Milý Ježíšku (2)

___________________

Můj drahý Ježíšku,
nevím, jak začít. Je to už skoro 20 let, co jsem Ti naposledy psal. Taky už jsem vyrostl z dětských bot. Ale není to tím, že bych na Tebe přestal věřit. Má přání nejsou velká. Přál bych si ( přines mi, prosím ) zdraví, štěstí, lásku a spokojenost a klid v duši – nejen mně ale i přátelům a kamarádům. Mně, prosím, přines lásku. Jsem už strašně dlouho sám.
Mockrát Ti děkuji.
Tvůj Pavel
____________________

Kdyby někdo věděl, kdo tohle píše, nevěřil by.  Politici jsou přece svině.  Ale politik jsem přece i já. Nikdy jsem se nikam necpal, ale na stará kolena se mi nechtělo jen tak čekat na smrt. Naše vesnice má kolem tisícovky lidí. Jsem tady starostou. Mohl bych si taky hřát doma nohy na topení nebo uklidit konečně dílnu a ládovat polena do kotle. Ale místo toho projíždím závěje, chodníky na návsi, učím se neutrácet obecní  peníze zbůhdarma a vyhovovat lidem. Milý Ježíšku, někdy si připadám, že mám ze tří chlebů uživit tisíc lidí. Někdy si připadám, že kvůli tomu, že jsem přistoupil na to, že budu na stará kolena sloužit v tom nejlepším slova smyslu, popudil jsem proti sobě i blízké kamarády.

Milý Ježíšku, naděl lidem tolik, kolik nemůžu já. Naláduj jim, aby měli všeho až po krk a nezáviděli, uměli být konečně šťastní a veselí.

M.R.

Napsat komentář