Náhoda není blbec

 

Kolikrát v životě jsem slyšel: Udělej to (či ono), připrav se na to (či ono), náhoda je blbec! 

 Já nevím, já to tak necítím. Kdyby byla náhoda blbec, nepřihrála by mi hezkou a chytrou, ale škaredou a blbou manželku. Kdyby byla náhoda blbec, nepotkal bych Jana Krůtu a psal bych místo do Brejlí do bulvárních novin. Kdyby byla náhoda blbec, umíral bych na choleru a hlad někde ve vzdálené zemi, ne v krásném a zakouřeném srdci Evropy na poctivou civilizační chorobu.  Není vinou náhody, že jsem si dnes ráno místo pořádných sněhulí s protiskluzovou podrážkou obul elegantní polobotky. Nenarazil jsem si kostrč proto, že náhoda je blbec. Narazil jsem si kostrč proto, že blbec jsem já.

Komentáře

  1. Holzelova napsal(a)

    já bych náhodě poděkovala za to, že se nyní mohu skvěle bavit nad Vaším textem…také jsem si vzpomněla, jak Luděk Nekuda kdysi vyprávěl, jak jeho manželka po ránu nabourala auto a pak na něho vyčítavě hleděla… a on přemýšlel, co udělal špatně a pak na to přišel: “Já jsem napršel a zmrznul!”

  2. Mirdulis napsal(a)

    Já tedy nevím – ale když jsem se minule setkal s paní Náhodou, nepůsobila na mne vůbec jako blbec, ale spíše jako šarmantní dáma, pro kterou je hračkou přesvědčit kohokoliv o čemkoliv – a vysvětlt, že lidstvo si prostě zvyklo vymlouvat se na její vrtochy, zejména, když se člověku NÁHODOU něco nevyvede…
    Prima Vánoce !!!

Napsat komentář