Padoktoři mezi námi!

 Už pár let nejsem soustavný čtenář všech novin. A tak jsem po čase pustil z hlavy i aféru kolem padoktorů práv z Plzně. Vy jste zaregistrovali, že bylo rozhodnuto tituly podvodným absolventům ponechat?

V článku poslankyně A.Putnové (TOP 09) v Lidovkách z 10.9. jsem se to dočetl. A dále: „Zpětně revidovat závěry státní zkoušky by znamenalo vypuštění džina z lahve. Kde by se zastavilo?“
Někde jinde jsem četl, že někteří „nadstudenti“ se prý nespokojovali s tím, že odstudují bokem sami, ale přihlašovali ke „studiu“ i své rodinné příslušníky. Jeden z mimořádných, bývalý výpravčí, říkal v novinách, že se mu advokátní praxe velmi dobře rozběhla, protože klienti se stahují za známým jménem.  Myslíte, že se kupčení s tituly odehrávalo jen na plzeňských právech? Ale podplatitelní nebydlí přece jen v Plzni! A co takhle třeba na medicině? Jak poznám toho, komu sem tam nějaký semestr, nějaká zkouška přiskočila do indexu zadara? Pardon, zadara ve smyslu finančním možná ne…  Ale třeba ve smyslu „banální“ protislužby! Je tolik možností… Zkuste je počítat. Jen ne před spaním jako ovečky. Zdály by se vám opravdu ošklivé sny.

Foto:  Renjith Krishnan, Freedigitalphoto

Komentáře

  1. Lex napsal(a)

    Jazzíku,
    kdysi jsem četl na akt.cz blog od Bervida-Buquoye o “vysouložených” titulech. Je asi pravda, že každý docent měl v kanceláři pohovku.

  2. Camilla napsal(a)

    Lexi,
    já takovou nabídku dostala. Na VŠ jsem studovala s prospěchovým stipendiem, ale u chemie se to zadrhlo. Je pravda, byla to těžká zkouška, ale po mém nereagování na “tu skvělou budoucnost”, jsem se propracovala až k děkanskému termínu před komisí.
    Zkoušku jsem udělala za jedna a po ní ke mně přišel ten pan docent, už tady není,…a říkal mi, že si myslel, že bych měla “na víc.”
    Tak ani nevím, co jsem prošvihla….

  3. vlk napsal(a)

    Jazzíku

    jak s e pozná medicinman či medicinmanka s titulem dosaženým přes postel či plzeňskou cestou?
    Snadno – poznají to příbuzní. Když jim po banální operaci či řešení mediciálního problému rodinného příslušníka najednou zbývá jediné – vystrojit pohřeb. A děje se to také čím dál častěji..
    A domnívám se, že dneska už to nebud e ani tak o posteli jako spíš o univerzálním směnném produktu.

  4. Radkin Honzák napsal(a)

    LÉKAŘ. Ten, jehož pronásledujeme nadějemi, jsme-li nemocní, a psy, když jsme zdraví. Ambrose Bierce

  5. Lex napsal(a)

    Jazzíku,
    píšeš: “Jeden z mimořádných, bývalý výpravčí, říkal v novinách..”. Já zase vím o jednom, který kdysi třeba na Slovensku pásl krávy, že byl na plzeňská Práva přijat a vystudoval (byl v té době, myslím, v téže funkci, jako později ten výpravčí), ačkoliv v přijímacích testech získal jen asi třetinu bodů potřebných k přijetí. A šlo by pokračovat…

  6. Hana napsal(a)

    Obávám se, že vždycky byli lidé, kterým se nějak podařilo vystudovat – u medicíny stačí číst Alaricha, aby byl obrázek. Tragédií ovšem je, pokud si to dotyčný nepřizná a chce odbornou práci dělat.
    Nebo když je z toho politikum. Při vyšetřování titulů v Plzni došlo na ohledy a mírnost, takže jsou dnes poškozeni ti, kdo nic zadarmo nedostali. A to je chyba, jejíž následky budou ještě dlouho bolet.

Napsat komentář