Slávek Janoušek měl svoje Ústí

(Psáno pro www.musicopen.cz)
Janoušek Slávek
Léto bylo plné folkových svátků. Jedním z nich v půli srpna bylo třicáté vydání festivalu Janouškovo Ústí. Písničkář Slávek Janoušek (na snímku vpravo) svůj “domácí” festival dotáhl do neuvěřitelného výročí. Dva nádherné večery byly opravdu domácké, dvoustovka lidí v kempu Cakle u Ústí nad Orlicí festival pojala taky podomácku, chvílemi účinkovali všichni přítomní.
Program neměl slabinu, ale publikum se přece jen maximálně rozrostlo v sobotu večer. Jak by taky ne.

Janouškovo Ústí 1Slibované jediné letošní vystoupení Vlasty Redla, Samsona a Slávka Janouška a
jméno Wabiho Daňka po právu táhly.

 

Janouš. Ústí Žamboši

Žamboši

Pro mě měl festival ještě další vrchol. A tím byli Žamboši. Byli polotiší i divocí a jejich bigboš s kytarou, harmonikou a bicími byl strhující.
Slavné písničkářské trio sólistů Redl+Samson+Janoušek pobavilo a potěšilo podle očekávání.
Posluchač, který všechny tři interpety sleduje dlouhá léta, přijal zábavnou šou s povděkem, ale možná by raději pobyl s jedinci trochu déle a poslechl si i nové kousky, nejen slavné a ohrané, které se zpívají společně, protože ještě se neumřelo…
Půlnočníčkový bonbón Wabiho Daňka utrpěl popůlnoční hodinou. Únava už padala na všechny přítomné a Wabi Daněk to trochu odskákal…

Třicáté Janouškovo Ústí bylo příjemným víkendovým potěšením. Díky “majiteli” programu festivalu – Slávkovi Janouškovi – a krásnému počasí to byly letní svátky s radostí skoro do až rána. Nepochopitelná byla ignorace kempu Cakle, který nedbal na chuť posluchačů občas cokoliv jíst a nechal je trávit koncerty čekáním v nekonečných frontách na kelímek čehokoliv.

Ale muzika byla nade vším a marně se kolem projíždějící vlaky snažily jí odnést kamsi z včerejška do zítřka.

Text: Jan Krůta
Foto: Město Ústí nad Orlicí/Lukáš Prokeš

Napsat komentář