Pravdu odhalí čokoláda v mikrovlnce

Dnes už jsem spíš jen sváteční kutil a skutečným kutilům nesahám ani po kotníky, ale nad některými věcmi se zamýšlím pořád. Nejdou mi na rozum.

Tuhle jsem třeba v televizní reklamě slyšel, že je v čokoládě sklenice mléka. Jak ji tam dostali, proboha? Možná tím mysleli míru, čili objem tekutiny, v tomto případě mléka. Dobře, ale pak mi není jasný přesný rozměr: sklenice může mít litr, ovšem také dvě deci. Jako správný kutil jsem zkusil tabulku čokolády proměnit na kapalinu, stačí k tomu mikrovlnka. Jasně, nejsou to ani ty dvě deci. A nádobě pro takhle malé množství asi nebudeme říkat sklenice, byť ze skla je, že ano? Takže sklenička. V čokoládě je sklenička mléka. Sušeného? Zdali. Ale je něco, co se sype jako mouka, ještě mléko? Pokud ano, proč ho zemědělci vylévají, proč s ním nepráškují?

Podobně praštěnou hláškou je, jak žena ženě sděluje: „A proto stojí všichni muži ve tvé frontě.“ Jednak už sama skutečnost, že by měla fronta někomu patřit, je poněkud nesmyslná, i když máme kapitalismus, ve kterém je soukromé vlastnictví nade vše, a pak: kdo kdy slyšel o muži, který by stál ve frontě dobrovolně a rád, když může jít vedle, kde není ani noha.

No, nedělejme zbytečný rozruch, všechno je zřejmě v pořádku. Ne nadarmo má reklama v základu klam.

Napsat komentář