Přednad

Ještě je třeba si  hodně  přednadzakouřit, ještě je třeba si hodně přednadležet na gauči,  přednadjíst se bůčkem a přednadpít pivem,  přednadzasouložit si s bokovkou, někdo si ještě musí honem přednadkrást… a naposled se přednadopít na Silvestra.
Protože od Nového roku nebudeme kouřit, nebudeme se válet, budeme sportovat, nasadíme netučnou dietu, místo piva budeme pít čisticí čaje, nebudeme krást, začneme  být věrnými, zdravými a poctivými.

Já nevím, proč den, od něhož se chceme stát lepšími, odkládáme k nějaké meznímu datu, v těchto dnech k 1.lednu 2011. A když už nějakou časovou berličku potřebujeme, proč se nepolepšíme ode dne svých narozenin, od prvního jarního dne, od jakéhokoliv výročí jakékoliv revoluce, ty slabší nátury  třeba  od 29. února, aby na to měly čas čtyři roky?

 Protože bychom se sice rádi polepšili, ale moc se nám do toho nechce. Necháváme to vyhnít do posledního dne roku. Promiňte mi konstatování blížící se černému humoru, ale není to humor, je to pravda: Jediný den, od něhož všichni skutečně vydrží nekouřit, nepít, nepřežírat se a nekrást, je den úmrtní. No, s tím cvičením to sice nevyjde, ale nevadí, cvičit už netřeba.

Komentáře

 1. Lex napsal(a)

  Nu, pane Fischere, dovedu si představit, že z těch neřestí, které jste vyjmenoval, tak jedna, dvě rozhodně nepatřily a nebudou patřit mezi předsevzetí. Za prvé kradení (to by nám tu vymřely některé rody od hladu), na a pak ještě jedno, které to je, si každý může dosadit sám.

 2. wbgarden napsal(a)

  Nekouřím, nepiju, nepřežírám se, nekradu atd…, nerozumím….
  Teda rozumím, moralistům obzvlášť, akorát nechápu, proč to furt dělají. Za posledních dva tisíce let jsou toho plné knihovny. Tož tak.
  http://ru.warnet.ws/img4/171/foto/13.jpg

 3. Holzelova napsal(a)

  Tak to jste mě velmi pobavil.. ráda vás čtu, píšete vtipně a svižně… jo a jedno předsevzetí, bych si už mohla odfajfkovat, a to kouření… venku tak mrzne a doma nechci smrdět, že radši nekouřím:-)))….

 4. lukrecia napsal(a)

  Jak na to, když nepiju – není to kvůli zásadám, alkohol mi nechutná. S kouřením jsem přestala a nebyl v tom problém, šlo to samo. Věřila jsem propagandě, která tvrdila, že jsou to muka. Omyl. Nepřejídám se, držím dietu, ale moje nadváha to nezaznamenala. Ta by si měla dát předsevzetí, že mě nechá být. Je to moje nejvěrnější společnice. Zcizit cokoli nemám kde. Leda snad slámu ze stohu, na který koukáme – ale co s tou slámou? No a to atd. taky nepřipadá v úvahu, má-li člověk po sezóně a navíc když není pokušení. Že bych si dala předsevzetí o nějakém tom hříchu?

Napsat komentář