O špatných zprávách

Od rána se hromadí v mojí hlavě další a další, nové, špatné zprávy. Nějakým samospádem do ní všechny padají bez mého přičinění.
A bez mého přičinění pak padají dál, do nějakého, dobře ukrytého, moc dobře zařízeného koše. Koše SOS. Funguje. Funguje dobře. Ví, že je tam potřeba vyhodit každou další, špatnou zprávu.

O zlu. Zlu, co je pořád, už věky věků nezničitelný. Co číhá na každou moji slabou chvilku. Krouží hladově kolem. A když dostane příležitost, dokáže se množit  rychlostí, jakou se v horkým dnu líhnou z nakladených vajíček larvy masařek a jako živý, odpudivý shluk živoucího a odpudivého organismu, požírá ten vybraný flák masa ve mně, kam je jejich pilný matky, množitelky, nenápadně a nepozorovaně nakladly. Podle zákona přírody, množit se. Aby nevymřel nikdy jejich druh, jejich kmen. A  dělají to bez toho, že by je nějaký jiný impulz, než pud, k tomu ved.

Ten stroj v mý hlavě, by se bez SOS koše zahltil. Čistým zlem. Nevím, kdo jsou všechny ty čiperný matky masařky, co jej kladou do mýho povědomí, do mýho masa, do mý krve. Nevím proč to tak funguje a kde beru pořád sílu se ještě bránit, mít pořád nachystaný a připravený koš. Na všechny ty zlý zvratky, kam padá s nimi i ten zblblý svět. Kde beru novou sílu, všechny ty nechutný larvy na konci dne skartovat, semlít, bez toho abych musela sebe sama vyzvracet ven. Vyčistím ten zvláštní, ale užitečný koš, pro další, nový den.

Zprávy. Dnes ráno. Další pedofil. Zneužil další malý bezbranný dítě. Pětiletý. ( A který den ne?)

Včera večer zprávy podobný. Zrovna dvě. Jeden z nich vlastní strýc, druhý? Dobrý rodinný přítel..  

Malý kluk, další bezbranný dítě. Krutě mučený vlastní rodinou. (V obou případech stály matky za hovno! Co pro ně znamená jejich vlastní dítě? Už tohle je vlastně čirý zlo!!)

Klub ctihodných a důvěryhodných mužů, milujících děti. Věnují jim veškerý svůj volný čas! Tráví s nimi jejich dětský, hezký chvíle, odpoledne…  (Kolik jich už bylo odhaleno a kolik ještě bude?!) Pod záminkou skautských her, nebo tanečních, nebo pěveckých sborů) Vyměňují si mezi sebou fotky nic netušících, nevinných, vysvlečených dětí ( v tom lepším případě), který nevědí o co vlastně jde. Hnusně a podle umí ti hajzlíci, převlečení za učitele, nebo vedoucí, přesvědčit děti o tom, že je všechno pouhá hra, ve který o nic jiného, než o hru nejde..

A dalo by se pokračovat nekonečně dlouho…

Starší zpráva ze včerejška.Teroristický útok na letišti. Mrtví, ranění, krev a děs. Běs. (A který den ne? A kde už dnes ne?)

Byl odhalen další skandál v politice, korupce, lži, prostituce ve vládě… ( A který den ne.!.A kde ještě ne?)

Moudří říkají, že se všechno zlo odvíjí od peněz. Já si to nemyslím. Bylo by to moc jednoduchý vysvětlení.

Nepodřizuje se všechno zlo penězům. Když jsme přišli na tenhle svět, byl tenkrát každý z nás nahý. Ale ta čistá nahota uvnitř nás, ta se někam vytratila. Podřídila se. Přizpůsobila se světu. Zlo jsme našli v podobě nevinné nutnosti, se kterou se je nutné naučit se žít. Naučili nás to všichni ti kolem, naučili nás se s ním smířit. Bohužel některé z nás, ho i často, pro své vlastní dobro, vzít  do vlastních rukou. Nemyslet moc na to, že by bylo, zas až tak nutné, nad jeho následky naříkat. Sobě sám zlo přece činit nelze. Kdo s ním zachází, dotkne se jiných, ne mne! Ne?

Krást a vraždit, prznit…Nejde jen čistě o peníze..Kořeny jsou jinde, hlouběji…Bohužel, dnešek má zaděláno na další..Stát, kde má zlo živnou půdu od spodu nahoru, kde se ještě větší silou hloubí nedostatek ( myšleno materiálně i morálně..), se ničím neliší od matek masařek.. nebo snad jo? Já ve výsledku rozdíl nevidím.(V tomhle směru těch lepších zpráv nějak ubývá..)

Kdo si dnes připustí ten úžas nad tím, když se před námi tenkrát, když jsme byli malí, ten skvělý svět rozprostřel. Bylo tak krásný, probouzet se do bezpečí. Kdo z nás tehdy tušil, že je to jen omyl ? Kolik se těch méně šťastných dětí ani nestačilo a nestačí v té iluzi dlouho probouzet. Už si je možná našel jejich nejbližší příbuzný, kterému bylo tak hezký věřit. Kterého bylo hezký mít rád! Než v tom lepším případě zmrzačil tělo i duši. V horším případě už díky hodným strýčkům, nebo pánům ( a naprosto šílený je, že i někdy i dámám!) už nežije, nebo je bůhví kde..

Nevinná holka, Anička z pražský Troje. Žije? Nežije?  

Dnes v poledne mám koš už zas přeplněný. Zprávy z něj, už přepadávají přes okraj.Ven. A to ještě není večer.

Nevím jestli je na tom mým koši napsáno spam.Nevím ani, jak dlouho vydrží tu tíhu, ten šílenej nápor a pres.  Zatím ho zvládám. Pouštím hudbu, zacpávám uši, hledám tiché a pěkné zprávy kolem. Chytám se každý, jako se chytá těch stébel ten, kdo tone. Obrazů kolem. Mám v srdci vyhrazený místa pro ty hezký, třeba jen z venku, nebo stačí i za oknem.

Hladím zprávy od těch, co mi v tom hledání pomáhají, kdo mají potřebu žít a mluvit rovně. Umí povědět o tom hezčím, nestydí za dojetí, za pohlazení, za slova povzbuzení, za slova pochopení, přízně, lásky…Umí rozesmát hezkým a milým slovem.

Díky jim, vím, že jsou pořád krásný a dobrý zprávy a  možná i díky tomu, že většina z nás, to máme třeba se sebou podobné. Že se bráníme, abychom ustáli denně, ten nával svého koše. Nevím, možná je to ale úplně jinak, jako všechno na světě, o čem jsem si myslela, že už vím, jak to je…

 Foto: Peggy

Komentáře

 1. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Pegg, dnes jsem se plazila tři čtyři metry po pokoji, skvělý pocit, jen na kliku nedosáhnu. Kočičky mne nevěřícně doprovázely, dcera nadávala. Nechápala můj úsměv z pokoření. Pořídím si prkno, barevné se srdíčky a malinkatými kolečky, to bude jízda, dobrých zpráv se roztrhne pytel.. a tak to má být.. měj krásný den, Pegguško 🙂

 2. Eliska napsal(a)

  Peggy, tak s timhle bremenem bolesti za druhe , hlavne deti se vlecu cely zivot a trpim , nespim a zjistuji ze mam agresivni pocity , az vrazdici pri cteni o takovych hyenach , ( at mi prominou), rado by matkami. Ale jak je mozne ze takove ukrutnosti se deji a ve skole a doktora si niceho nevsimnou.Boze muj clovek lituje kazde se topici vosy, vysvobodi ji ( nekdy te z vdecnosti obdari pigarem) a tady se muci vlastni dite , ktere si porodi.Do vezeni a makat a at se pripravi na ‘mile”
  uvitani od spolubydlicich, bestie smradlava !!!
  smrdi svym zlem a necitelnou dusi a toho povedeneho chlapa , -tatinka!!!
  tak tomu to pani hlavne ti cerni vysvetli . Ty mu daji sodu !!!!! Je mi na bliti v jake spolecnosti musime zit,smat se radovat a kousek od tebe hladovi a trpi dite. Ten uz se z toho nikdy nespamatuje . Pri pohledu na to hubene telicko a co teprve jeho dusicka!!! Misto pohlazeni kopance,Jsem u konce s empatii a radosti ze zivota.Aco jich je , to je zlomek jenom te bidy a hnusu . Matky vsech zemi spojte se a nedovolte tryznit deti!!!!!!!
  Boze a ty na to dohlidni – prosim!!!!!

 3. Peggy napsal(a)

  Ahoj Ivett i Elli, hezký den, žádný špatný zprávy, alespoň si je nepřipouštím, je to těžký..snad to kolem bude lepší, Ivy, to je moc hezký a sdílím tvou radost a nějak věřím, že jendou se dočkáš mnohem lepšího, než toho srdíčkového prrkýnka, uvidíš.. Věřím, že se letos za tebo podívám, moc si to přeji.. mějte se obě hezky

Napsat komentář