O koho si ve vaší ulici otíráte boty?

U nás o pana JUDr. Blažka (to je ten co byl přes Opencard s prošustrovanými stamiliony?). Slibuje nám objímaje sloupy veřejného osvětlení “Barrandov bez kamiónů”… Ale panu Blažku, máte to nějak popletené! Na Barrandově už kamióny nejezdí! Nejsou to náhodou poutače z některých minulých volebních akcí?
A sto metrů dál obsadil sloupy pan docent Svoboda. Měli jsme s ním volit budoucnost svobodou se Svobodou. Taky hezká taškařice. Dnes, den po volbách, jsou tyto rychlopoutače rozházené po chodnících, psi na ně trousí, lidi o ně zakopávají… Ulici další stačila jakýmsi hlavounem obsadit ČSSD. Tam se psem nechodím, ale určitě i na ně dnes už trousí psi. A tak mám takový trapný pocit. Mám ty papundeklové desky sebrat? Nebo je sebere někdo jiný? Nebo je uklidí ti, co v noci jména hloupých na všech sloupích vylepili? Mohli by, ne? Já hovínka svého pejska taky uklízím. Kdybych to nedělal, dokonce by mě za to místní poliši mohli peskovat. Pane Blažku, pane Svobodo, to se nestydíte válet se nám takhle na Barrandově po zemi? Kdo vás takhle zřídil? Vzpamatujte se, doktoři! Seberte se a vypadněte z našich chodníků!

Komentáře

 1. poletucha napsal(a)

  My venkovani máme výhodu. V naší (kdysi hlavní) ulici jim za ty cedule nestojíme. Letáky házím do koše bez čtení – a je uklizeno 😀

 2. petrpavel napsal(a)

  Hezká poznámka, ale jak to zařídit, aby vyhrál volby i takový člověk, který se neválí po zemi na Barrandově (a jinde) ? Média citují, tisknou, komentují, vysílají jen tyto válející se profláknuté povaleče. I když: do roku 1989 měli neválející se 99,9 % 🙂

 3. Peggy napsal(a)

  Pěkný den, tohle mě vždycky taky štvalo, bylo tak trochu k nepochopení, přesně jak to autor napsal, my po sobě také uklízíme a nejen po psech.(podobně mi to vadilo i jinde- např. když byl někde bourák ne silnice, jedno jestli na dálnici, na okresce, nebo ve městě, ležely tam střepy a kusy po rozbitých atech skoro na věky. Naštěstí dnes vidím, alespoň občas, že se toho ujmou hasiči, pokud zrovna zasahují, jinak se jede po staru.. a kdo by taky jako měl? Policajti? silničáři, ti co už možná po těch havárkách neodejdou po svých? Nevím..ale je divný, když jezdí za pár hodin další auta kolem a vyhýbají se tomu binci na cestě..)
  Co se plakátů týká, někde vydrží! od voleb do voleb. Nedivila bych se, kdyby ještě někde strašil Standa se svým – myslím to upřímě :-). Ale asi mu už zalepil někdo jiný, kdo to tak myslí také, jeho klukovský a roztomilý úsměv :-), no aby ne,upřímě- vše je zapomenuto, dnes se perou o barák na Floridě zase jiní, a je jedno, jestli z modrýho, nebo oranžovýho plakátu.
  Při zmíňce Petrapavla, těch 99%, mě polilo horko! Raděj ty plakáty! Do dalších voleb je vítr odnese. Hezký den

  • Emma napsal(a)

   Peggy a Brejlouni – zdravím!
   Bydlím na okraji města a žádné plakáty tu nikde nevisely. Ovšem cesta do centra byla vyšperkovaná ažaž! Snad ta výzdoba nebude strašit do příštích voleb.
   Milí Brejlouni, také jste si všimli dnešního Kalendária a té uličnické pranostiky? 😀
   Nádherný den a ….”mějte se a smějte se.” 🙂
   Em

 4. Peggy napsal(a)

  Ahoj Emm, jojo, kalendárium je mý oblíbený čtení.. také se měj krááásně, roztomilá Emilko!! :-)Hezký den

Napsat komentář