Rozpouštění pro blbost

 Upřímně řečeno, je mi celkem jedno, jestli je v Česku komunistická strana, kterou chce záchvatovitě tu ten, tu onen, rozpustit.

 Zaprvé nevím o tom, že by ten či onen rozpouštěči  vynikali v něčem jiném, užitečnějším, že by vymysleli něco chytřejšího a důležitějšího než rozpoušťění  či zakazování, zadruhé KSČM sotva během této a příštích několika generací bude mít možnost sestavit vládu, zatřetí je to v parlamentu jediná strana, jejíž členové se nezapletli do korupčních afér (možná jen proto, že nemají příležitost), začtvrté stranu můžeš rozpustit, ale  pod novým názvem vstanou staří bojovníci,  zapáté nevím, jak rozpustit voliče, kteří dali kandidátům KSČM 11, 27 procent hlasů.

 Prostudoval jsem si příslušné paragrafy a nenašel jsem prokazatelný důvod k rozpuštění KSČM. Nebo, chcete-li, našel jsem naopak důvody k rozpuštění úplně všech stávajících politických stran, neboť v každé se najde hodně straníků, kteří porušují zákony, ohrožují mravnost a veřejný pořádek.  

Kdyby však důvodem k rozpuštění byla blbost, našlo by se dost legálních důkazů ve výrocích některých parlamentních soudružek.  Ale bohužel i ve výrocích poslanců všech ostatních politických stran. To by se to rozpouštělo!  

Blbost však není protiústavní, za blbost se nerozpouští.

Napsat komentář