Nepoděkují a neodejdou

 Já nevím, proč je tolik povyku kolem pár tisícovek lékařů, kteří chtějí poděkovat a odejít. Proboha, co se může stát? Rozpadne se pár nemocnic, možná i předčasně, protože bez včasné a kvalifikované pomoci, umře pár desítek či stovek lidí. Ušetří zdravotní pojišťovny, ušetří státní kasa, ušetří daňoví poplatníci, kteří přežijí. Možná, že po lékařích poděkují a odejdou i naši profesionální vojáci. Vrátíme stíhačky, prodáme málo jeté zánovní obrněnce a terénní náklaďáky, zaplácneme díru, která ve státním rozpočtu zůstala po zkorumpovaných nákupech. Al Kajda si toho ani nevšimne.

Po nich by měli poděkovat a odejít ústavní činitelé, kteří přece jen odpovídají za to, aby občan České republiky dostal to, co mu Ústava zaručuje, mimo jiné zdravotní péči a obranu jeho pole a chalupy před nepřítelem. Jaksi se jim to nedaří a je úplně jedno proč. Zkrátka a dobře neplní svoje základní povinnosti uložené jim Ústavou České republiky a voliči, kteří si je platí. V soukromé firmě by dostali padáka, v totalitním státě by živí nestačili doběhnout na hranici. V demokratickém Česku je to jinak. I kdybychom je všechny nakopali do zadku, po nich vstanou noví bojovníci. Bojovníci za práva ústavních činitelů. Proto nepoděkují a neodejdou.

Komentáře

 1. Holzelova napsal(a)

  Pane Fischere, dobře odejdou ústavní činitelé, což je vláda, parlament a senát. A co dál? Budou nové volby? Anebo přijde Superman, Mac Gyver, Batman, matka Tereza, Hercuile Poirot a inspektor Burnaby, kteří napraví všechny nepravosti a dědeček s kouzelným měšcem, který zaplní díry ve státní kase? A zaštítí to panenka Marie? A proč myslíte, že v okamžiku, kdy se z běžného občana stane politik (a mohou to být vaše děti, strýček, soused, manželka, kamarád), se z něho stává necitelné monstrum, kterému je vše jedno a jen se snaží hrabat peníze? Politici jsou jen vzorek národa. Jsou mezi nimi vyložení samaritáni, slušní, neslušní i gauneři. A nějak musí spravovat naší zemi. A nějak se musí mezi sebou dohodnout. A někdo to dělat musí. Pokud odejdou tito, musí přijít jiní, neboť bezvládí je to poslední co potřebujeme. Viz odstrašující příklad v Belgii. A jsou tam jen na čtyři roky. A my jsme si je zvolili. Anebo bychom mohli zavést konstituční monarchii a nadávat jen na jediného člověka. A pak ho svrhnout. A nastolit republiku. A ustanovit, že teď bude o všem rozhodovat lid:-)))… Jo,jo demokracie má svá úskalí, ale zatím nikdo nic lepšího nevymyslel.

 2. wbgarden napsal(a)

  FURT DOKOLA

  Dneska už to jasně
  vím
  já zapomněl stát se
  bohatým

  A konec zatím někde
  v dálce
  tak aspoň žvaním
  o morálce…

  Dovoluji si drobně adhocnouti tu, že se v této zemi máme nejlíp za posledních stotisíc let. Jestli je to způsobeno záležitostmi, kterých se ctěný autor zde dotýká, tak jen houšť. Děkuji.
  http://www.parkinglocal.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/07/overcrowded_carpark.jpg

  • Petrpavel napsal(a)

   Zrodil se nám tu Nadklaus ! Nejen že píše, na rozdíl od Klause, i “básničky”, ale dokonce namísto sta let, jako Klaus, hovoří zasvěceně o posledních stotisících, jistě jím v bohatství zažitých a prožitých,a proto poznaných, létech. Chtěl bych být také tak sebejistý, jak jen Vy to děláte?

   • Holzelova napsal(a)

    Pane Petře Pavle, patříme mezi 13 procent nejbohatších lidí na Zemi měřenou průměrnou mzdou, máme nejméně chudých v EU, v kvalitě života jsme 32. na světě? To není tak špatné. Proto, než si začneme stěžovat a naříkat, měli bychom se podívat kolem sebe (myslím po světě, ne na sošnou sousedku:-))). A to, že tu můžeme diskutovat a svobodně psát, co chceme, je dar, který nemá každý!

 3. wbgarden napsal(a)

  Děkuji za optání, zatím poměrně dobře. Nevím jestli vás to uklidní, ale já už jsem to říkal – napsal před Klausem nebo lépe řečeno v době kdy Klaus skoro ešče nebyl.
  Jinak pro detaily zkuste antiku, tam toto tématko – ten kdo má víc než já, musí být zákonitě pěknej lump – už rozpatlali lépěji. A ešče jinak, šťastné zítřky jsem zažíval do svých třiaštyryceti. Plat dvapět, mikina štyrysta, když byla, barevná telka dvacet táců, když byla, atd atd. Doufám že nemusím pokračovat. Děkuji nechci, už jsem byl.
  Bude líp.
  http://www.chilloutpoint.com/images/2010/07/unseen-world-war-2-photos/unseen-world-war-2-photos-01.jpg

  • Holzelova napsal(a)

   webgardene, kdy vás mám tady na ráně, už dávno jsem vás chtěla poprosit. Vy se věnujete zahradničení, nemohl byste vzít hrábě, přijít k nám a trochu pročechrat ty prachy, co se nám všude povalují? Víte, já mám strach, aby nám nezačaly plesnivět. :-))

   • poletucha napsal(a)

    Wbgarden asi nepřijde, paní Hozelová, on teď tuším roubuje. Můžu ho zastoupit? Mám velkou praxi se starou trávou a senem, ráda bych si rozšířila kvalifikaci. Na ceně se dohodneme určitě – vidím to na pár procent ze zachráněné hotovosti plus cestovné 😀

   • poletucha napsal(a)

    Promiňte překlep, paní Holzelová 🙁

 4. Holzelova napsal(a)

  poletucho (promiňte, že Vás neoslovuji paní, ale k té poletuše mi to přijde takový divný:-)))) jestli si myslíte, že to zvládnete jako mistr, tak přijďte. Ale vemte si s sebou svačinu a pití, protože řemeslníky u nás nekrmíme a nenapájíme. Kam bychom pak přišli! A s těmi procenty se nějak dohodnem:-)))

 5. Lex napsal(a)

  Paní Hölzelová,
  pravda, pěkně jste to panu Petrupavlovi vysvětlila s tou průměrnou mzdou, jen co je pravda (prosím, já osobně si nestěžuji, v posledních letech své profesní činnosti jsem měl vysoce nadprůměrný příjem a i nyní se máme s manželkou velmi dobře), ale nesoudím podle sebe, ale podle objektivních argumentů. Můžete mít nepochybně pravdu s těmi 13 procenty nejbohatších lidí, ale nesmíte do toho míchat tu průměrnou mzdu, nýbrž průměrnou výši finančních prostředků připadajících na hlavu té které země. Pak samozřejmě ve srovnnání s dvoumiliardouvou Čínou, s lidnatou Indií, Pakistánem, Jižní Amerikou a vůbec, to jo, to skutečně jo. Otázkou však zůstává, jaké procento obyvatel je v těch zemích ekonomicky činných a jaký mají průměrný HDP na hlavu.
  Jenže s tím nesrovnávejte Česko a vůbec západoevropskou civilizaci. Máte představu, kolik je v Česku ekonomicky činných lidí? Jen pro orientaci “evidenčních” zaměstnanců je víc jak 3,74 miliónu. K tomu si přičtěte OSVČ (kteří nejsou současně zaměstnanci) a další kategorie osob (kupř. “svobodná povolání” a j.) a dostanete se nad 40 procent všech obyvatel. Kolik je to v té Číně, Indii, Jižní Americe atd?
  A průměrná mzda – nenechte se vysmát – tady máte celkem aktuální tabulku http://www.finance.cz/zpravy/finance/242241-vyse-prumerne-mzdy-ve-svete/ hle, Česko na 25. místě s 925 eury za měsíc, o místo před námi Portugalsko s 1398 eury – to je rozdíl, co říkáte – Češi berou prakticky pintlich o třetinu méně než ti o místo před námi, a pouhých 20,8 procenta prvního Norska (4.441 euro) .
  A tady máte jinou tabulku, která vyjadřuje ještě reálnější údaj, a to kupní sílu mezd http://www.mzdovapraxe.cz/archiv/dokument/doc-d5225v7264p1-prumerna-mzda-v-evrope/
  Račte se seznámit co je to kupní síla mzdy a s tou tabulkou. Ty údaje jsou neokecatelné, protože poměřují průměrné platy s tím, co si v té zemi, kde je berete, pořídíte, jde tedy o poměr plat a index cen. A hle – Česko na 23. místě jen v Evropě, před námi Malta, a to tak, že ta naše kupní síla nedosahuje ani tří čtvrtin těch Malťanů. A jen jako vykřičený příklad – první místo Lichtenštejnsko, kupní síla dosahuje 14,3 procent tamního obyvatele.
  Chce to více studovat než se pusím do argumentací. To relativní bohatství Čechů spočívá v něčem úplně jiném, než je jejich mzda. Je to v umění s tou troškou peněz hospodařit a k tomu se ještě vlastnoručně přičinit.
  Ale opakuji, já si na své hmotné zajištění nemohu stěžovat, naopak. Třeba je to i tím, že jsem celý život makal jako šroub bez ohledu na pracovní dobu, a makám (nyní už jen na svém) i nyní.
  Mějte se fajn!

  • Holzelova napsal(a)

   Pane Lexi. Děkuji za výklad. I kdybychom byli až 23. v Evropě, tak se pořád nemáme špatně. Ve srovnání např. s Haiti. Já se nechci hádat o čísla ani slovíčkařit. Můj příspěvek byl toliko o tom, abych pana Petrapavla povzbudila v jeho smutnění. Že na nám není tak špatně, že se máme relativně dobře a že život je fajn a příliš krátký na to, abychom stále truchlili, že se nemáme tak dobře, jako ti na čelních místech.

   • Lex napsal(a)

    Paní Hölzelová,
    nechte Haiti Haiťanům, oni zase kupříkladu vůbec neví, že existuje nějaké Česko, a i kdyby někdo věděl, tak neví kde. Podobně jako Američané, a ti velmi vzdělaní “Yes, Hejvl, Džegr, Yugoslávia!”
    Napsal jsem jasně – mám se fajn. Moje děcka méně. Kdybych v sedmdesátých letech nepostavil družstevní byt (10 tisíc vklad v hotovosti a 2500 odpracovaných hodin, dnešní cena 1,8 mega) a nerekonstruoval barák po rodičích (1955-1960, změstnaný jen otec jako elektrikář ve stavebním podniku, matka “na mateřské”, dohromady pět dětí, dnešní cena nejméně 3 mega), tak se na bydlení asi nezmohou. Víte, co je to “prekérní pracovní poměr”? Pohledejte. Do těchto sfér sestupuje čím dál víc lidí, mladí tam většinou začínají, ale také třeba končí. Pak už je jen pracák a sociálka. Nebo ulice.
    Ano, průměrně se máme nejlépe za celou historii existence homo sapiens. A znáte to o tom průměru?
    Takže se na mě nezlobte, že nevidím život růžovými brýlemi jako Vy a někteří další entuziasti. Že přes ty brýle nevidím realitu a že nemám klapky na uších, přes které bych neslyšíel jak se nám mocní tohoto světa chechtají do ksichtu. Ti naši jsou navíc neuvěřitelně arogantní.
    Konec konců i Vám osobně ty růžové brýle padají “z nosu”, když jde o Vás osobně.
    Hezký večer!

    PS
    Nějak postrádám Váš komentář pod mým “re” na Váš článek.

 6. Sasanka napsal(a)

  Ale… 🙂 Tady to zase vypadá na pěknou melu… 🙂 Škoda, že mám dnes tak málo času… 🙁
  Pane Fischere, je mezi Vašimi řádky tolik ironie, kolik cítím, nebo se mi to jen zdá? 🙂 Jste vzdělaný a inteligentní člověk, tak mi přijde hloupé Vám připomínat, že tyto politiky jsme si zvolili ve svobodných a demokratických volbách, tudíž se nemůžeme divit, že ani jeden z nich nemá pocit, že by měl někam odcházet. Vždyť se všichni nacházejí právě tam, kam jsme je sami “vystřelili”… 🙂 A nebude to lepší – o tom, jak chutná moc, existuje řada teoretických pojednání, kterým praxe bohužel dává za pravdu. Ujišťuji Vás, že s většinou politiků skutečně “netančím”, ale v případě těch nešťastných lékařských výpovědí se jejich postoji zase až tak moc nedivím. A co by měli dělat? Měli by si kleknout na kolena a prosit ty, kteří se dobrovolně rozhodli opustit své zaměstnání, aby si to milostivě rozmysleli? 🙂 To se přece “nenosí” v žádné profesi. A pokud jde o to, jak se zde máme – mohu mít stovky výhrad, ale obecně je jedno neoddiskutovatelné – ve srovnání se statisíci lidí v různých částech světa se máme, promiňte mi ten výraz, jako “prasata v žitě”. A většinu problémů si vyrábíme sami. Kdo by měl neodolatelnou touhu okusit, jak chutná život mimo žito, mohu doporučit například Afriku – konkrétní země plné brutálního násilí, hladomoru, lidí bez přístřeší a pitné vody – a také bez dostatku účinných léků a kvalifikované lékařské pomoci – ráda na požádání zveřejním. Tak mě napadá – ti lékaři, co se jim už v našich nemocnicích nelíbí, by mohli zamířit třeba právě na “černý” kontitnent. Tam by byli aspoň užiteční…

  • Holzelova napsal(a)

   Sasanko, já vám tleskám. Podnětný a chytrý komentář! Ještě jste mohla dodat Haiti a dostalo by se vám peprné odpovědi:-))))

   • Sasanka napsal(a)

    Ano, paní Evo, máte pravdu, na Haiti jsem zapomněla. Tedy já na Haiti myslela, ale nějak jsem si raději ani netroufala Haiti jmenovat… 🙂 Omlouvám se za zbabělost… 🙂 Haiti do mého výčtu samozřejmě patří…

 7. Peggy napsal(a)

  Ženský, vy si nedáte pokoj? Chichi…Jak se to říká? někdo to na brejlích už řekl.. žena prý musí mít poslední slovo :-)Tak á se sem na maličký kousíček vetřu taky..:-)
  Já své alibistické přístupy nezapírám a ani se nehájím, byť se zdají pštrosí.. Ale na stranu druhou, když si člověk pomyslí, že( např když vidím, jak se na dovolených mohou rozšoupnout ti v těch tabulkách nad námi)bych si mohla taky dovolit dát si nějakou zajímavou , ale bohužel finančně nedostupnou večeři, nebo se podívat alespoň na stará kolena někam do dalekýho světa, kde je to tak úžasný, (bohužel tyhle kouty a krásy světa nikdy neuvidím).. Někdy se ptám, zač mě vlatně vytrestali ti, komunisti? a dnes se bohužel musí ptát i ti mladí.. Zač je chtějí trestat dnešní mocní?(mámy, co se chtěj starat doma o děti, mámy, co nechtej dát postižený děti do ústavů, blablabla..Někdy se tonedá už ani poslouchat, z těch zpráv se mi hlava točí a mám pocit, že svět a půda pod nohama se boří víc a víc.. že tohle všechno nějak blbě skončí..
  A další palčivá (tím jsem se sem vlastně nechtěně dostala) jsou důchody.. kdysi mi došla podobná tabulka, porovnání)(bohužel bylo to smutný pokoukán) Víte ženský, mě je na Lexovi sympatický jedno.. (nevím, jsestli jste si všimly toho, že píše, a ne poprvé, že by mu to mohlo být volný, neboť má všeho víc než dost,) Že je v něm jedna pěkná vlastnost, sociální cítění, a nemuselo by.. Není to o závisti a to je přece bezvadný. Pořád meleme, jak jsme závistiví a když někdo není, zase to není to pravý, ořechový..:-) Nechci vás zlobit, ale v mnoha bodech mu dávám za pravdu, raděj to ale moc číst nebudu, ach jo, na naši dovolenou, musím prý hóóódně šetřit!! Říká ten můj..:- vlastně to slyším celý život a v porovnáním s Afričany jsem král.. Ale! budem-li se porovnávat stále jen s těmi nejchudšími, (Aha???? ) pak si nestěžujme na nic, ani na ty politiky..Máme postel, máme vodu, máme jídlo, máme doktory..blabla.. Bylo by dobrý, vysvětlit to ivšem, co říkají, že by to mohlo být lepší..( kdyby ti nahoře nekradli, nelhali., mohli bychom mít i víc :-)))..)
  Nebo jim vystavit letenku, nejen na prázdniny, a byl by klid..ne?? aby viděli a vážili si toho, co máme.. ale sory, průser by byl, kdyby sedli do jinýho éééra!! zabloudili třeba do Kanady, nebo do Švédska.. ( ve Švédsku jsem zažívala horký chvíle, ta porovnání, v jakým klidu a pohodě si žijí..cestují,denně sportují, jak bydlí..kolik vydělávají a pozor!! když začali vyjmenovávta všechny jejich sosiální záchranný systémy, týkající se práce, zdravotnictví, ..atd.. a rekvalifikace, jak tam probíhají!! U nás se vyhazují prachy komínem, protože ve skutečnosti to nikomu na srdci neleží, co budou ti rekvalifikovaní ve skutečnosti dělat, jaký mají nový možnosti.. no psala bych nekonečně..bylo to smutný.. tedy to porovnání..Oni změní povolání mnohokrát za život.. a jsou schopni, se novou práci znovu dobře naučit..
  No , tak honem raděj mezi horší . Přiznám se, je mi jich hodně líto a také si to , když vidím to horší říkám, to je jasný..A ještě, proč se srovnávat se Sibiří, když naše minulost, historie první republiky, se všemi nedostatky,byli jsme tak na tom špatně? ach jo, a už jsou tu zase ti komunisti.. Končím…Do prčic, jdu si dát nějakou dobrotu, dokud je..:-) dobrou.. všem..
  Ps. A kde je vlastně příčina toho dnešního balastu? nevím, jen se mi někdy zdá, že se v lidech vytratily vztahy.. vzájemný pochopení, snaha po tom, aby bylo důležitější, že třeba nabídnu sousedovi koláč, co pekla žena, nebo mu půjdu pomoct stříhat stromy, nebo mu zkrátka dám jen pokoj, jak to vyhovuje jemu, ale neřeším pořád co má, jaký má nevychovaný děti.Nedokážeme se vžít do pocitu těch druhých….Proč tolik toužíme řešit víc to horší, angažujem se v tom, abychom to jiným osladili..( Vede nás v tom i ten bulvárnoviny, babráme se s uspokojením v tom, když má někdo problémy a když je to někdo,kdo nám z nějakýho důvodu nesedí, to je pane pochutnání!!! jsme nějak poznamenaní.. Nechme žít každýho po svýma pokud ne, tak spíš hledejme cestu k pochopení, že ani jeho život nemusí být podle našeho mustru a není možná tak jednoduchý, jak se jeví… Pokud o to ještě stojí.. Myslím, že jsme my lidi, nejen z politiky ale ze všeho, co se mele kolem, už zblblí.. a někdy se ani nedivím..Tak dobrou, trest smrti!!:-))))

 8. Holzelova napsal(a)

  Toto je výňatek z rozhovoru s P. Nárožným: Kdybychom vešli do české hospody, tak se hned dozvíme, že je politika svinstvo. Co byste na tenhle názor odpověděl?
  Že to je jeden z nehorších omylů mnoha lidí; a rád bych zdůraznil, že mnoha slušných lidí. Všechno to, co lidem připadá nekorektní, záludné, předem domluvené, nespravedlivé, silou protlačené a já nevím co ještě, to jsou, prosím, běžné nástroje politiky – po staletí stejné. Ono to v politice jinak nejde, ale my bychom pořád chtěli, aby byla kurva zároveň poctivá… Řeknu příklad, norimberský proces. V době jeho konání už Churchill a Truman věděli, že katyňský zločin spáchali Rusové na Stalinův rozkaz, ale protože to tehdy byli spojenci a vítězové války, přišili Katyň Němcům. Dobře věděli, že to je nespravedlivé – a co jako? Roku 1946 nemohli říct, že tu hrůzu spáchali Rusové. Bylo to prostě politicky nemožné…

  • Lex napsal(a)

   I pan Nárožný se může mýlit.
   Sovětský svaz se před Norimberským tribunálem pokusili uplatnit proti obviněným “katyňský zločin”, leč neuspěl, nejen že věc nebyla předmětem rozsudku, ale ani oficiální obžaloby. Kromě Rusů Katyň Němcům nikdo nepřišil.
   To jen tak na okraj, byť je to “mimo mísu”.
   Je to na samostatný článek, na seriál.

 9. Sasanka napsal(a)

  Pan Nárožný se možná může jako každý v lecčems mýlit, ale v tomto, myslím, není daleko od pravdy. Můj dědeček byl bohabojný a málokdy použil nejaký vulgarismus. Přesto říkal, že politika byla, je a vždycky bude svinstvo – a můj dědeček se nikdy nemýlil… 🙂 Šťasten ten, kdo do ní nevidí. V politice jde o zdraví psychické a občas i fyzické – proto v ní asi dnes najdeme poměrně málo charakterních a zásadových lidí. Ono zdraví je zkrátka nadevše a žádnému moudrému člověku nestojí politika za to, aby o ně přišel… 🙂

 10. wbgarden napsal(a)

  Prosím pěkně neví náhodou někdo, co znamená noticka – tento text čeká na schválení. Dal jsem adhocnutí včera kolem šesté a ticho po pěšině. Že by můj nick tu nebyl žádoucí. A nemůže to někdo říct rovnou a nahlas. Děkuji.

  • Jan Krůta napsal(a)

   Webe: Asi jste měl dotaz o nějakém neschváleném komentáři adresovat nejspíš mně. Jak to mají ostatní vědět? Nebo hledáte nějaká cenzurní tajemství? :-))) Hned se začnu prohrabávat střívky redakčního systému, ale žádný neschválený komentář jsem tu ještě nezažil. Nebyl důvod, abych něco mazal! Možná, že tam byl nějaký technický zádrhel, to už se tady jednou stalo. Zjistím!
   Vaše čarování s čarověníky je moc pěkné (i ta fotka se zázrakem z Tyrol), ale trochu zbytečně čarujete i s nálepkováním jakýchsi “sockom”. Brejle jsou otevřený prostor pro lidi s názorem! Každý názor vyplývá z nějaké osobní zkušenosti a je to věc každého. Na Brejle chodí chytří lidé, kteří si určitě tříbí čtením a komentováním své postoje ke světu. A ti moudří respektují právo na odlišný názor, samozřejmě, pokud neomezuje jejich svobodu. Už jsme většinou opravdu několikrát dospělí, známkování moc nemusíme a každý jsme rád svůj. Tak si to zde dopřejme!!!

 11. wbgarden napsal(a)

  Zdravím dámy, zatímco na brejlích zuří opět třídní boj – sockkom propagčíci to jen tak nevzdají. Je jich sice pár, ale makaj na směny a tím rudým sajrajtem jsou vždy ochotni zaneřádit celý internet.
  Takže znova, zatímco na brejlích zuří třídní boj, sem si pro sichr odskočil do autdóru přesvědčit se, ešli náhodu nežijem v pravěku.
  No člověk tu přečte pár sockom replik a moh by mít i pocit, že to co vidí kolem sebe je pouhopouhý klam. Není a nikdy nebude a venku je strašně prima a já, a teď se camrám pochopitelně, neb jsem našel včíl v tom dneska zachmuřeném autdóru pět nových mutací. Slyšíte propagčíci, teď se camrám, tak můžete začít mlít ty svý iljičoviny…
  Pět nádherných čarověníků, ze kterých snad jednou bude pět nových modelů okrasných dřevinek a ty jistě budou dělat radost mnoha lidem po celém světě. Podělím se o pár pár hodin starých obrázků. Pokud se to ovšem nelíbí, tak to prosím okamžitě smažte…
  Pro vůkol propagandisty, kteří mě okamžitě napadnou z kšeftování, jak to obvykle dělají, ještě malá připomínka. Já se tím pochopitelně nežívím souzi, i když si takto hraji skoro štyrycet let. Tohle to hobby je naopak velký žrout peněz. Štyrycetiletá statistika mi říká, že než najdu jeden čarověník, tak najedu asi 200 až 300 km, pak desetikilometrové pochody po kopcích, potom lezu a sundávám, pak malá lesní chirurgie – roubování, vkládám zmutovaný genetický materiál do původního druhu, pak tomu všemu musím do jara ve foliáku topit a kde jsou substráty, hrnky, hnojiva, zavlažování, ochranná chemie atd. No a tak když se z třiceti roubovanců chytne pět kousků, tak je to docela úspěch. Jeden pak zlomí sníh, druhý těžký pták a u třetího zvedne nožičku zatoulaný pes atd atd.
  Pravého džentlmena zajímá přece jenom prohraný boj…
  Jinak dámy hrábě už rači ne, pokud máte na zahrádce nějaké menší skvosty tak raději fukar…
  Borovice lesní…
  http://wbgarden.com/wbgarden%20pinus%20silvestris.JPG
  Druhá borovice lesní…
  http://wbgarden.com/wbgarden%20pinus%20silvestris%201.JPG
  Detail
  http://wbgarden.com/wbgarden%20pinus%20silvestris%201%20detail.JPG
  A tu nám počasí ušetřilo práci…
  http://wbgarden.com/wbgarden%20picea%20abies%20Krasna.JPG
  http://wbgarden.com/wbgarden%20picea%20abies%20Krasna%201.JPG
  Jinak čarověník se po anglicky řekne witch´s broom – čarodějné koště. Proto wbgarden – zahrada plná čarověníků – zahradník čarověníkový, a ne webgarden !!! Děkuji.
  Jo a neví někdo náhodou, proč když někomu v česku, koho slyším skuhrat, že nemá prašulky, nabidnu příležitost k legálnímu vydělávání, proč mi většinou vynadá ?
  Že by soužky kdysi ve škole něco zblbly nebo snad souzi v endéer udělali chybu..
  A a zde snad to nejlepší co jsme zatím našli.
  Letos v říjnu nad Brixenem ve výšce 2500 m. Čarověník asi na tisíc roků staré kosodřevině…
  http://wbgarden.com/nove/wbgarden%20south%20tirol/album/slides/wbgarden%20alps%2037a.html
  No tak to zkusím znovu…

 12. Petrpavel napsal(a)

  Měl jsem se svým reálpohledem problémy za komunistů (to pro zde juchající p.wb a p. Holzerovou), mám je i teďse zastydlými tzv. pravičáky. Pokud se smířím s tím že vždy za každého režimu musí nad námi bdít a odírat nás jakási samozvaná (já vím, volená, ale jaký máme výběr?) čeládka a nám “dole” nezbývá než se přiživovat, tu více tu méně na tom co jim laskavě odpadne od stolu, pak budu samozřejmě chrochtat jako vy. Mám k tomu důvod : věřte nebo nevěřte, mám se podstatně lépe, finančně vzato, než za komunistů , a to z důvodu slušného zaměstnání před důchodem i restitucí zabezpečující mi nadstandart i v důchodu. Už jsem to tu možná psal, ale nechat se zaslepit žrádlem a hadry na sebe v dostatečném sortimentu, nevidět celospolečenské problémy, to opravdu neumím. Juchat nebudu, ale nesmutním ( to pro litující mě paní Holzerovou), jen bych nejradši řval…Ale je mi to, díky naší tzv. demokracii, spíše mediokracii, houby platné.

  • Radkin Honzák napsal(a)

   Někdo moudrej pravil, že LITERÁRNÍ KRITIK JE ČLOVĚK, KTERÝ VÍ, ŽE BY KRITIZOVANÉ DÍLO NAPSAL DALEKO LÍP, JEN KDYBY TO UMĚL.

   Při svém mládí mohu říci, že jsem na světě už dost dlouho, a že tak, jak se máme dnes, jsme se za celou existenci tohoto společenství ještě nikdy neměli. Ekonomicky.

   A že morálně je zlá doba? My jsme ta doba!

   • Jan Krůta napsal(a)

    Pane doktore, kde jste byl tak dlouho? Moc fajn komentáře!

   • Lex napsal(a)

    O tom žádná, to snad nikdo nepopírá. Jenže všechno souvisí se vším. Takže kromě té nejlepší životní úrovně máme také fabriky a ostatní majetek za nejméně tři bilióny ve frcu a k tomu sekeru dalších jeden a půl biliónu.
    To není skuhrání, to je konstatování faktů.
    V USA se mají ještě lépa, také o tom žádná. Jejich sekera je ale čtrnáct biliónů dolarů (tj. hodnota 2800 letadlových lodí třídy Nimitz, jak jinde píše pan Kubr).
    Ba ne, všechno souvisí se vším a každý špás něco stojí.

 13. wbgarden napsal(a)

  Zatímco na brejlích zuří opět třídní boj – sockkom propagčíci to jen tak nevzdají. Je jich sice pár, ale makaj na směny a tím rudým sajrajtem jsou vždy ochotni zaneřádit celý internet.
  Takže znova, zatímco na brejlích zuří třídní boj, sem si pro sichr odskočil do autdóru přesvědčit se, ešli náhodu nežijem v pravěku.
  No člověk tu přečte pár sockom replik a moh by mít i pocit, že to co vidí kolem sebe je pouhopouhý klam. Není a nikdy nebude a venku je strašně prima a já, a teď se camrám pochopitelně, neb jsem našel včíl v tom dneska zachmuřeném autdóru pět nových mutací. Slyšíte propagčíci, teď se camrám, tak můžete začít mlít ty svý iljičoviny. Pět nádherných čarověníků, ze kterých snad jednou bude pět nových modelů okrasných dřevinek a ty jistě budou dělat radost mnoha lidem po celém světě. Podělím se o pár pár hodin starých obrázků. Pokud se to ovšem nelíbí, tak to prosím okamžitě smažte. Pro vůkol propagandisty, kteří mě okamžitě napadnou z kšeftování, jak to obvykle dělají, ještě malá připomínka. Já se tím pochopitelně nežívím souzi, i když si takto hraji skoro štyrycet let. Tohle to hobby je naopak velký žrout peněz. Štyrycetiletá statistika mi říká, že než najdu jeden čarověník, tak najedu asi 200 až 300 km, pak desetikilometrové pochody po kopcích, potom lezu a sundávám, pak malá lesní chirurgie – roubování, vkládám zmutovaný genetický materiál do původního druhu, pak tomu všemu musím do jara ve foliáku topit a kde jsou substráty, hrnky, hnojiva, zavlažování, ochranná chemie atd. No a tak když se z třiceti roubovanců chytne pět kousků, tak je to docela úspěch. Jeden pak zlomí sníh, druhý těžký pták a u třetího zvedne nožičku zatoulaný pes atd atd.
  Pravého džentlmena zajímá přece jenom prohraný boj…
  Jinak dámy hrábě už rači ne, pokud máte na zahrádce nějaké menší skvosty tak raději fukar.
  Borovice lesní. http://wbgarden.com/wbgarden%20pinus%20silvestris.JPG
  Druhá borovice lesní. http://wbgarden.com/wbgarden%20pinus%20silvestris%201.JPG Detail. http://wbgarden.com/wbgarden%20pinus%20silvestris%201%20detail.JPG
  A tu nám počasí ušetřilo práci. http://wbgarden.com/wbgarden%20picea%20abies%20Krasna.JPG
  http://wbgarden.com/wbgarden%20picea%20abies%20Krasna%201.JPG
  Jinak čarověník se po anglicky řekne witch´s broom – čarodějné koště. Proto wbgarden – zahrada plná čarověníků – zahradník čarověníkový, a ne webgarden !!! Děkuji. Jo a neví někdo náhodou, proč když někomu v česku, koho slyším skuhrat, že nemá prašulky, nabidnu příležitost k legálnímu vydělávání, proč mi většinou vynadá ?
  Že by soužky kdysi ve škole něco zblbly nebo snad souzi v endéer udělali chybu. A a zde snad to nejlepší co jsme zatím našli. Letos v říjnu nad Brixenem ve výšce 2500 m. Čarověník asi na tisíc roků staré kosodřevině.
  http://wbgarden.com/nove/wbgarden%20south%20tirol/album/slides/wbgarden%20alps%2037a.html
  Dával jsem to tady včera před šestou. No tak to zkusím znovu…

 14. wbgarden napsal(a)

  Prosím pěkně vážené administrátory Brejlí, včera kolem šesté jsem zde publikoval komentář, který se dovčíl neobjevil a po mém přihlášení tu se sice objeví ale s notickou – Komentář čeká na schválení.
  Chápu, že některé schvalovací procesy se vlečou, ale jak dlouho ještě ? Pokud se vůbec smím ptát. Děkuji.
  Jinak mi pochopitelně stačí velice krátce sdělit ať du doněkam. Pochopím to. Ještě jednou děkuji.

  • Jan Krůta napsal(a)

   Webe, tady nejsou žádní administrátoři, jsem tu sám. Teď jsem odpověděl na Vaši předešlou žádost: Žádný “neschválený” komentář tu nemám! Nikdo Vaše komentáře neschvaluje, jdou přímo pod články. Já je čtu pochopiltelně po návratu ze zaměstnání, v noci, někdy i během dne a kdyby tam byl nějaký odporující etickému kodexu, tak mám právo ho smáznout. Ale v historii Brejlí se nikdy nic takového nestalo! Respektuji otevřený prostor. Nevím, proč se vymezujete a čekáte na nějaké vylučování? Kdo by Vás kam vyháněl? Nechcete pro jistotu poslat ten komentář ještě jednou?

  • Jan Krůta napsal(a)

   Teď jsem všechno prošel a jeden Váš komentář tam nějak divně visel, ale žádná poznámka o neschválení u něj nebyla. Problém byl asi v tom, že v něm bylo hodně odkazů a softwarový modul je asi zařízen tak, aby předešel jakémusi nebezpečí. Nicméně jsem ten komentář odklikl jako OK, takže snad to bude v pořádku. Opravdu to vypadalo na nějaký technický problém s množstvím těch linků.

 15. Holzelova napsal(a)

  Jen malou poznámku pánové, kteří se o mně ve svých komentářích zmiňujete. To, že nejsem škarohlíd, nemám ryze negativistický pohled na svět, neskuhrám a nenaříkám a nešířím “blbou náladu”, neznamená, že bych byla naivní hlupáček, který nedokáže porozumět danému textu a který přes růžové brýle není schopen vnímat realitu. A nemusím akceptovat bolševickou rétoriku, kterou si pamatuji z minula, kdy člověk, který měl jiný názor, se označoval jako “pomýlený” a bylo třeba ho tak dlouho školit, umravňovat a uzemňovat, až se “napravil”.
  A je jen na mně, které texty budu číst a které ne. Chodím si na literární weby odpočinout a relaxovat od práce, a myslím, že to je i smyslem těchto webů, proto vyhledávám texty, které jsou zábavné. Suchopárné analýzy a statistiky mě nebaví, proto je nečtu.

  • Petrpavel napsal(a)

   “…vyhledávám texty, které jsou zábavné. Suchopárné analýzy a statistiky mě nebaví, proto je nečtu.”
   Vot takoj nastajáščij pravicóvyj čelavěk! Takové lidi naše vláda a náš pan prezident milují ze všech nejvíce. Zbytek jsou namyšlení intelektuálové a zaprodanci východu.

   • Holzelova napsal(a)

    Vážený pane Petrpavle, váš komentář je zavádějící a urážlivý. Nikde jsem se ve svých názorech nevyhraňovala vůči levici (a jestli ano, ukažte mi, kde!), nikde jsem se nezmiňovala o Klausovi, nevím proč ho neustále zmiňujete Vy. Nerozlišuji lidi na pravičáky a levičáky, ale pouze na slušné a neslušné.
    Mezi mými přáteli jsou i levicově zaměření lidé, ale při našich vzájemných diskusích se neurážíme (a že jsou mnohdy ostré) a neosočujeme. Nikdy by mne nenapadlo naznačovat člověku s opačným politických názorem, že je méněcenný prosťáček, tak jak to neustále činíte Vy.
    Nevím, co myslíte tím “zaprodanci východu”, ale politická mapa je již přes 20 let přepsána a svět se nedělí na “západ” a “východ”. A když už jste zmínil
    pana presidenta, tak to je ten poslední člověk, kterému by se mohlo vyčítat, že má něco proti Rusku.
    A proč vyhledávám texty, které jsou zábavné? Protože to je smyslem literárních serverů – zábava, oddech, legrace, humor, relax, oprostit se od problémů (marně jsem se snažila vnést do diskusí trochu optimismu, moje snaha byly potlačena vždy v zárodku). Diskutovat o kvalitě literárních děl, vytknout, co je špatně, a snažit se autory v jejich tvorbě podpořit a posunout dále. I když připouštím, že Brejle mají trochu jiný statut a že u renomovaných autorů netřeba takových komentářů.
    Působím také na Mezeře a autoři jsou zde přátelé (i když virtuální), kteří mezi sebou čile komunikují i mimo server a kteří se občas scházejí na čtení svých děl. A jsou zde jak levicově, tak pravicově orientovaní (známe se už několik let, takže o sobě hodně víme), ale to přeci nehraje roli!!!
    Pane Petrpavle, píše se rok 2011, už dávno nezuří “třídní boj”, svět se nedělí na západ a východ, tak sem prosím netahejte podobnou rétoriku.

 16. Peggy napsal(a)

  Paní Holzerová, přeji vám moc pěkný den, kašlete už na to, venku je dokonalý voňavý..:-), jak jste si psaly s Janou.. Ve vzduchu voní jaro, kdybych nemusela domů, čárala bych městem dýl.. Nebo jet někam za město.. do přírody, boty zmazaný mokrou břečkou, bahnem, sem tam zaslechnout zpěv probuzených ptáčků v keřích!! Bože, život je tak krásný!! jen mě štve, že se nezadržitelně krátí a přijde čas, co bude ještě na tělo náročnější.. jednou zvládnem už míň, tak je dobrý, tý současný energie užíííííT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zdravím všechny, co chtěj mít svou pravdu! Ok, je to dobrý, ale pro mne lepší, nechat si myslet každýho potom, co ji povím, to jeho.. Stejně asi málokdy jinýho přesvědčíme, on většinou ze svý pravdy málokdo a málokdy ustoupí..
  Jen na okraj.. ráno můj Habrda opět pohlédl z okna a spustil to svý.. jak je venku hnusně, jak jsou policajti blbí, jak to asi dopadne s tou ABL.. A já šup, vlítla do koupelny a hurá ven! když není protějšek, není s kým se ani přít. A já to dohadovaní už vážně dávno nemusím!! mějte krásný vikend, mě čeká moc pěkný, těším se.. Jedeme ven, do přírody a Habrdu zaujmou snad příjemnější věci.. 🙂 Mějte se famfáááárově, úplně všichni!

  • Holzelova napsal(a)

   Peggy, máte pravdu, já se také netrápím, snažila jsem se o smířlivý tón, který nebyl akceptován, takže jsem musela stanovit mantinely, kam až lze v komentářích zajít, abych si nenechala nas..(však víte:-))).. Venku je krásně, teď jsem se vrátila z procházky s naším salašníkem Berym…. ale je tam hrozná břečka, kterou si náš Berka přinesl domů na tlapkách, takže za chvíli půjdu olíznout podlahu:-))).
   Vypozorovala jsem, že “tradice” nadávat na politiku je u nás mnohem rozvinutější než ve státech, kde nikdy neměli komunismus. Holt máme to v sobě:-)).
   A já osobně vnímám politiku trochu jinak, neb mám doma politika:-))). A vím, že mnoho věcí, co se napíše, je ve skutečnosti zcela jinak, a hlavně, že lidí milují konspiraci, že vše bylo předem dohodnutý, předem vyjednaný a navenek se dělá komedie pro lidi. Ale není to pravda. Pořád musíte mít na mysli, že politici jsou zcela normální “fotrové” od rodin a že jsou úplně stejní jako my, jejich voliči. No tak jdu na to podlahu a večer se těším na Devátou komnatu s Mirkou Němcovou, já ji mám hrozně ráda.

 17. wbgarden napsal(a)

  Při podvečeru snad jenom toto. Jak že se říká těm lidičkám, co před všelikými po konfliktech a krvi neustále toužícícími individuí a grázly a bolševickými nejen rétory neustále uhýbají, naříkají či snad případně se i schovávají ? Civilizování ??
  Tak to já rozhodně zatím nejsem. Pevně doufám, že vy taky ne.
  Takže nezoufat dámy, bude líp…

  PRDUCH /narudlý/

  Mé srdce buší
  nalevo
  a vlevo i mé větry
  vanou
  neb básnické mé
  nadstřevo
  též nalevo je
  nadýmáno

  Jsem jenom levák
  prduchtivý
  vždy žárlivý
  a závistivý…

  Dám ešče též mé oblíbené olizování podlah. Místní sockomy to též určitě potěší…
  http://www.bestwallpapers.net.ru/private/img/prikol/humor_18.01.2010_010.jpg

 18. Holzelova napsal(a)

  wbgardene, teď jsem olízla podlahu po psovi. Netušila jsem, že mě u toho někdo fotí:-))). Jo, a já nezoufám ani neuhýbám (a taky se neschovávám za anonymního nicka). Jen jsem nechtěla dělat dusno, ovšem někdy není vyhnutí:-)).

 19. wbgarden napsal(a)

  Drahá Holzelová, s těmi totalitnímí hajzlíky nemůžete jednat v rukavičkách. Oni s tím kalkulují, že vzdělanec se raději ohne, než aby jim od žlučníku odpověděl stejně voňavými slůvky jakými oni pravidelně zasmraďují okolí.
  Na hrubou ale jenom a pouze hrubá. To je to jediné, co na ně platí, a na co oni slyší, jinak nás věčně budou považovat za slabochy. A hloupí to už jsme snad byli pěkně dlouho. Bude líp…
  http://dl.ziza.ru/other/072009/29/pics/tn.jpg

 20. wbgarden napsal(a)

  Bingo, je to tam. Brejlostrojek drobet zlobí, myslel jsem si to…
  Jinak, pane Krůto, já se velmi omlouván, že jsem obtěžoval, ale…
  Ale věc má pochopitelně příběh.
  Byli jsme na lovu přes poledne. Naše silent hunts jak tomu říkají amíci jsou v tomto období dost sledovány a na české čerenki – rusové tak říkají roubům se takto postižený hobby svět docela těší.
  No našli jsme pět kousků, skoro zázrak, a když jsem se vrátil domů, a žena mi dala krajíc, tak jsem okamžitě sedl ke strojku a jal se dělati fotky, bych tyto co nejrychleji publikoval na americkém gardenwebu, jak káže dlouhodobý už zvyk. Než jsem ovšem připojil foťák, už zvonil telefon.
  Prý jste našli bezva kousky, volal kdosi z české kotliny.
  Neboj, za chvílu to bude na internetu, odvětil jsem a šel pro pivko.
  Ale mezitím jsem ještě neprozřetelně otevřel Brejle a zjistil, že tam opět zuří třídní boj. Nevím co mě to popadlo, ale fotky jsem místo na gardenweb nejdřív umístil na Brejle.
  Tož tak, a další pak telefon mi překazil následné publikování na gardenwebu neb jsem musel opět za volant. Vrátil jsem pivko do ledničky a neujel jsem ani kilometr a telefon vyzváněl znovu.
  Na gardenwebu žádné tvoje fotky nejsou.
  Dal jsem je na Brejle…
  Kam ????
  Zkus brejle tečka net. Konec.
  Za pět minut opět telefon – na těch tých brejlích žádný fotky nejsou, akorát tam bolšáni povykujou. Kolega je z hradce…
  No před půlnocí jsem doma zjistil, že na Brejlích opravdu můj komentář není, a když jsem se přihlásil, tak se tam tento objevil i s fotkami, ale taky s poznámkou cituji: Komentář čeká na schválení…
  No nekupte to, jak za mlada, za ouřady Čermáka soudruha kdysi.
  Pro sockomy ještě něžná douška. Výměny roubů probíhají na nefinanční bázi. Čistý bártr, souzi a panu Krůtovi se ještě jednou omlouvám za obtěžování.
  http://forums.gardenweb.com/forums/load/conif/msg0220064119913.html

 21. Jan Krůta napsal(a)

  Nijak jste mě neobtěžoval! Člověk pořád poznává, co se v tom brejlostrojku skrývá. Byla to opravdu jen obrana “strojku”, který není z důvodu ochrrany před spamem na tolik odkazů v komentářích zařízen.

Napsat komentář