Pro stálé čtenáře Brejlí!

votrubakPřátelé, píšete mi na mail, že Brejle zanedbávám. Máte pravdu. Ale Brejle jsou pro mě výrony radosti nebo přetlaku dobré pohody, prostě chuti psát.

Jenže po přestěhování na vesnici jsem jsem se chtě nechtě střetl s místními poměry, které si na demokracii ani nehrají. A protože je nám opozičním zastupitelům prakticky znemožňováno se ozvat, vytvořili jsme nový web www.poricinadsazavou.eu a facebookové stránky Dobrý den, Poříčí nad Sázavou!

Většina našich lokálních aktivit se tedy ocitá tam, stejně jako publicita s lokálními záležitostmi. Díky aktivní práci pro obyvatele v místě není skoro vůbec další čas na jiné psaní.

Je to otravná daň. Máte chuť dělat pro lidi spoustu dobrých věcí a místní “obec” Vás šněruje do pozice malomocného v období, kdy se kdekdo zaříkává “otevřenou radnicí”.

Ale bavíme se, stojí nás to čas i peníze, ale protože to baví čím dál víc lidí kolem, máte pocit, že se jednou zamidrákovaní probudí, přestanou překážet a nechají věci plynout. Budou si hledět věcí, pro které je občani zvolili, a přestanou si v zákulisí hrát na úkor občanů na všemocné.

Vydržte a buďte s námi! 🙂
jk

Ilustrace Jiří Votruba

Komentáře

  1. Strejda OLIN napsal(a)

    Honzo, já to chápu. Občané Poříčí tě potřebují víc, než my tady. Můžeme si odskočit na jiné blogy, ale kam si mají odskočit Poříčáci? Maximálně na malou 🙂

  2. Jan Krůta napsal(a)

    Díky, Oline, ale někdy mám pocit, že většině občanů stačí jednou za rok ohňostroj (zaplacený z jejich daní). Zatleskají, dají si pivko a příděl kultury na rok je saturován. Naštěstí mi ale jde o tu menšinu. Jde o to ji konečně potkat…

Napsat komentář