Sláva nazdar výletu do Údolí ticha

Spolek pro kulturu a osvětu Fan klub Poříčí nad Sázavou, z.s., uspořádal další z akcí pro občany naší obce. Onen výkřik v titulku článku (Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!) mohli slyšet kolemjdoucí Poříčáci v sobotu 21. listopadu po příjezdu odpoledního Posázavského pacifiku do místního nádraží.

20151121_105739

Sázava v Údolí ticha

Vzhledem k tomu, že předchozí dny bys kvůli počasí ani psa nevyhnal, účast těch, kteří poručili větru dešti, byla nižší než obvkle. Ale zaklínali jsme počasí úspěšně, protože v neděli ráno nás přivítalo na výlet azurové nebe a přijatelné teploty.

Trasa Kamenný přívoz – Pikovice byla předem prozkoumána virtuálně, takže nás nemohlo nic překvapit. Trasa po proudu řeky Sázavy nemůže být do kopce…

Kupodivu kopců bylo na desetikilometrové Posázavské stezce dostatečně. Ale nádhera podzimní přírody se scénérií rozeklaného údolí a s unikátními trempskými chatařskými “orlími hnízdy” ve skalách nad řekou nám všechno vynahradily. A konec trasy v pikovické hospodě s vepřovými hody – co víc jsme si mohli přát.

Nezmokli jsme, průběžná utužování party ze společných placatic dodávala hřejivý pocit, že je nám dobře na světě a ušlé nohy bolí přece až doma.

Můžete závidět, že jste s námi nebyli,
když jsme se my s Fan klubem dobře bavili!

(jk)

Napsat komentář