Kulturní ozdravovna

 

Dr. Máma
Cornelia Nitsch

Staňte se nejlepším lékařem svých dětí. O dětských nemocech trochu jinak

Jedna z nejúspěšnějších encyklopedií o domácí léčbě dětí vychází nyní i u nás.Bohatě ilustrované známým německým ilustrátorem Janoschem. Doplněno přebásněnými říkankami a ponaučeními pro děti.
Bolesti v krku nebo rozbité koleno: kdykoli se dítě necítí dobře nebo je něco bolí, volá mámu. Instinktivně ví, že nikdo na světě neumí tak dobře utěšovat a pomáhat jako právě maminka.Přesto jsou maminky neustále sužovány pochybnostmi, zda opravdu všechno dělají správně. Když dítě začne kašlat, mají s ním hned běžet k lékaři, nebo raději počkat? Stěžuje-li si dítě na bolesti břicha, mají mu připravit ohřívací láhev, nebo raději ne?
Tato kniha o dětských nemocech a bolestech vznikla ve spolupráci s mnoha lékařskými odborníky. Cornelia Nitsch v ní dává odpovědi na mnoho otázek, které si rodiče denně kladou. Poskytuje informace o nejčastějších dětských onemocněních, o základní prevenci a také o osvědčených domácích prostředcích. Po přečtení této knihy by rodiče měli být schopni pečovat o nemocné dítě efektivněji a sebevědoměji.

Nakladatelství Práh, 304 stran A4 (190×240 mm), celobarevné, vázáno, MC 499,-Kč.

 

Na brzkou shledanou, Teheráne.
Anne Ameri-Siemensová

Knížecí dcera Azar a boj za íránskou svobodu.

Knížecí dcera Azar je dědičkou staleté kmenové tradice íránských Kaškájů. Vyrůstá v 50. letech minulého století. Anne Ameri-Siemensová, autorka mnoha jímavých interview a několika knižních bestsellerů, nás zavádí do skvostného světa staré Persie. Vypráví dramatický příběh jedné íránské rodiny, neoddělitelně spjatý s politickými dějinami země. Kaškájové se snaží vymanit Írán z vlivu cizích mocností. Marně. A když se jedna z knížecích dcer odmítne stát šáhovou manželkou, je osud Kaškájů zpečetěn…

Šáhův útěk do exilu přináší Azar a celé její rodině novou naději. Náboženský stát Ájatolláha Chomejního však všechna očekávání zklame, a Azar raději odchází do Německa. Její poutavý životní příběh zrcadlí osudové okamžiky moderních íránských dějin a pomáhá pochopit současný vývoj v této asijské zemi. 

Nakladatelství Práh, 216 stran + 8 stran přílohy, 130×208 mm, vázáno  přebalem, MC 279.

Stavitelé chrámu poezie                                                                   
/78 autorů/
Jiří Halberštát, Zora Jandová

Na začátku byla myšlenka, že mezi  lidmi je málo poezie. Pak přišel nápad skupiny lidí, které tento stav nenechává klidnými. Řekli: „Pojďme, oslovme lidi kolem sebe a vytvoříme z poetických příspěvků knihu. A najednou to začalo. Přišly příspěvky z celé republiky. Básně, sbírky. Psali známí básníci i začínající autoři. Vytvořila se skupina 120 stejně naladěných lidí. Do výběru se jich dostalo 78 .

Stali se z nich stavitelé díla. Postavili společnými silami chrám plný poezie, plný upřímné výpovědi současných lidí.

Všechny autory ( Klímová, Fousek, Černík, Duben, Nytrová, Havel, Kriglová…) a přispěvovatele( Šmoldas, Cimický-úvod, Ebr – zeměpisně-literární závěr) vtipně a typicky „kočičím způsobem“ zobrazila a zachytila Zora Jandová, která z 18 ti obrázků sestavila chrám na obálku.

180x205mm, 152 stran, cena 222,- Kč

Napsat komentář