Práce na doma? Tak pozor!

Protože jsme od ledna přišli o polovinu mateřské, začali jsme pro mamku hledat nějakou práci na doma. V novinách jsme našli inzerát asi tohoto znění „PRÁCE NA DOMA, PLNĚNÍ OBÁLEK S PŘIVÝDĚLKEM AŽ 3000 KČ TÝDNĚ. IDEÁLNÍ PRO ŽENY NA MATEŘSKÉ. ZAŠLETE SMS NA ČÍSLO …….“

Inzerát nás samozřejmě zaujal a sms jsme okamžitě odeslali. Přišla nám odpověď, že máme poslat na uvedenou adresu ofrankovanou obálku.  Za pár dní přišel letáček, kde byl opět slibovaný vysoký výdělek, ale s poznámkou, že máme poslat 660 Kč na uvedený účet a že tyto peníze jsou na „startovací balíček“ a něco v tom smyslu. Jejih firma tak díky zaslané částce zjistí, kdo má o práci seriózní zájem.

Přemýšleli  jsme, jestli tuto částku obětujeme a půjdeme do toho dále, ale pak mě napadlo zadat do internetového vyhledávače jméno pána, který práci nabízel. To, co na mě vybaflo, mě fakt vyděsilo. Nejenom, že je na něj podáno mnoho trestních oznámení,  o jeho podvodech byl i šot v televizních novinách. Co je to vše platné, když takovýhle hajzl okrádá lidi dál místo toho, aby bručel v base?

Naštěstí jsme nenalítli, ale věřím, že se tito podvodníci mají v dnešní těžké době opravdu dobře. Tak dejte bacha a nenechte se okrást.

Komentáře

  1. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

    Na dom. práce, které chtějí poplatek, zásadně nedpovídám, i když teď jsem sehnala práci přes “Burzu práce Konta bariéry”, kde sice není vklad, ale podmínkou při podpisu smlouvy na dva roky je pojištění z Kooperativy. Vzhledem k tomu, že dva tisíce na ulici nenajdu, vzala jsem to s tím, že onu pojistku platí v plné výši zaměstnavatel. Smlouvu mám od prvního, o práci prozatím nemám ani páru.. tedy, jsem v očekávání věcí příštích..

  2. Holzelova napsal(a)

    od firmy, která vyžaduje vstupní vklad či investici, se radši držet dál… a to platí pro všechny obory, nejen pro práci domů…

Napsat komentář