Nabídka na tykačku

Kdysi jsem se seznámil se starším pánem, který otevřel novou prodejnu s rybařinou v našem okresním městečku. Byl docela fajn a vždycky jsem si s ním dobře popovídal. Postupem času jsme se začali líp poznávat a po nějaké době jsem ho pozval na ryby.

Stali se z nás docela fajn parťáci a sjezdili jsme během roku hodně českých řek a rybníků, ale po celou dobu jsme si vykali. Pan Zeman byl celkem vážný pán a vykání mi ani nijak nevadilo. Naučil jsem se od něj spoustu fíglů, které umí jen takoví staří pardálové.

Jednou jsme vyrazili na Orlík na štiky. Celý den jsme seděli bez záběru. Odpoledne jsem si musel odskočit na malou za vrbičku a jako na potvoru se mi v tu chvíli splávek potopil a štika zabrala. Pro nerybaře vysvětlím, že při chytání dravých ryb se při záseku chvíli čeká, aby štika stihla rybku i s háčkem sežrat.

 Pan Zeman ale zazmatkoval, okamžitě po záběru vzal můj prut a zasekl. Samozřejmě do prázdna a já začal řvát: „Do pr……, ty deb…, co to děláš?“ V tu chvíli se na mě pan Zeman podíval  a  s klidem  sobě vlastním odpověděl. Tak já jsem Jarda. Naprosto mě odzbrojil, potykali jsme si a kamarádi jsme dodnes.

Napsat komentář