!!! BREJLE SLAVÍ TŘI MĚSÍCE ŽIVOTA !!! Napíšeme Ježíškovi?

Dětství jsme si odbyli už  před pár lety. Možná spíš před pěknými pár lety… Dopisy Ježíškovi nepíší už ani naše velké děti.  Píší je naše vnoučata. Ale my přitom s nimi většinou nejsme.

Napadlo mě, přátelé, že bych mohl po létech zase jednou Ježíškovi napsat.  Že bychom mu mohli napsat my všichni. Že bychom s ním mohli nad dárky života popřemýšlet a porozjímat.

Copak dar života je málo? Copak dar života bez válek je málo? Copak domov je málo? Copak maminka a táta jsou nebo byli málo? Copak…

A že ne vždycky se dárky vyvedly na sto procent? Byly nám příliš malé nebo příliš velké?  Jako svetry trochu štípaly, bylo nám v nich příliš horko nebo nás škrtily u krku?

Ty, Ježíšku, který jsi pro nás nikdy nebyl ani Děda Mráz, ani Santa Claus… Co jsi vlastně byl?

To mrně v chlívku na seně? Ne! Někdo kdo naděluje a ví všechno o našich přáních! A to je právě krásné, že nevíme, jak vypadáš a nikdo Tě nemůže prásknout do reklamy!
Proto je kolem Tebe to nepopsatelné kouzlo. Ano. Nepopsatelné…

Pojďte. Napíšeme Ježíškovi.

Milý Ježíšku…

Já budu Vaše dopisy ukládat v nové rubrice a chete-li je dostat jako dárek, přečtěte si je až o Štědrém večeru před naší společnou půlnoční.

Půlnoční na Brejlích letos bude! A budou se rozdávat virtuální dárečky… Nejde o peníze. Na tyhle dárečky máte už dávno našetřeno…

Hezké Vánoce!

Komentáře

 1. Jan Porizek napsal(a)

  Jako každý rok, tak i letos jsem Ježíškovi již psal. Psaníčko uložil za okno, a…
  vždy se dočkal splnění svých přání: mí nejbližší jsou stále zde a já s nimi. Pravda, někdy létají i jiskry, ale jiskry jsou znamením, že oheň ještě plane!
  Přeji všem ke svátkům Vánočním. JP

 2. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Mám přání veliký
  chci
  aby mi culíky
  zapletla
  maminka
  být aspoň
  na chvilku
  úplně
  malinká
  Nikdy už nechci být
  úplně sama
  Ježíšku
  ať se mi
  s hvězdami
  zas
  vrátí
  máma

 3. Peggy napsal(a)

  Ivetko, prosím, prosím, ne!! Já vím, je to ted všechno v nás nějak rozbolavělý, ten advent, vánoce, ale víš co? až se uvidíme, zapletu ti ty culíky, nachystám sváču, pustím tvýho kájoša a zatančím ti, jak psal Honza.. jako ten medvěd.. a nebude to zlý, když tě rozesměju, bude to hezký, směju se ráda, když se smějí i ti druzí.. je to pak všechno dobře, tak jek má být.. Měj se hezky.. Tvoje Pegg.. (rozervaná..:-))!pa

 4. Peggy napsal(a)

  No ted mi spad komentář na Honzovo psaní.. Tak už jen krátce.. Mám jediný přání, pořád stejný, pod stromeček, na Novej rok, k narozkám, kdž potkám kominíka!! aby byli všichni mýmu srdci milí zdraví, aby je chránil nějakej jejich anděl strážnej a nedopustil, aby se jim něco stalo, aby byli štastní! a abych byla zdravá a můj anděl chránil i mě, protože kdyby tomu tak nebylo, a nebyla bych tu , mohla bych jim někdy i chybět a to by bylo blbý… ježíšek mý přání zná už nazpaměť..:-) A pod stromečkem at je hlavně hezky, pamatuji i dobu, kdy se to nepovede..a to je průser..Ale nač myslet na špatný, když všechnopěkný, pořád před námi je.. I jindy, než jen na štedrý večer. A je to o tom, nad čím jstme trochu meditovali s Lexem.. jsme součástí světa, jako jeden z článků, tak ať život jen plyne, stejně bude to, co nějak z těch zákonitostí vyplyne.. Ovlivníme to ? přáním? Činy? Vždycky na, jde jen o to, umět všechno někam zařadit, vyrovnat se s tím, tak jak to chodí právě v tý přírodě.. Mějte se hezky. Jazzík, je to milý psaní..Dík

 5. Jan Porizek napsal(a)

  Jen pro Vás, paní Ivet, malý dárek od Ježíška:

  PENÍZEK

  Penízek kapří potají sčítám
  kolik již večerů nás od štědrosti dělí
  a kdy jsme naposled
  lásko má
  kdy naposled v objetí plakali
  věříce ve jmelí
  Na kterém rozcestí překotně zběhli jsme
  na kterém rozcestí
  lásko má
  prokřehlé dětství v jesličkách leží

  Penízek kapří potají sčítám
  kolik že vyplatit dluhů
  když lásku lze vyplatit stěží

  • Ivet - Mejsehezky napsal(a)

   Jene, děkuji.. pro Vás:

   Šupinku schovám si
   k pramínku vlasů
   Krásu neodmítám
   zaběhlé vzpomínky
   smotám
   do ruličky
   ozdobím stuhou
   a vložím
   do skříně bez klíče
   O ničem
   nepřemýšlím
   budoucnost
   mne přece čeká
   Řeka nepoznaná
   divizna u břehu
   hvízdá vítr
   Něhu krotím
   vášně střídám
   Hlídám pocity
   Skříň bez klíče
   Škrtám sirkou
   jen pro připomenutí
   nutí
   nakouknout
   klíčovou dírkou

 6. maya napsal(a)

  Milý Ježíšku,
  přeji si, aby u štědrovečerního stolu příští rok nás nesedělo méně, než letos, dále si přeji, aby mí synové našli své místo v životě, také si přeji, aby mě tak nebolela záda, abych zvládla příští rok minimálně tak, jako ten letošní a aby lidé, co mě mají rádi mě neopustili a ti zlí se mi vyhnuli obloukem. Ještě jedno přání mám, aby tatínek byl stále se mnou, jako doposud, i když už je někde jinde.
  Vím, má přání jsou velice sobecká, ale když už si můžu něco přát, tak tohle.
  Děkuji Ježíšku.

 7. maya napsal(a)

  Vám ostatním přeji, ať se vám sny stanou skutečností.

 8. Eliska napsal(a)

  I můj dopis takto začíná – Milý ježíšku, tak jsem to zase já co tě prosí hlavně o zdraví pro mou rodinu , ať je nás spíš víc než mínˇ, a Ježíšku bude lepší když nebudou tak velké mrazy , neb je hodně lidí bez domova , taky pejsků a kočiček , a venku je jim zima. a taky mí přátelé ať se jim daří a něco ti chci připomenout ty víš co si každý rok přeji , myslíš že to příští rok přijde?. Tak moc děkuji a sejdeme se na Floridě v teplíčku , bude se ti tam líbit….

 9. lukrecia napsal(a)

  Milý Ježíšku, moc prosím o zdraví pro všechny a taky o vzájemnou lásku.V rodině i mimo ni. Ať jsme na sebe hodní a nezapomínáme na soucit a pochopení. Ať my stárneme do moudrosti a jsme hodně dlouho schopní ukazovat mladým správnou cestu – a oni aby o tu cestu měli zájem a netrvali na tom, že si osobně natlučou ústa. Taky prosím o přízeň pro všechny dobré lidi, ale prosím o to samé i pro nepřátele, hlavně, aby se jim otevřely oči. Ať je mezi námi hodně laskavých duší. Kéž by měl Ježíšek hodně času a pomáhal všem, kteří zbloudili. A moc prosím o to, aby nám Ježíšek pomohl společně stárnout, být si navzájem oporou a plnit Boží plán, kterému sice nerozumíme, ale pro který jsme byli stvořeni. A nevíme, co to je.

 10. JanaT napsal(a)

  Milý Jéžíšku,

  promiň, ještě nikdy jsem Ti asi svá přání nepsala. Ne, že bych si nikdy nic nepřála, ale bylo mně hloupé hned v prvním dopise po Tobě něco žádat. A znáš to, na nějaké dlouhé písemné konverzace ze slušnosti nikdy nebyl čas.
  Nyní, vyzvána, se ale osměluji začít si rovnou diktovat. Nevím, jestli to všechno náleží do Tvé kompetence, a nevím také, zda se sluší mít sobecky jen svá osobní přání, přesto prosím:

  Bojím se, protože to celé tady je tak křehce pomíjivé. Nauč mě tedy alespoň dobře žít s tím strachem o všechny, co mám.
  Vnímám někdy jen neutěšenou beznaděj. Uchovej mi proto víru, že vše má svůj smysl.
  Zraňuji nechtěně. Dovol mi být ke všemu (nebo aspoň skoro ke všemu ;)) jen dobrá.
  Trápím se pocity křivdy. Nech mě rozdávat a nic zpátky nepotřebovat.
  Vím, že občas se najdu na odvrácené straně měsíce. Připomínej mi, že neštěstí budoucí i minulé bývá i nutnou součástí štěstí dnešního.
  Scházím z cesty. Ukazuj mi vždy směrem ke světlu.
  Ztrácím po troškách laskavé teplo. Přej mi srdce naplněné láskou až po okraj.
  Cítím v sobě často zmatek. Dej mi klid a mír uvnitř a sílu zvládat navenek.
  Váhám vzít. Daruj mi sílu s pokorou přijímat.
  Zůstanu sama. Ubezpeč mě, že napořád je někdo/něco se mnou.

  Děkuji.
  Tvá J.
  PS
  Ale vůbec by nevadilo, kdyby pod stromečkem zbylo i na dárek s mašlí, na které by bylo moje jméno 😉

Napsat komentář