Nemoci prodlužují lidem život

Aby lékaři nepřišli o své živobytí, tají před lidmi jednu překvapivou skutečnost. Všechny nemoce kromě těch smrtelných výrazně prodlužují lidem život.  Vybavte si  vzpomínku na všechny své zesnulé příbuzné a známé – a zcela jistě dojdete k poznání, že ti, co celý život klempírovali, dožili se uctyhodného věku a ti zdraví jako řípa “kapali” nejpozději kolem padesátky.


 Připadá vám to nepochopitelné, ale mám pro vás logické vysvětení. Zdravý člověk chodí denně celý život do práce a tím pádem špatně spí, hodně vydělává a tak se zahrnuje spoustou elektrických a elektronických spotřebičů, které všechny zhoubně září, holduje sportu a tím pádem si nadměrně opotřebovává všechny své orgány, cestuje po světě a tím pádem chytá od cizích národů neznámé bakterie, se kterými si jeho český imunitní systém neví rady.

Naproti tomu věčně nemocný se pořád válí doma v posteli a každý den se tím pádem dobře vyspí, protože nesportuje, minimálně si opotřebovává klouby, srdce a plíce a také nejezdí do nebezpečné ciziny, která se hemží neznámými bakteriemi. Řeknete si, že je každému už  přírodou  dáno, zda bude na tomto světě věčný lazar a nebo zdravý a čiperný.

Nebyl bych pesimista, neoddával se osudu a neskládal ruce do klína. Když se někdo narodí zdravý jako řípa, má spoustu možností, jak ze sebe vlastním přičiněním permanentně klempírujícího udělat. V žádném případě nestačí simulovat, musíte být opravdu stále nemocní, aby si vaše tělo vytvořilo silný imunitní systém, který vás na stará kolena ochrání před smrtelnými chorobami.

Existuje mnoho způsobů, jak si drobné choroby obstarávat. Můžete například místo na zdravotní procházky chodit do čekáren na zdravotní střediska a sedat si tam vedle těch nejvíce nemocných, můžete v nemocnicích navštěvovat své známé, kteří trpí nějakou infekční chorobou a sedat si k nim na postel a nebo si můžete dát do Annoncí třeba tento inzerát:  “Štíhlý pohledný vysokoškolák 185 cm nekuřák hledá k občasným výletům do přírody inteligentní štíhlou ženu s infekční žloutenkou nebo s černými neštovicemi”. Ale nebudu vám dál rádit, je na fantazii každého z vás, jaký způsob chytání drobných chorob si zvolíte.

Možná se leckterý z vás při čtení mého fejetonu usmívá a nebere mě vážně. Jak myslíte, zkuste si tedy být celý život zdraví a uvidíte, jak se s tím na stará kolena shledáte.

Komentáře

 1. wbgarden napsal(a)

  NIHIL NOVI

  Dostal jsem já zprávu
  o zdravotním
  stavu

  Pan doktor mi píše
  že jsem skonal
  tiše…

  Jinak o všelikém ozdravování jsem myslím cosi nadrobil i tu dole…
  http://www.brejle.net/svet-kolem-me/ksefty-se-zdravim/
  PF 2011
  http://storm.interzet.ru/uploads/posts/2008-11/1225843639_01_11_2008_0551627001225546742_agim_sulaj.jpg

 2. Holzelova napsal(a)

  tohoto paradoxu si už povšiml pan Hrabal a psal o hýčkání si vlastní nemoci…důkazem tohoto tvrzení byla má babička, která byla od 40 let v invalidním důchodu a dožila se úctyhodných 93 let…

 3. Sasanka napsal(a)

  Usmívám se – a mám velkou radost. Svitla mi hvězda naděje. Chorobami skrz naskrz prolezlá budu tu díky tomuto paradoxu “strašit” snad ještě dlouho. Jestli ale lžete, třeste se. 🙂 Budu chodit strašit Vás. A budu mnohem ukrutnější než Jožin z bažin… 🙂

Napsat komentář