Otáčím se, abych se potěšil

Když se proberu z kocoviny po oslavě svých pepíkovských jmenin, tak je první jarní den, 21. března. Dvacetjedna, to je „voko“, poměrně hloupá hazardní hra, a tak určitě nikomu nebude vadit, že první jarní den je letos v tomto datu naposledy, protože pak bude řadu desetiletí začínat jaro dvacátého.
Nešť.

Jedna vlaštovička jaro nedělá a ani dvě odhalená dívčí stehna. I když už ulicemi proudí minisukně, neznamená to, že se zahřejete ve slunečních paprscích. To jenom dívky, které nemají nohy na úrovni manekýnek, se snaží předběhnout své lepšími vnady nadané kamarádky. I kdyby měly mít na kolenou rampouchy, dokazují, že ony jsou taky ženy na lovu a to by bylo, aby samci po ospalé zimně si odhalených stehen nevšimli. Zaoblené prdélky jsou tím kouskem tajemna nad lemem kratičké sukénky.

Ale brzy přijdou na řadu i nohy krásné, dlouhé, štíhlé. Slunéčko začne opravdu hřát a i penzisté pookřejí. Ve Francii začnou hrát petang, u nás začínáme barvit vajíčka, protože, v pro mne nevypočítatelné době, s jarem přicházejí velikonoce.

Vajíčko, to není jenom krásný elegantně deformovaný ovál, ale známe Kolumbovo vejce. Proč Kolumbovo? Inu to je jako gordický uzel. Jde rozvázat? Nejde! A pak přijde řecký Saša a jedním tnutím problém rozřeší. Kolumbovi taky všichni říkali, že nelze vejce postavit na špičku. Usmál se, vzal vajíčko, opatrně ho na špičce naklepl a postavil.

Jak uzel, tak vejce dokazují, že není neřešitelný problém. A když s jarem dobíjíte síly, tak se vám najednou zda všechno daleko jednodušší, než to bylo na Štěpána, který sebou švihne na ledě se džbánem. Po okupaci v srpnu 1968 se vyřešil i problém s „ruským vejcem“. Tuto oblíbenou českou pochoutku, o které v Rusku nemají ani tušení, jste už po 21.8.1968 na žádném jídelníčku nenašli. Ale bylo tu náhle „Pražské vejce“, obložené vejce, dokonce „vajíčkové UFO“. Tak jsme se nezbavili oblíbené pochoutky a nekolaborovali. Teprve po 89 roce vytlačil tuto specialitu hamburger.

Dívky, ženy, ať už v sukních krátkých, nebo nejkratších, nebo ve vypasovaných džínách, kde se krásný zadeček stane kouzelnou prdelkou, vy jste naše jaro. Tedy moje určitě.

(Psáno pro www.musicopen.cz)

Komentáře

  1. anna napsal(a)

    ad Glosář:
    marně hledám, kam přičinit ohlas.
    Myslím, že pohled na mužně ochlupené lýtko s krajkovým krejzlíčkem… o la la !!! (Že by do Sexíčku?)

  2. slunecnice napsal(a)

    Koukám, že nejsem sama koho glosář zaujal :-)) málem jsem spadla ze židle jak mě to rozesmálo a při představě již zmíněných lýtek s kraječkou se budu celou noc odkopávat :-)) pokud by měl někdo o podobné “retrokousky” zájem – můžu posloužit 😉 . Vzpomínám si, jak jsem co by dospívající slečna byla donucena (pravděpodobně pod pohrůžkou fyzického násilí – dobrovolně by to prostě nešlo) obléknout si k běžkařským šponovkám kárované šedozelené podkolenky…. Ještě je mám schovaný a nedávno mi posloužily při jedné taškařici :-))

Napsat komentář