Privatizujme ředitele!


Když jsem si přečetl zdůvodnění, proč že chce Česká televize svěřit výběr účastnických poplatků soukromé firmě, dostal jsem nápad. Pan generální Janeček vysvětlil, že soukromá  firma  dokáže vybrat víc a levněji, než za tuto práci placení pracovníci ČT. ČT prý tak víc dostane a ještě ušetří,  i když firmě zaplatí miliardu.


No, je to tak trochu na hlavu! Být generálním Janečkem, snažil bych se, aby vlastní zaměstnanci dokázali totéž, co zaměstnanci soukromé firmy. Nebo bych je vyměnil za ty, kteří to umějí u soukromníka. Nebo – a to je ten můj nápad – bych byl důsledný. Prosadil bych, aby celou veřejnoprávní televizi řídil soukromý generální ředitel.  Na fakturu!

Časem by si i finanční úřady mohly najít firmy na výběr daní, policie by si najala soukromé detektivní kanceláře… a konečně i místo ministerstev bychom mohli mít eséročka. Jedno je fakt, vystačily by s méně lidmi, s méně místnostmi, s menším počtem sekretářek a zalévaček kytek. Možná by bylo za míň peněz víc muziky. Ministr obrany by si mohl někde v chudé zemi najmout levné vojáky. A vůbec!

 Freedigital photo, renjith krishnan

Komentáře

 1. wbgarden napsal(a)

  Osobně jsem poznal několik ředitelů televizí rozhlasů atd. V zemi kde včíl mohl po všelikých klémech a husácích zas úspěšně vládnout železničář s tak tak dostudovanám právníkem jako ministrem financí je opravdu možné leccos. A ti líní bezmozci vůkol hamižní s tím furt počítají…

  ZÁSADOVÝ

  Dneska už to jistě vím
  já zapomněl stát se
  bohatým

  A konec pořád někde
  v dálce
  tak aspoň žvaním
  o morálce…

 2. Ahasweb napsal(a)

  Mohlo by se jít i dále, než jen privatizovat generálního ředitele ČT.
  Dovoluji si autora i čtenáře upozornit na můj článek z roku 2008 nazvaný “Česko, společnost s ručením omezeným?”
  http://www.ahasweb.cz/2008/20080215.htm

Napsat komentář