Kulturní ozdravovna

R.Křesťan na snímku uprostřed houfu (Foto: J.Louda)

Fejetony před  spaním
Už když jsem přišel do redakce Mladého světa, kolega Ruda Křesťan byl klasik fejetonu. A to mu nebylo ani třicet.  Kdosi napsal, že by se jeho fejetony měly číst před spaním, aby noc byla klidná…
V nakladatelství Andrej Šťastný vyšla další sbírka Křesťanových fejetonů uveřejňovaných v médiích za poslední dva roky.  Jmenuje se Co jsem si nadrobil aneb Sypání ptáčkům.
Je to už devátá kniha, na které se podílí se svou manželkou a ilustrátorkou Magdalenou.
Takže až budete chtít vědět, jaký ptačí zob se sype u Křesťanů a co dělat před spaním místo počítání oveček – nepřehlédněte v obchodech knížku s létajícím Rudou na obálce!

Učte se od svého psa
Elitní americká cvičitelka psů, známá v USA z exkluzivních televizních show i hollywoodských filmů tvrdí, že psa lze naučit neuvěřitelné věci.  Kdo viděl některé úžasné dovednosti některých asistenčních psů nebo psů „filmových“, určitě uvěří. Autorka Kyra Sundanceová označuje jako základ své výcvikové metody pouto mezi člověkem a psem.
Její zásady: Jeden povel – jeden následek…  Chvalte, hlaďte, odměňujte… Každý pes si zaslouží být šťastný…
Čtrnáct tajemství, jak si vychovat psa podle svých představ, pomáhá údajně psům, učit se s nadšením! Kniha Psí pravidla vychází v nakladatelství Práh.

Ladislav Smoljak hrající, bdící
se jmenuje krásná, graficky čistá fotografická kniha, na jejímž vzniku spolupracoval Zdeněk Svěrák. Snímky ze všech období Divadla Járy Cimrmana jsou nádhernou vzpomínkou na mnohaletou práci populárního režiséra, herce a dramatika. Vydalo nakladatelství Fragment.

Komentáře

 1. Emma napsal(a)

  Pane Jiří Žáčku 🙂
  K dnešním narozeninám všechno krásné, pevné zdraví, hlavu plnou nápadů, peněženku plnou peněz a kolem jen milé lidi.
  Ze srdce přeje Emma z Brejlí

 2. jiricka2 napsal(a)

  co dodat k narozeninám Jiřího Žáčka. přidat se jeho stylem: poškoláčku s milými říkankami, vyprávěj je dál v básničkách; a´t ještě dlouho jsou mezi námi!

 3. Jan Porizek napsal(a)

  Vinšovačka Jiřímu Žáčkovi k jeho narozeninám jistě patří. Do včerejška byl to Žáček, ode dneška Mistr Žák. Přeji. JP

 4. Eva napsal(a)

  Hlavně zdravíčko, pohodu, klídek, úspěchy pracovní i osobní, co nejméně srážek s blbci panu Žáčkovi k jeho narozeninám přeje brejlatá Eva.

Napsat komentář