti, denní špinavosti a hurá, že je dnes NIKDE neslyším, nevidím…Také se vám s něčím svěřím…uvažuji o tom, že jednoho dne, doma “uhodí” klid, neuslyším žádnou odpornou televizi…sním o tom, že ji jednoho dne překvapím, vyhodím a uskutečním svůj sen. Nebudu platit žádný poplatky.nebudu muset poslouchat stupidní propagandistické sračky z naší TÝVÝ.
  AŤ žije jen milé a laskavé povídání z Rozhlasu. Odkud já ten uklidňující hlas asi znám ?:-)))
  Chybíte mi přátelé. leč vše je již za ten čas zase jinak, asi bych stejně na staré rozjímání, dnes už neměla čas. Uskutečńuji své sny. (Sory jako, ještě ne ten o TÝVÝ)..ale tuším, že až přeteče pohár trpělivosti, bude čekat na mého muže kruté překvapení…no co on s tím? netuším…mějte šťastný Nový rok…Úúúplně všichni!!!!!!

Napsat komentář