Praha a herní automaty

Pražský Dopravní podnik si neví rady s blikajícími světýlky herních automatů, kterým kdysi kdosi umožnil za zcela určitě velmi výhodných podmínek dloholetý pronájem prostor ve vestibulech metra.

Dnes by je rád vystrnadil, ale bezostyšným výrobcům herních závisláků se z lukrativních míst nechce. Hrozí vymáháním odškodného. Vstřícné volnotržní zákonodárství je – zdá se – na jejich straně. Nabízí se přípodoba k situaci nájemníků, jimž už za pár dní hrozí obdobný osud od části majitelů domů, avšak v legislativně vyfutrované podobě deregulovaného nájemného. Zdá se, že někteří z postižených si budou pod ekonomickým tlakem nuceni hledat novou střechu nad hlavou. A jedno jest, co praví smlouva nájemní. Což třeba podle stejné paragrafně uplácané bábovičky vyderegulovat z pražské podzemky herní bosse? Jsou-li ovšem zákony vůči slabým i silným stejně kategorické.

Komentáře

  1. Ondra napsal(a)

    Nechápu,že se ještě v dnešní době najdou tihle dobrovolní dárci výplat.Můj bývalý soused prohrál barák,rozpadla se mu rodina,má příšerné dluhy,které bude splácet až do smrti.Pracuje 15 hodin denně a všechny peníze jde naházet do forbesů.Je to jinak moc hodný kluk,ale tohle je jeho prokletí.Vždycky mu říkám “chlap,který vlastní tuhle hernu si každé dva roky kupuje nový Mercedes a ty jsi mu na něj blbe koupil volant.”Kdyby to lidi už konečně prokoukli a přestali nesmyslně vyhazovat peníze,tak by tyhle herny zkrachovaly za pár dní.

  2. maya napsal(a)

    U nás na vesnici zavedli automaty na cigarety. Doporučila bych každému “gemblerovi”. Hodíte přesný počet minci, zmáčknete tlačítko a BINGO, vypadne výhra ve formě balíčku cigaret! To je ale automat, každý vyhrává! :-))

Napsat komentář