Na své stáří si poctivě vydělali

Do Brejlí přišel mail, který citujeme. Je bojovný a má i svá slabá místa. Ale určitě stojí za přečtení a přemýšlení, debatu a komentování. Ne všichni jsme schopni argumentovat makroekonomicky a ne všichni známe ověřitelné ekonomické ukazatele v té které době. Ale velké většiny z nás se týká. Ať už přímo, nebo našich rodičů a nejbližších, anebo máme neradostnou perspektivu stárnutí na dohled.

Čtěte a udělejte si názor. A podělte se o něj…

 Stát prý musí sehnat 33 miliard na vyplacení důchodů. Ještě před dvěma lety bylo v sociálním fondu na důchody 70 miliard. Kam se ty peníze poděly? Dnešní důchodci si na svůj důchod vydělali poctivou prací a neexistovalo, aby se někdo vyhnul placení, protože všichni pracovali,a tudíž všichni si na důchod platili.

 Tón médií směrem k tomu problému je šokující. Doslova se roztrhl pytel s názory, že dnešní důchodci si vlastně mohou za svízelnou situaci sami. Že sklízejí plody svého přitakávání minulému režimu. A že by důchody měly být vlastně sníženy na polovinu. Že nikdo vlastně za minulého režimu pořádně nepracoval, a že si tedy důchod nezaslouží.

 To jsou naprosto nehorázné názory. Důchodový systém byl ve chvíli převratu 1989-1990 naprosto přebytkový, a to natolik, že až do minulého roku na něm bylo dle zdroje z Rady seniorů ČR-časopis doba seniorů 70 miliard Kč. Podle téhož zdroje si v minulém roce Topolánkova vláda z tohoto fondu půjčila 23 miliard a slíbila, že je do konce roku vrátí.

 Nevrátila nic. Pokud ano, nikde o tom nebyla ani zmínka. Současná úřednická vláda by měla v rámci své detektivní práce při odhalování černých děr, kudy mizí peníze ze státní kasy, zaměřit svůj zrak i na to, kam zmizely peníze ze sociálního fondu na důchody. Kdyby se totiž peníze, právem náležející důchodcům současným i budoucím, nerozkradly a nepoužily na různá porcování medvědů, mohlo být v systému při stávajícím stavu důchodců, i každoročním nárůstu, peněz dost až do roku 2040 i při pravidelném valorizování.

 Od sametového převratu slibovaly všechny vlády, že oddělí sociální fond od státního rozpočtu. Dodnes tak žádná z nich neučinila. Nebylo by totiž dostatek peněz na různé „kamarádíčky“, zlaté padáky a další nekonečný odtok peněz z hromady, na kterou si dnešní a částečně i budoucí důchodci poctivě vydělali.

 Je třeba, aby někdo řekl pravdu a přestal mladé lidi štvát proti důchodcům. Ti si totiž na svůj důchod vydělali. Ono to ani jinak nešlo. Protože pracovat bylo povinností, takže pracovat musel každý, a tudíž dostával mzdu, ze které musel odvádět na důchodové zabezpečení určitou částku podle výše svých příjmů. Takže dnešní přemoudřelí mladí diskutéři, včetně těch nejuvědomělejších šplhající se na Top – ruce pryč od důchodců! Za současný stav na důchodovém účtu rozhodně nemohou oni.

Na počátku kuponové privatizace byl majetek na občana odhadován na 2 miliony korun. V té době stál průměrný rodinný dům půl milionu korun.

Dnes dvacet let po převratu dluží každý občan tomuto státu bezmála třistatisíc korun. Takže jsme všichni každý z nás utratili ( nepočítám zničení hodnoty koruny ) 2 300 000Kč  což je 115 000ročně a asi 9 800Kč měsíčně.

Ano vážení!!! Kdyby koruna zůstala na své výši, a my bychom nic nedělali po celých dvacet let, kdyby státní majetek prodával někdo za jeho pravou hodnotu, tak by každý z nás, včetně mimin, důchodců, školáků dostal měsíčně 9 800, což by v případě čtyřčlenné rodiny bylo skoro 40 tis Kč/měsíc.

A to nemáte!!!

Vzhledem k tomu, že jsme si zvolili zloděje, kriminálníky, podvodníky a hajzly, nemáme nic. Makali jsme a jsme dlužni!

KOMU JSME DLUŽNI? JIM? SOBĚ? JAK MŮŽEME SAMI SOBĚ DLUŽIT?

HROZÍ NÁM KRACHEM!

Ale ptám se jak může stát zkrachovat? Jen tak že se rozhodne- pokud vlastní národní banku! Ta tiskne peníze a vždy každých asi 5 let se jí všechny výdaje vrátí formou daní.

ALE POKUD NÁROD NEVLASNÍ NÁRODNÍ BANKU PAK V PŘÍPADĚ KRACHU ZÍSKÁVÁ MAJITEL BANKY NÁROD JAKO ZÁSTAVU!

NENÍ ZDE ODPOVĚĎ NA ZÁMĚRNÉ ZADLUŽOVÁNÍ STÁTU, NA ŘÍZENÝ KRACH FIREM, A CELÉHO HOSPODÁŘSTVÍ PO ROCE 89?

JE NEJVYŠŠÍ ČAS NA TO, ABY STÁT PATŘIL LIDEM, VLÁDA ABY NEVLÁDLA ALE SLOUŽILA, PODVOD BYL POTRESTÁN, A  LIDÉ SE PROBRALI!!!!

Komentáře

 1. Peggy napsal(a)

  Hezký ráno..Jojo, docela dost slabých míst, přinejmenším diskutabilních..Čísla nejsou moje hoby, a tak mi po přečtení do nenávratna z hlavy letí.. Tady by mohle něco škrábnout Vlk a Lex.. Věřím, že to by bylo hodně dobrý psaní, a ještě bych se poučila, oni krásně odkrývají to, co moc nechápu..Umí!
  Jedno je ale jistý, že staří si zasloužili alespoň slušné dožití, tohle všechno nezavinili oni, nejvíc se o tu bídu, tehdejší i dnešní, zasluhují zase jen mocní. Jakýpak bouření asi pomáhá? Bylo mi líto těch protestujících na radnici.. Je to trapný a nevím, snad byli zfetovaní, nebo koupení.. Copak je možný, myslet si , že se něco dá nějak změnit? Já vím, už slyším ty moralistický kecy, o občanským uvědomění, o revoluci v 89tým.. Jak napsal kdysi Lex, už asi jen evoluce..pomalé míření na cíl.. ale který?
  Staří lidi obesrali bídu chamtivosti nejvíc a mladí, se pobuřují.. jo, ale oni už moc o podstatě situace strých neví.. a zajímalo by mě to, kdybych byla na jejich místě? Zase mocní, jim denodenně vpravují do hlavi, jak staří užírají pořadný krajíc z e společných v kase.. ale to je jak na kolovrátku.. koho to už baví? Největší hrůza ale je, že ti njevíc potřební, jsou fakt už hodně starý a bezmocní a nemaj šanci se o sebe postarat bez pomoci.. je to ostudný..A nový hovadiny se množí.. Komunisty zmrzačení si mohou zažádat o uznání komunistických útrap.. a co dostanou? Metál!! No na posrání, a ti co se mezi komunisty nenápadně potulovali, jako Lidovci, v kabátě pana Kalouska, ti mladší,áááále, raděj končííím, nač si kazit vikend. raděj mrknu na krásný básně v literárním. Hezký den všem Snad napíše k tomu něco Lex, jestli nelítá s lopatou na sněhu..:-)

  • Lex napsal(a)

   Milá Peggy,
   Lex právě zaparkoval sněžnou frézu a odložil lopatu. Za včerejšek k dosavadním dvaceti centimetrům připadlo nových patnáct centimetrů běloskvoucího prašanu. A do toho svítí sluníčko a štípe mráz. Po období bílé mlhy, kdy se ty “sr..ky” sypaly na zem, sesouvaly se střechy před vrata garáže a na balkon, čvachtaly pod nohama, a vlhká zima zalézala pod kůži, konečně horská nádhera.
   A to byste chtěla, abych si tu krásu kazil a psal něco na téma toho anonymního blábolu? Ne, že by základní myšlenka o zasloužených důchodech nebyla místná. Jen ty údaje a na nich stavěné konstrukce jsou – no, jak to říci – “nepřesné”? – slabé slovo, na místě je mnohem expresivnější.
   Na rozdíl od řady článků jiných autorů. Např. “Levice ve věku tekutého hněvu” Václava Bělohradského v Právu 20.11.
   Ne, nebudu nic psát, nemá to smysl. Žádný článek není s to změnit názor přesvědčeného. A ten “tekutý hněv”, jehož produktem je i ten anonymní špatný článek, ten je dílem těch přesvědčených.
   Třeba se tu pod tím článkem dočkáte nějaké lepé, revoluční básníčky.

 2. Peggy napsal(a)

  Lexííííííí!!! hurá, neva, plně s Vámi souhlasím a zmíňka o Bělohradským mě potěšila, patří k mým velkým, velkým oblíbencům.. Je to chrlení myšlenek, mají logiku, jsou chytré, hodně chytré a nikoho blbě nepoučují, na rozdíl třeba od Halíků..
  Neva, díky moc.. Taky si medím, konečně i Praha, (mým mužem nenáviděná), dostala krásný kabát.. Já se s frézou nekámoším, neb ji ani nevlastním, ale syn si jí vychutnává na Vysočině.. a rád! Fakt.
  Jinak jste i dobrý ironik, chichi, takový malý bodnutíčko, ale laskavý.. Neuškodí. Jdu psát, taky jsem vymrzlá, ale do ničeho se mi nechce, Praha mě zase obloudila.. svou krásou, atmosférou.. ale všude je hezky, já vím, jde jen o to, to vidět.Hezký večer Lexi a dííík!!! Je milé, když někdo hezky pozdraví…Pegg

 3. Petrpavel napsal(a)

  Nebude to lepá velkolepá básnička, tou umí rýpnout webarden. Je to jenom mé smutné konstatování, že už za těch dvacet let jsme si zvykli, vychováni našimi “za korunu” (uvozovky pro Lexe, někdy to možná stálo víc než jednu korunu) zprivatizovanými médii, že pravdou je to, co je v novinách, v televizi, ne to, co si pamatujeme nebo to, co sami vidíme a slyšíme.
  Zkrátka : v anonymním článečku jsou fakta, která není radno slyšet. Asi tak, jako není radno slyšet mámu od dětí, když vyčítá manželovi, že všechno propil.Ona přece nemá pravdu, on taky něco z toho projedl a probendil s milenkami. A dokažte mu to! Je to její špatná reakce, je přece dílem té přesvědčené manželky….
  Václava Bělohradského čtu,jeho stati si schovávám. Neříká v nich nic jiného než anonymní autor, jen samozřejmě komplikovanějšími nejednoznačnými slovy filosofa. Stát přestal být pro občany, stává se dojnou krávou pro sehrané skupiny politiků a jejich podporovatelů.Letošní volbou jsme (resp. jste) v tomto trendu přitvrdili.Lituji svých dětí a vnoučat v jakém světě žijí a budou žít.
  A vy, kdo jásáte nad ptáčky, sněhem, Gottem…to za spravdlivějšího režimu snad nešlo?

  • Lex napsal(a)

   Nevím, jestli Váš vstup směřoval ke mě, ale já si za špatnou úrovni toho článku stojím. Na rozdíl od úrovně té základní myšlenky, s tou přece nezbývá, než souhlasit.
   Letošní volba dopadla špatně pro lidi této země. Pro většinu obyčejných lidí, zaměstnanců, živnostníků. Pro představitele nejbohatší vrstvy dopadla dobře, stejně jako pro ty, kdo jsou ve veřejné moci pověřeni reprezentovat jejich zájmy. Jenže faktem je, že si tu špatnou reprezentaci zvolil hesly o Řecku a o projídání budoucnosti starými na úkor mladých zmanipulovaný “pučmidrát” (což je na akt.cz vicův termín pro voliče), nezbývá, než ten výsledek respektovat. Vy ani já jsme je nevolili, víme, co nás od nich mělo očekávat. Ti, co je volili, ačkoliv nepatří k těm horním deseti tisícům, a také jejich politiku zaplatí ze svých kapes, asi nezbývá, než aby jim za jejich hlasy poděkovali velmi důrazně vymácháním jejich obličejů v těch sr…ách, ke kterým jim sami dali mandát.
   Pak snad ta volba dopadne líp. I když….?
   Ale “reálsocialismus”, to přece nemyslíte vážně!

   • maya napsal(a)

    Lexi,
    nakonec jsme u toho, že jsme oba zaparkovali sněžnou frézu, zvítězili (alespoň na chvíli) nad tím bílým svinstvem a obloha získala barvu švestkovou. Obalené větve jinovatkou jsou pastvou pro oko a je nám fajn, když z teplíčka to pozorujeme. Jak říkala naša stařa.:” když nejde o život, jde o ho..o” A je přece advent, proč nevypnout. Příjemné a pohodové dny.

   • Petrpavel napsal(a)

    Ještě před pár léty bych tomu nevěřil, ale dnes jsem si jist, že i “reálsocialismus” byl lepší než “nášreálkapitalismus”. Neměl,alespoň ve svém zadání, tezi člověk člověku vlkem, a pokud nešlo o ideologický problém, byl shovívavější k běžným potřebám svých občanů, tedy i nekomunistů.
    Podotýkám : nesdílím tento názor proto, že JÁ bych se měl teď, finančně, hůř. Naopak, ale slepým ještě nejsem.
    P.S. Co to znamená, že volba příště dopadne líp? Jak? Nedovedu si to představit lepší při jiných volebních konstelacích a výsledných variantách. Podle mého jde o změnu toho, čemu se říkávalo řežim. Jak ho změnit v dnešním sjednoceném světě pod knutou finančních kruhů, nevím.

 4. lukrecia napsal(a)

  Míchat “Hrušky a jablka” je zbytečné. Podstatná není úroveň napadaného článku, podstatou věci jsou peníze, které byly a nyní – kdepak je jim konec? Vědět, kdo je zašantročil,to bych snad ani nechtěla a ono se na to stejně nikdy nesmí přijít. V naší zemi je zvykem zahojit se na nevinných a bezbranných. Poštvat proti sobě mladé a penzisty, toť ideální nápad. V čí prospěch se tohle všechno děje? Když si zodpovíme tuhle zásadní otázku, uznáme, že je zbytečné se rozčilovat. Vinit komunisty a socialismus ze současných malérů, když už je dvacet let po sametu – to je buď jen kontraproduktivní, anebo cílené kalení vody. Kdo je rozumný, uzná, že komunisti nadělali hodně ohavností, leč páchat je s dvacetiletým předstihem, tak schopní nebyli ani oni.

 5. wbgarden napsal(a)

  S veškerou úctou k anonymům zde i vůkol přítomným, dovoluji si tímto adhocnouti, že věc je drobátko složitější, protože kdyby ctihodní anonymní vašnostové s jistotou věděli kdo a co komu atd zciizil, ukradl, znárodnil atd, a taky kdy, tak by rovněž jistě věděli, co je jejich prvořadá občanská povinnost – co nejrychleji vyhledat nejbližší policejní stanici a tam okamžitě a sofort sdělit konkrétní poznání.
  Jelikož však vědí jako obvykle kulový a taky proto, že jsou obvykle nájemně ve službách a poslouchat musí ty, co je platí, tak nás neustále obtěžují svými jistě rozkošnými anonymky.
  Jinak chápu, že každý, kdo má víc než já, musí být zákonitě pěknej lump. V česku to snad ani jinak nejde.
  Howgh, mí rudí mi rozumějí….
  http://dl.ziza.ru/other/082009/20/pics/028.jpg

  • Petrpavel napsal(a)

   “…kdyby ctihodní anonymní vašnostové s jistotou věděli kdo a co komu atd zciizil, ukradl, znárodnil atd, a taky kdy, tak by rovněž jistě věděli, co je jejich prvořadá občanská povinnost – co nejrychleji vyhledat nejbližší policejní stanici a tam okamžitě a sofort sdělit konkrétní poznání…”
   Je ctěnému vašnostovi známo, že kolektivní orgány a právnické osoby u nás nemohou být vyšetřovány a tím také trestány? Jako bych slyšel Kalouska….

 6. wbgarden napsal(a)

  Ctihodnému vašnostovi to známo není neb v tomto oboru nekutá. Takže pěkně prosím, pokud je možno objasniti toto bod po bodu, tzn za prvé, za druhé atd. Rád se poučím i obrázek zde je možno přiložiti. Myslím, že i jiné tu experty to bude docela zajímat, proč nelze nahlásit zlodějnu, když o této mám zcela konkrétní poznatky. Děkuji.
  http://ateo.cz/f/images/d/dobra-adresa_.jpg

  • Petrpavel napsal(a)

   Civilizace má svá pravidla. Mezi ně patří např. že 1+1=2, i to, že krást, podvádět, byť z titulu své funkce či mocenského postavení , se nemá.
   Státní vlastnictví je defacto “rozprodáno”, výsledkem je státní dluh (i tohle nevíte?). Říká se tomu kroku privatizace(mimochodem – proč Klaus a spol. byl proti restitucím?).Stát teď “žije” z toho, co mu my občané poskytneme: ti, co jsou zaměstnáni, platí daně srážkou ze mzdy, ti, co privatizovali, optimalizují, investují,nakupují,neplatí. Kdo za to může? Nikdo! Všechna rozhodnutí o privatizaci, daních a vůbec zákonech jsou kolektivní (vlády, parlamenty, komise). Stejně tak kolektivní, nenapadnutelna a neodvolatelná (nikým jiným)jsou rozhodnutí která učiní magistrát, obecní rada, zastupitelstvo.Nebylo za těch hrozných komunistů možno odvolat se i několikrát, samozřejmě málokdy úspěšně, tak to bývá, k vyššímu orgánu či pověstnému VLKu?
   Teď možná bude navržen zákon o trestné odpovědnosti právnických osob. Jsem si jist, že nebude schválen. O kolektivních orgánech zase nic.
   A teď mi Vy dokažte pravidlo, že 1+1=2.
   Pro pochopení dobrá rada na závěr (opravdu závěr) : zkuste rozprodat svůj majetek tak, že se přivedete do dluhů. Budou Vás pak vaše děti považovat za dobrého hospodáře, tátu, nebo za hlupáka, či, v tom horším případě, že jste tím měl něco za lubem a okradl je? Budou Vás moci nahlásit a žalovat, byť jste, na rozdíl od privatizátorů a privatizérů, žalovatelnou fyzickou osobou?

   • wbgarden napsal(a)

    Za školení vám samozřejmě děkovat nebudu neb celý život se mi dařilo takovýmto vůmlovinkám úspěšně se vyhýbati. To že tato moudra dnes rozmanití nefachčenkové závistivci a jiní frustráti šíří po webu pod záštitou svaté anonymity mě zase ale na druhé straně nepřekvapuje. Svět nikdy ideální nebyl, není a patrně nikdy nebude, krzeva toho jsem ale na brejle nepřišel, by mě i zde samozvaní anonymní sockom propagčíci přesvědčovali o tom, co je minimálně dva tisíce roků jistě všeobecně známo. Prostituce, úplatky, korupce atd to každý zoufalý trouba dokaže přemílat staletí. Ale důkazy, že…
    Jak jistě víte, já anonymní nejsem, a to už samo o sobě je dost vypovídající a ničím to neokecáte. Tak jako žádnými iljičovinami rovněž neokecáte to, že když někdo pozitivně ví o lumpárně a má patřičná fakta k dispozici, že s nimi nemůže zajít na nejbližší policejní stanici. Vše ostatní je pouze narudlá propaganda…
    Jinak jestli to co kolem sebe dnes vidím, vzniklo díky korupci a tunelováni atd., tak prosím jen houšť neb třiaštyrycet roku jsem musel radostně budovat šťastné zítřky a jediné co jsem dycky slyšel, když jsem si chtěl něco konečně pořídit – nemáme, zkuste opět koncem týdne…
    Děkuji už nechci.
    http://warnet.ws/news/25030

 7. Peggy napsal(a)

  Trošku mě zaskočilo láskyplné vzpomínání na sociááálismus..:-) Taky už nikdy více.. Jasně, že není a nebude všechno dobrý, spravedlivý svět existuje jen v pohádkách a jde o to, co je vlastně spravedlivý. A vzpomínat na spravedlivý režim už raděj nikdy nechci. Tento termín je fakt hodně nešťastný. A vše už podstatný, bylo už vydebatovánopředešlími, není co dodat. Hodně věcí mě štve, ale pořád tak nějak věřím, všechno se vyvíjí.. Jen jsem nějak došla s množícímise kauzami a měnícími politiky na to, že jsou pro můj krátký život, mnohem lepší věci, než se vzrušovat nad něčím,co si žije stejně životem svým. Wb. říká, že pokud někdo ví, že se kradlo a ještě k tomu kde a kdo, má nahlásit.. Hahaha, potíž je v tom,že tam,kde se tyhle věci dějí, si svý větve pod sebou vzájemně řezat nebudou. Tím, že na sebe mají to svý, jsou vlastně neporazitelní.. Princip mafie.. Dlouho a dobře propracovaný. Funguje někdy i daleko v nižších patrech a ne jen, pokud se majetku týká..Ale mě to fakt nebolí.. Od nikoho nic nečekám, vím, že musím.. A je fajn, že mi nikdo namaže med kolem huby a nemám nesmyslná očekávání a nemusím pro kus žvance líbat zadek mocnějším. A to je pro mě moc cenný a pak, stejně tomu všemu ani moc nerozumím.. Jen bych byla moc ráda, aby se myslelo fakticky na ty děti,na který se rodiče vykašlali, n ebo na postižený, nebo slabý..Z malejch rostou velcí.. Teď jde jen o to, co z nich vyroste.. POkud budou mít za sebou blbý a zprzněný dětství, bez lásky, s pohrdáním, nic dobrýho na smutný duši, vzejít nemůže.. A i takoví lidi jsou naší součástí.. A je jci škoda, to si tedy já myslím.. já vím, žádný převrat to není, ale probůh! Dobu před 89 už neeeee!!!

 8. wbgarden napsal(a)

  Ha ha, Peggy ha ha. Znáte někoho, kdo se o výše zmíněné někdy pokusil nebo spíš znáte jenom ty, co furt dokola vedou připitomělé kecičky o tunelování a rozkládačkách., by zamaskovali svoji vlastní…. Tajenku si doplňte sama.
  Za dávného jindy sedávali ve čtverkách, tácek kolem dokola plný čárek a – svět viděl, co by dokázali, kdyby oni měli tu rudou knížku.
  Sedí tam furt s očárkovaným táckem, ale písnička je drobet jiná. Svět by viděl, co by dokázali, kdyby měli ty prachy….
  Jinak z děcek zase poroste enem to, co dycky z děcek rostlo.
  Na tom se za posledních dva tisíce roků až tak moc nezměnilo. Naštěstí.
  Či či.
  http://kaifolog.ru/uploads/posts/2009-10/1254487951_056.jpg

  • Petrpavel napsal(a)

   Závidím Vám Vaši zaprděnou samolibost, jasnozřivost s jakou o mě víte všechno ač nevíte nic, Vaše soukromé teplíčko a smrádeček. Vezměte prosím na vědomí, že ač jste dnes jistě IN, mohou tady – zatím – žít i jiní lidé, jinak uvažující. Sledujíc dikci Vašich příspěvků, obávám se že to slůvko zatím začíná nabývat hrozivého významu.

   • wbgarden napsal(a)

    Vážený pepo, co kdybych já teď spustil mírně přisprostlou ódu – po vašem vzoru s se stejným sockom líbezným slovníčkem jako vy pochopitelně – na vaše jistě provoněné frustráctví a mizerii. Věřte mi že to umím, jako málo kdo. Zatím se omezím na jediné slovo bingo….
    Tož tak přes silvestrem…
    http://ateo.cz/f/images/s/SocBoard.jpg

 9. Sasanka napsal(a)

  🙂 A je to tady!!! Psychologie destruktivního působení anonymů na lidské nitro i vědomí byla touto diskuzí opět jednoznačně potvrzena. Ještě, že je to pouze debata virtuální – jinak by kvůli anonymní “škrábanici” došlo zřejmě záhy na navlékání boxerských rukavic a měření sil v ringu. 🙂 Ne nadarmo před revolucí i po revoluci “všechny anonymy bez pocitu viny” odhazuji v koš. 🙂 Ale je fajn, že jsi to sem “zavěsil”, Honzo. Navzdory katastrofickým scénářům následků globálního oteplování k nám totiž kupodivu opět “přichází mráz z Kremlu” a je namístě rozproudit krev v žilách. A v tomto ohledu anonym zafungoval bez ztráty hvězdičky. 🙂 Ale teď vážně – s tou privatizací to není tak jednoznačné. Nápad to nebyl špatný, jen scénář byl režiséry špatně uchopen. Vinou samozvaných hlavních protagonistů pak došlo ke znehodnocení ústřední myšlenky díla, na což po stažení z repertoáru bohužel nejvíce doplatil kompars. Ale to by bylo na delší úvahu… Tak snad časem se osmělím… Jinak souhlasím s wbgardenem, že pokud má pan Anonym důkazy, že Topolánek a spol. něco “ukradli” ze sociálního fondu, šup s tím za orgány činnými v trestním řízení. Co když to expremiér všechno rozfofroval při své nudistické exhibici v Itálii. Berlusconiho prostitutky přece z našich daní platit nebudeme!!! 🙂

 10. Peggy napsal(a)

  Nezdá se mi, že by zde zavládlo zas až tak příliš anonymní ovzduší, nebo já to tak alespoň necítím.. myslím, že většina z nás je už dobrovolně hodně odkopaných a vzájemně o sobě toho víme dost.. tak nevím..:-((
  A co se týká anomyma, dštící všechno, co už dokolečka řekli i jiní, je naprosto jedno, zda je podepsaný, u podobnejch článku mnohdy podpis je.. No a co? nevidím v tom žádnej rozdíl.. tedy v obsahu jistě..
  Ahoj Wb. Já zdravím zde, byť bych mohla jinde, neboť veselých odkazů je zde od vás víc a některými se dost bavím.. 🙂 Nevím, která moudrá duše vymyslela to rčení, žij a nechej žít.. Moc se mi líbí a od doby,kdy jsem se jím, tak nějak bezděky , začala řídit, je svět milejší, veselejší.. a pak ještě rčení mý tchyně, – iritovalo mě to, nebot jím odpovídala na každou její zhůvěřilost.. Noa co?! Každej to máme jinak,! to byla obhajoba jako dělo.. Nikdy bych si v tý době nemyslel, kolik moudrosti v tom je, .. byť je tcyně spatřovala v něčem jiným.. hezký den a štastný a veselý na stromech!!! Tam je to taky dobrý, horší, až nohy nebudou sloužit, nechtělo by to myslet už na nějakej vysokozdvižnej vozík? Přeji ale , aby nebyl nikdy zapotřebí, byl by to snad i hřích, vás nevidět, coby veverku šplhající 🙂 !Vaše čiči .-) chichi

 11. Sasanka napsal(a)

  Milá Peggy, dovolím si jen podotknout, že můj komentář je pro odlehčení protkán veselými smajlíky a že o anonymním ovduší zde v něm není ni písmenka… 🙂 Jsem také dost okopaná a o některých z vás, pravda, nevím nic. Vy ale o mně také ne, takže to máme 1 : 1. 🙂 Byla jsem na tento web pozvána a jeli určen jen pro ty, co o sobě vědí dost, stačí říct. Nejsem surfař po netu, takže se mohu klidně hezky poanglickuzase zase vytratit… 🙂 Tak taky nevím… 🙁

 12. Peggy napsal(a)

  Ahoj Sasanko, no to by byla fakt škoda, jste nabitá baba a vaše komentáře jsou fajn, chytrý.. joj, je to tak, je to jedna jedna a to neí vůbec špatný.. Smajlíků je dost, je dobrý je užívat, někdy mi vlastěn ani nstačí, tak jen mohu přidat omluvu,pokud se vás Sasanko(krásné jméno) nějak dotkl, nebylo to ve zlým, ale pokud jste jemnější květinková, zvyknete si, jsem ráda, že jste tu, chytrý lidi mám moc ráda, tak všechno dobrý, ok? 🙂 Hezkej den

 13. Sasanka napsal(a)

  Jasně, Peggy, samozřejmě vše OK. 🙂 Však já se nikam nepakuju, to já jen tak špičkuju… 🙂 Líbí se mi tu. 🙂 Taky mám ráda chytrý lidi – však proto jsem tady a né třepa v parlamentu… 🙂 Jj, jsem trošku květinková, ale mám dost dužnatý stonek – leccos “ustojím”… 🙂 I já přeji hezký den. 🙂

 14. Sasanka napsal(a)

  Tak tedy něco o mně, když už jsem sem tak vtrhla. Jsem Sasanka. Já vím, zní to květinkově, leč mé něžně květinkové časy se bez možnosti návratu zapomněly kdesi v minulém století. Bohužel. Nebo bohudík? Vlastně ani nevím – každá doba má své plusy i své minusy. Jsem Sasanka nízkorostlá, která se po třech pubertách pomalu, ale jistě blíží ke konci třetí dospělosti. Jsem tedy již Sasanka mírně odkvétající, životem trochu podupaná, okvětní lístky částečně oškubané a všelijakými brouky okousané… Ale stonek, stonek mám dužnatý a pevně ukotvený v zemi – jako každá správná trvalka. Jednou se na moji skalku přišourala bába s kosou a pokoušela se vyseknout můj životodárný oddenek z lůna matky Přírody. Ale měla smůlu, babka. Akorát si ztupila kosu. A já doufám, že jí bude ještě hooodně dlouho trvat, než ji zase nabrousí. Do té doby tu hodlám neochvějně kvést navzdory všem klimatickým změnám. Hezké dny vám všem. Vaše Sasanka. 🙂

Napsat komentář