Předvolání z mrtvé schránky

Nemusíte tomu věřit, ale opravdu se to stalo. Přišel jsem na světoznámý urnový háj ve Zbraslavi položit kytku a zapálit svíčku na desku svých předků. A v živé zeleni kolem jsem našel  pečlivě víčkem uzavřenou skleničku od dětské výživy.

 V ní moták s textem: Žádáme Vás, abyste se dostavili na úřad MČ Praha 5-Zbraslav, Po-pá 8.00-14.00 hod.…….k sepsání smlouvy na hrobové místo a zaplacení příslušných poplatků. Štěpán Vacek v.r., vedoucí odboru místního hospodářství.

Jako ve starém špionážním filmu. Vzkaz v mrtvé schránce na hřbitově. Dobrodružné! A taky konspirativní.  Úřad má asi chlívek v evidenci a neví, komu hrobové místo už deset let patří. A úsporné. Pan Vacek asi jednou týdně obejde hřbitov a zjistí, zda si předvolání někdo vyzvedl. Lacinější, než dopis s doručenkou. Možná, že někde číhají i skryté kamery, jejichž záznam dosvědčí, že vzkaz nevyzvedla osoba blízká.

Tvořivosti úředníků se meze nekladou, jen ať bystří mysl a hledají organizačně a ekonomicky lepší řešení, a nové, originální cesty k občanům. Teď by mi ještě mohli dát návod, jak to udělat, abych „příslušný poplatek“ nemusel platit dvakrát. Výprava na Zbraslav ve všední den dopoledne v neplaceném volnu mě totiž přijde v ušlé mzdě dráž, než roční poplatek. Možná bych to mohl vyřešit tak, že bych na budově místního úřadu našel mrtvou schránku, do níž bych večer vložil vzkaz: Platíme si vás ze svých daní. Prodlužte si aspoň jednou týdně pracovní dobu do večera, nebo přijďte o víkendu se smlouvou a kasičkou ke mně domů.

Komentáře

  1. Radkin Honzák napsal(a)

    Bláhovče! Což neznáte přísloví: když nešel Úřad k mohamedovi, musel mohamed k Úřadu?

Napsat komentář