Rybova mše jednohlasně

Je málo chvílí na politické scéně, kdy politici z různých politických stran jsou  v harmonii. V sobotu se to za účasti jejich britských kolegů povedlo. 

Výjimečná událost vznikla před třemi lety v Londýně, kdy členové britského parlamentu  bez ohledu na politickou příslušnost, tehdy v českém jazyce nacvičili Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

O rok později se touto událostí nechali inspirovat učitelé a žáci ZUŠ Praha- Hostivař a uspořádali podobný koncert v chrámu  sv. Víta na Pražském hradě. Vystoupili v něm senátorky, senátoři, poslankyně a poslanci ze všech politických stran. Událost vzbudila mimořádný ohlas , a tak byla za rok opakována.

Letos se tento koncert konal  i za účasti britských poslanců. „Dodnes si pamatuji větu , kterou mi řekl kardinál Vlk, když jsem za ním s touto pro  mne naivní myšlenkou přišel“ , svěřil se Jiří Stárek, ředitel ZUŠ Praha- Hostivař. „ Každá naivní myšlenka, která se realizuje, posouvá věci dopředu. Jinak je pouze naivní myšlenkou“ , dodává Sládek moudrost emeritního  kardinála Vlka.

Alespoň jednou v roce bylo vidět , že politici z různých politických stran  dokážou spolu souznít. A nejen ti, kteří jsou v Senátu či  v Parlamentu dnes, ale také např. Jiří Čunek( KDU-ČSL) nebo Martin Bursík( Strana zelených). Hlavním organizátorem byl společně s ředitelem ZUŠ Praha Hostivař  také senátor Petr Bratský(ODS). Záštitu nad celou akcí převzal arcibiskup Dominik Duka, kterého na akci zastoupil emeritní kardinál Miloslav Vlk.

Akce se konala v den 14.výročí ustavení Senátu ČR.

Napsat komentář