Kulturní ozdravovna

Česká filharmonie připravila nový cyklus Polední recitály
Deset koncertů je připraveno každou druhou středu v měsíci v Sukově síni Rudolfina vždy od 13.00 hod. V hodinovém koncertu se počítá i s posluchačem, který není na vážnou hudbu orientován a případně hledá oázu klidu v přestávce vyčerpávajícícho zaměstnání. Ideální jsou i pro starší posluchače, kteří se chtějí vyhnout večerní cestě z koncertu. První část cyklu zazní 13. října a představí se v něm klavírista a skladatel Adam Skoumal a houslista Jiří Vodička.

Koncert k poctě Sira Charlese Mackerrase
Česká filharmonie zahraje 8. října k poctě Sira Charlese Mackerrase. Koncert povede jeden z nejuznávanějších dirigentů současnosti Sir John Eliot Gardiner. Ve Dvořákově síni Rudolfina zazní díla českých skladatelů Dvořáka, Smetany. Suka Martinů a Janáčka

Výstava obrazů Věry Krumphanzlové: POEZIE (cest)
Významná malířka a ilustrátorka vystavuje v Galerii PRE, Na Hroudě 1492/4, v Praze 10, denně od 12.00 do 18.00 hod. do 27. října. Obrazy z poslední doby Vás uchvátí svou dynamičností a výraznou barevnou škálou.

Národní muzeum zve na výstavu Staré pověsti české
Pod mottem Kdo ví, jak to tenkrát bylo, najdete spoustu zajímavých exponátů a  v sychravém počasí je to ideální plán na víkendovou návštěvu. Výstava potrvá až do léta příštího roku!

Podzimní inspirace
se jmenuje výstava keramičky Aleny Volkové Balvínové a fotografek Jany Křehlové a Hany Skálové. Otevřena denně od 10 do 17 hod. v horním výstavním skleníku botanické zahrady Na Slupi 16, v Praze 2.

Příhoda vzpomíná a hraje
Učitel, malíř Podblanicka, hudebník a spisovatel Stanislav Příhoda, mimo jiné pravidelný návštěvník a občasný autor portálu www.brejle.net zve své známé a kamarády do kulturní místnosti ZŠ Senožaty, kde bude 23. října ve 14.00 hod. zpívat, vzpomínat a recitovat spolu s dalšími dvěma generacemi Příhodů. Spolu s tombolou slibuje 90 minut pohodové zábavy.

Máte informace o kulturních akcích ve Vašem okolí? Potřebujete dát aktivity své  a svých přátel ve známost? Pište!

Francesco Marino,Freedigitalphoto)

Napsat komentář