Kubišová kontra Vondráčková

Médii vybičovaný zájem o zcela běžný komerční spor… Myslíte, že nebýt těchto jmen známých zpěvaček, někoho by podobný spor zaujal?

Jedna strana tvrdí, že sice nebyla podepsána žádný smlouva, ale existovala ústní dohoda, že se Kubišová turné zúčastní. Žalující agentura Vondráčkové údajně zaplatila dopředu pronájmy sálů, kde se koncerty měly konat. Strana žalovaná (Kubišová) tvrdí, že k žádné, byť ústní dohodě nedošlo. Podpisovou akci na podporu Kubišové („lepila pytlíky, když druhá strana klidně vystupovala…“) pokládám za nesmyslnou. Mají vzduté emoce snad ovlivnit soudní rozhodnutí? Soud by měl zaujmout zcela běžné rozhodnutí jako ve stovkách podobných „no name“ případů. Emoce ulice (exprezidenta a dalších osobností) jsou samozřejmě legitimní a pokud soud prokáže, že k dohodě mezi stranami kdysi došlo, a agentura Vondráčkové vyhraje, bylo by fajn, kdyby se na případném koncertu na podporu Kubišové vybralo oněch milion tři sta tisíc. Sám bych se o lístek ucházel.

Komentáře

 1. Reakce napsal(a)

  Když se dívám a pozoruji tuto kauzu, tak se mi dělá zle, co paní Vondráčková předvádí. Velmi dobře ví, že paní Kubišová nemá takové příjmy, aby mohla danou částku zaplatit. Navíc jsem toho názoru, že za celou věcí stojí pan Michal – manager pí. Vondráčkové. Vše, co se děje ( myslím tím soud , je jenom, jenom a jenom jeho práce. Stojím za paní Kubišovou!!!!!!!!

 2. Jirka napsal(a)

  Jak jsem Vondáčkovou doposud uznával jako pilnou umělkyni, tak bych teď na její vystoupení nešel. Jedině jí tak vypískat. A proto, pokud není úplně hloupá,
  na jeviště už nevleze. O práci soudů a spravedlnosti mám své mínění 🙁 a to, jak rozhodnou, mě vůbec nezajímá a neovlivní můj názor na tuto kauzu.

 3. lukrecia napsal(a)

  Pořádek dělá přátele. Jestliže chci uspořádat nějakou akci, bývá postavena na písemných smlouvách. Ústní dohody měly svoje místo ve středověku, kdy bývali občané negramotní, leč většinou čestní. Jestliže se dvě zpěvačky domlouvají, jaké by to bylo, kdyby uspořádaly koncert jako kdysi, není to smlouva, je to jen předběžné dohadování, o jaké v tomto případě pravděpopdobně šlo. Na základě povídání nad kafíčkem se ale rozumný člověk neurve a neobjednává pronájem sálů a dalších náležitostí. Pokud tak paní Vondráčková učinila, je to spíš než co jiného projev její nezkušenosti, a tomu bych se dost divila. Jsou ale lidé, kteří, hlavně v pokročilejším věku, nacházejí zalíbení ve sporech. Ne, že by do tohoto okruhu nutně patřila paní Vondráčková. Bývali sedláci, tzv.sudiči, kteří tímhle způsobem promrhali rodový majetek, ba i grunt! Paní Kubišová je slušná ženská, o tom nás přesvědčila svými postoji v nedávném krušném čase. Je hezké, že se jí česká kulturní veřejnost zastala, ale ona to snad ani nemá zapotřebí.

 4. Lex napsal(a)

  Ach, jazzíku, jak vidíte, se zlou jste se potázal. Jak je to zapsáno v portále tohoto webu – “kteří chtějí vidět skr naskrz”? Možná chtějí, jak se to ale daří, je jiná věc. Musím však říci, že ani Vy jste se ve svém článku nevyvaroval nepřesnostem, které jsou zavádějící a mohou evokovat reakce, jaké evokovaly.
  Napsal jste – “pokud soud prokáže, že k dohodě mezi stranami kdysi došlo, a agentura Vondráčkové vyhraje”. Úplně špatně. Soud nic neprokazuje a neprokazoval ani v tomto případě. Důkazní břemeno v civilních sporech (vyjma “antidiskriminace”) leží na žalobci. Tedy měla-li Marta Kubišová prohrát, musel Martin Michal (příp. právní zástupce – viz dále) prokázat, že k uzavření smlouvy, byť ústní – zákon pro takové případy nepředepisuje písemnou formu – došlo. V tomto případě, jak vidíme z dosavadních výsledků prvostupňového i odvolacího soudu, se mu to nepodařilo. Jak dalece se na rozhodnutí obou soudů podílelo jméno a “pověst” Marty Kubišové a Heleny Vondráčkové, případně podpisová kampaň některých “celebrit”, z nichž některé – Václava Havla nebudu jmenovat – obvinily Helenu Vondráčkovou z hamižnosti, si netroufám presumovat. Chci věřit, že nijak. Ale jak říkám – CHCI věřit, uvidíme, co Nejvyšší soud, pokud Martin Michal – přesněji Agentura MM, s.r.o., Praha http://www.agenturamm.cz/ podá dovolání (konečnou instancí by mohl být i Evropský soud pro lidská práva ve Strasbourghu). Druhá, tentokrát sice pravdivá informace, ale, podle mne, nešťastně použitá, kterou jste použil, byla, že píšete “agentura Vondráčkové”. Helena Vondráčková je sice jediným společníkem této PRÁVNICKÉ OSOBY, nicméně statutárním orgánem a jediným jednatelem je Martin Michal http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/report?sysinf.vypis.CEK=100003496&sysinf.vypis.rozsah=aktualni&sysinf.@typ=transformace&sysinf.@strana=report&sysinf.vypis.typ=XHTML&sysinf.vypis.klic=85dddad9adc5d60dec3858bd9c39b73e&sysinf.spis.@oddil=C&sysinf.spis.@vlozka=99679&sysinf.spis.@soud=M%ECstsk%FDm%20soudem%20v%20Praze&sysinf.platnost=15.09.2010. Odpovědnost za spor (a tedy i za případně “prodělané peníze” leží na něm, Helena Vondráčková byla ve sporu toliko svědkyní jako účastnice jednání o smlouvě o koncertním turné.
  Apropós, docela by mě zajímalo, jaké protidůkazy proti svědeckým výpovědím Heleny Vondráčkové a Martina Michala, a proti dokladům o dosavadních nákladech na neuskutečněné turné, kromě vlastní výpovědi předložila Marta Kubišová. Jsem zastáncem ústavního principu rovnosti před zákonem.
  Nejsme ale sami dva?

  • Jan Krůta napsal(a)

   Pro lex:
   Jste známý profesionální hnidopich 🙂 A fungujete často jako výborná zpětná vazba. V obou případech “soud prokáže” a “agentura Vondráčkové” bych se mohl jaksi hájit, ale je to zbytečné. Agentura Vondráčkové je pochopitelně i agentura, která zastupuje Vondráčkovou… Ale přesnosti ve vyjadřování není nikdy dost. Díky, Honza

 5. Lex napsal(a)

  Honzo, nešlo o “profesionální hnidopišství”, to z toho až jaksi druhoplánově vyplynulo. Šlo o to, že mi bylo smutno z těch prvních reakcí. Že jsme na “brejlích”, přes které se má vidět “durch um durch”, ale prdalčky švagrová, prdlačky. O to šlo – viz první tři a poslední věta celého příspěvku. To ostatní byla omáčka.

 6. Petr Kukal napsal(a)

  Naprosto s Vámi souhlasím, Honzo, petice mají v demokracii jiný smysl, než ovlivňovat soudy. A útlak za normalizace neopodstatňuje apriori právní nárok, to je bez debaty.

 7. Peggy napsal(a)

  Hezký den, nezmáknu všechny články, čas mě dnes hodně tlačí, ale tohle je krásná polemika. Nad těmato kauzama slavných moc nedumám, stejně do nich člověk nevid a navenek všechno učešou ještě novináři tak, jak chtějí. (Bohužel, kde jsou ti opravdu nestranní, ani někdy nevím..)
  Nepohoršuji se ani nad jedním účastníkem, je to jejich věc, svých starostí mám dost,ale pořád mi přijde nějak zcestný, sepisovat a podepisovat nějakou petici, jen pro to, že si myslím, že je někdo čestný a jiný ne, nebo míň. A to, že je někdo nenažraný? Nechává mě tohle souzení chladnou, kdo dnes není? A možná že v tý petici je víc závisti, mež touha po spravedlnosti.
  Jinak dík za opět skvostný výklad práva od Lexe. Tak by věci snad mohly být.. Ale bohužel, v posledních letech a všech opravdu velkých kauzách, kde jde o veliký peníze a hlavně o morálku, jako takovou, tomu tak není. A bude vůbec někdy? Kolik nespravdlnosti se děje i lidem mezi námi..Je to někdy šílený, raděj na to pak ani nemyslím, jen se modlím,abych se někdy do jejího soukolí nedostala sama, nebo někdo z mých blízkých.
  A po Motejlovi,( udělal za to období pro spravedlnost dobý věci, alepoň tak to vidím a nemusím možná dobře), přichází Motejl nový :-). No stačilo mi poslouchat jeho zahajovací řečnění a nevím.. Uvidíme,ale tenhle úřad je dobrá věcprospravedlnost, jen moc stojí.. 🙂 Mějte pěkný den- Pravda a láska zvítězí!!chichi, Kdy????
  PS- Jazzíku, je to těma brejlema co mám na nose, nebo tím písmem? Je pořád na mne nějak světlý.. špatně na to vidím..:-))

 8. Jirka napsal(a)

  Pro Lexe:
  Vůbec by mě nenapadlo, že ta petice by měla ovlivňovat rozhodnutí soudu. Myslím, že soud se tak lacino ovlivnit ani nedá. Ale když právo, tak právo. I na sepsání petice. Je to vyjádření názoru lidí, kteří o této branži a způsobech domlouvání spolupráce vědí trochu víc než Vy. Z této kauzy je jednoznačně cítit rádoby tvrdý podnikatelský postup pana M. Jestliže si Vondáčková nárokuje náhradu ušlých honorářů, tak touto žalobou přišla o stokrát víc. To si můžete být jist. No a teď se tady zase můžete rozepisovat o právu.

 9. Jirka napsal(a)

  A ještě dodám :
  Když Vondáčková odmítla práci v muzikálu proto, že nebyla obsazena do role, kterou by si ráda zahrála z důvodu pokročilého věku, také se s ní producenti nesoudili. Ono totiž pracovat na jevišti s kolegy a bavit lidi dost dobře nejde, jestliže o tom rozhodne nějaký soud.
  P.S. Zdravím Honzu Krůtu 🙂

  • jiřička napsal(a)

   Myslím, že tohle je přesně mířený hřebík na hlavičku problému: Umět uznat, na o stačím. Nepřekračovat hranice sama sebe a nedělat ze sebe/jak se to říká po smrti vstavším?
   Je krásné, když si zachovává rozum a vkus. Už proto Marta Kubišová zůstává na úrovni dámy, která šetří svůj hlasový projev a přijde s ním přesně v určený čas. I to je umění nestárnout a nezahazovat se…!
   Tolik o slušnosti a rozumu.

 10. vlk napsal(a)

  Jsem na nové ” Vanilce” tedy Brejlích, právě prvně.Na základě mailu od ŠéfBrejlovce,-)))
  Noa co vidím – někdo píše Lexovi. Když někdo píše Lexovi, jde nepochybně o spor a to je, jak dobře vědí ti, co chodí na Aktuálně – moje!!

  Mno nebudu se určitě montovat lexovi do jeho živnosti. Soudím, že ji umí.

  Ale myslím, že spor Vendráčková * Kubišová má dvě roviny. A obě důležité.
  Rovinu právvní – kd e s e řeší klíčová věc – byla ústní smlouva, nebyla ústní smlouva. Nic jiného: A to popisuje dobře jak Brejlovcův blog , tak následně Lexův komentář.
  Vedle toho ale máme co dočinění s rovinou d ruhou , a možná zásadnější. Totiž s tím, co je kamarádství a co je zdravý rozum.
  Jak tomu má člověk rozumět?
  Takhle:
  Kdybych byl Helenou Vondráčkovou, zodpovědně říkám, že bych nikdy do sporu s Martou Kubišovou nešel. Ani v případě, že bych od Kubišové měl ssmlouvu písemnou podepsanou její vlastní krví. A už vůbec ne v téhle rpávní pozici, jakou Vondráčková má.
  Proč?
  Jednoduše proto , že bych na jednu misku svých vnitřních vah položil možnou finanční újmu z odřeknutého turné, na tu druhou pak předpokládanou reakci veřejnosti – viz petice,viz obecné echo , viz konec konců i tahle diskuse.

  Bylo by mi jasné, že NIKDY nemohu , já Vondráčková, která za komoušů vystupovala neomezeně a která i po převratu jede ve velkém, před veřejností obstát v souboji s etosem perzekvované a dnes evidentně sedřené Popelky – tedy Marty Kubišové.
  Tohle veřejnost rozhodne jednoznačně. A navíc – za sebe ještě dodávám, kdybych byl Vondráčkovou a vysoudil jsme z Marty Kubišové nějaké peníze – no pálily by mne v kapse! Ďábelské prachy.

  Helena Vondráčková evidentně neví která bije. A její, řekněme manažer Michal , už vůbec ne.
  Nemají , jak říkají Němci, ani tzv. Kinderstube a už vůbec ne Spitzenfingergefuel

 11. Jan Krůta napsal(a)

  Pro Peggy:
  Zatím jsi jediná, kdo si na čitelnost písma stěžoval. Mě to vůbec nenapadlo. Není nad dobré Brejle 🙂

  • Peggy napsal(a)

   Jazzíku, v tom je ten problém!!! Už mám na nose mý spolehlivý a je fakt, že je vidět..:-)) Byť je večer! Někdy stačí si je jen přeleštit :-), ale v tom to tentokrát fakt nebylo.. Myslím, že problém byl jinde..
   Zkusím popsat – Když jsem sáhla do regálu a vzala vybrané brýle, dala je na oči a chvíli jsem se motala a rozhlížela. V tom mi muž strčil před oči nějaký divný, potištěný papír, zatavený ve folii. Strčil mi ho skoro až pod nos.. Já na to s údivem.. “Co to je???” A on prý- “No TO, CO hledáš! Já na to-“V tom nic nevidím!!!! On- “no já myslel, že hledáš něco, na čem si vyzkoušíš, jak budeš přes ně vidět!” Já: “Aha.?!. No ale já hledám ZRCADLO!!
   Tak Jazzíku, a pak se divím, že koupím něco, přes co nic není vidět!! Ale hlavně že mi sedí! 🙂 No ale dámy mě jistě pochopí :-)))

 12. Camilla napsal(a)

  Peggy, tomu rozumím. Jela jsem na sraz po maturitě. Moc se mi tam nechtělo, ale nakonec jsem se rozhodla.
  Propadla jsem hned panice, že nemám nic mladistvého na sebe. Po poradě s dcerou jsem zvolila oblečení a koupila si i modré, sportovní hodinky.
  Ty mě udělaly radost, tak jsem vyrazila.
  Jeden spolužák má penzión někde za Děčínem, scházíme se tam.
  U večeře mi kamarádka pochválila moje hodinky a já si postěžovala, že jsou fajn, ale nevidím na ně. Holky na ně koukly a povídají, “to si musíš sloupnout ten igelit!”ˇ-:)

 13. Ondra napsal(a)

  Kdysi jsem se pár let živil jako hudební manažer a věřte,že i méně slavné hudební skupiny a zpěváci,než je paní Vondráčková, mají své koncerty předem písemně nasmlouvané.U případného vystoupení více skupin na jednom koncertu se podepisuje smlouva,která se týká aparatury,kolik pěněz dostane ta či ona skupina za své vystoupení,zázemí pro hudebníky a mnoho dalšího.Tyto smlouvy jsou připraveny od právníků a v případě jejich nedodržení může skupina od koncertu odstoupit.Opravdu nechápu,že agentura,která paní Vondráčkovou zastupuje, neměla tyto věci ošetřené dávno dopředu.Chyba je především na jejich straně a paní Vondráčková by si měla především zamést před vlastním prahem.Opravdu neznám profesionálního hudebníka,který by jel někam vystupovat bez jakékoli písemné smlouvy.

 14. Lex napsal(a)

  Zkusím se vrátit na začátek. A musím říci, že text článku Honzy Krůty vystihuje, i podle mne, přesně podstatu věci. Žádná bulvarizace či skandalizace, nebo naopak adorace účastníků takového sporu, jak se vzápěti projevily, není na místě. Už samotná pozornost, která se záležitosti ze strany medií věnuje, zavání bulvarizací.

  Honzo,
  já vím, že by se snadno dal obhájit termín “soud prokáže”, protože tím soudem lze rozumět tu instituci (jak jsem reagoval – poněkud “hnidopišsky”- já), ale také samotný proces, to jednání, ten děj. A ten proces prokázal – ukázal, že smlouva nebyla.
  Jestli definitivně, to záleží na agentuře MM s.r.o. (na jejich hybatelích).

  Nakolik byl soud (soudkyně) ovlivněn otevřeným dopisem osobností Heleně Vondráčkové, těžko říci, neměl by být, ale je to subjektivní – vítěz ve sporu bude říkat, že nebyl, poražený žalobce že byl. Dokonce i videoreportáž ČT http://www.ct24.cz/domaci/101229-vondrackova-definitivne-prohrala-spor-s-kubisovou/ konstatuje, že byl. Ten článek je také nejlepší, co jsem o věci četl.
  A že nemusí být všechno zlato, co se třpytí, o tom svědčí i citace z rozhodnutí předchozího soudu o omluvu: “Stačila elementární míra lidské slušnosti ze strany paní Kubišové a k soudu vůbec nemuselo dojít.” .

  Svůj komentář si dovolím uzavřít úvodními slovy Jana Krůty: “Médii vybičovaný zájem o zcela běžný komerční spor… Myslíte, že nebýt těchto jmen známých zpěvaček, někoho by podobný spor zaujal?”

  Honzo,
  je to skvělý článek. Vzpomínáte si, co jsem jednou na Vanilce napsal na margo Boženy Svobodové a Vás o moudrosti? Opět takový projev. Dík.

 15. A.Fischer napsal(a)

  To je jako každý plebiscit. Nic o tom nevím, ničemu nerozumím, ale hlasuji! Kdyby tak měli soudit soudci, nemuseli by studovat ani v Plzni.

 16. Hana napsal(a)

  Souhlasím s Vlkem.
  Pokud známe daná fakta, je tedy jasné, že je možné uzavírat i ústní smlouvy, ale v daném případě a v tomto oboru se spíš jednalo o předběžný slib, protože logicky nelze ústní smlouvou pojmout celé dění, které se musí přesně popsat a odsouhlasit.
  Je jasné, že ten otevřený dopis věci ovlivnil. Ať má kdo rád toho či onoho, nestranně musím říct, že se málokdo odváží s dopisem na podporu nahlas nesouhlasit, aby nevypadal jako špína. Teď už žádné soudy nemohou změnit povědomí o tom, že hlasy osobností zasáhly a že pravda mohla být i někde jinde. A to je špatně.
  Neznám ani jednu aktérku osobně, ale příčí se mi možnost, že by kdokoliv vyhrával spory s podporou své ikonovitosti.

 17. Helena napsal(a)

  Vážení a milí,snažila jsem se opravdu poctivě přečíst příspěvky k hlavnímu článku a dospěla jsem k jednomu zásadnímu bodu a to:že bych chtěla vědět a hlavně poznat člověka,který fyzicky byl přítomný co se mezi paní Vondráčkovou,Kubišovou a panem Václavem Neckářem,ale opravdu řešilo,mluvilo,prostě všechno..,Je tady někdo z Vás,kdo byl u těchto “kafíčkových sezeních”?.A může,zasvěceně o tom hovořit,ba i psát?Všechno jsou jenom spekulace,dohady,šťourání.Nicméně,to přece jenom pro mne bylo k něčemu dobré,že jsem zakoupila vstupenky a vyrazila se svojí dcerou v pondělí 20.září do Státní Opery na koncert paní Heleny Vondráčkové a jejich hostů s názvem “ON BROADWAY HELENA VONDRÁĆKOVÁ A HOSTÉ” a věřte bylo to vynikající představení,které jsem za poslední roky zhlédla.
  Paní Vondráčková,která si koncert po celou dobu sama uváděla,byla prostě úžasná ovšem i její hosté jako Jiří Korn,Bára Basiková,Petr Kolář,Marian Vojtko,4TET,Miro Dvorský,Vladimír Boldt,tanečníci..,prostě všichni.
  Zkrátka Helena Vondráčková,je profesionální umělkyně na velmi vysoké úrovní.A při závěrečné písní z muzikálu Vlasy,už lidi začali vstávat a závěrečný aplaus měla Helenka ve stoje /všichni stáli/.
  P.s.nikdo ji nevypískal…,zaplať pámbu.
  Ještě chci dodat,že chodím na koncerty Marty Kubišové,i Václava Neckáře a nemám tudíž k nikomu averzi.Je už příliš humbuku,kolem těchto mediálně známých tváří a dalších,kteří se chtěně či nechtěně,veřejně vyjadřují.
  Já,chci ještě rychle jenom dodat,jestli si někdo z Vás vzpomene co způsobil před lety Václav Havel,když byl prezidentem a omilostnil svojí kamarádku,disidentku,atd.,Martu Chadimovou,co způsobil svým podpisem,když padnul v kauze rozsudek o trestu odnětí svobody pro Martu Chadimovu.Já vím,že tohle je pro Vás jiný případ….ale?

 18. Peggy napsal(a)

  Tak já nevím, Helenko, nějak někdy mívám delší vedení..Já si zase vzpomínám na to, jaký byl Kulínský milý kluk,jak dokonale dirigoval ty svý svěřený děcka!! ..a jak ty děcka pěkně po těch vystoupeních za ně hezky “chválil”. A ten Opočenský, ten taky nebyl špatnej, některý ty jeho kamenný výtvory jsou prý umělecky hodně ceněný.. Asi čím víc mají dír.. Alespoň mám v paměti jen ty s vyvrtanejma dírama…No fantasií asi oplýval v jiným oboru, nicméně byl asi dobrý, když se vrátil,neboť byl tázán na jeho názor, od kdy by on,navrhoval zákon, kdy dívka dosáhne plnoletosti v záležitosti trestní zodpovědnosti, tedy, kdy podle něj je hranice jejich beztrestnýho sexu.. Prý ve třinácti!! No odborník s praktickými zkušenostmi.. Může někdo něco namítnout? Takových víc v parlamentu a je vymalováno.

  Hodnotit charakter kohokoliv, podle toho, jak svý řemeslo umí,to je poněkud zcestný..a pak, nevšimla jsem si, že by někdo napadal schopnosti obou dam. A psát petice za to, že je někdo dobrej v oboru a že má charakter a druhý se nám zdá, že je to jen hledač pokladů?
  Osobně si myslím, že sepisovat petice, by se měli v mnoha jiných, daleko křiklavějších případech,kde spravdelnost už uděla zavírací a lidé zůstali b ve svý bezmoci sami, a nikoho je jejich příběh nezajímá, protože nejsou denně v novinách,ať už jako kladní, nebo záporní hrdinové.. ( Nepatří to sem, ale je děs, že si společnost momentálně vybrala např.Ivetu Bartošovou a vláčí ji surově v každým hnoji, co si vymyslí, nebo najde. Ta holka dopadne blbě, je to v současnosti štvaná zvěř a národ se baví!! Je mi z toho fakt šoufl.. Nepatříme někteří z nás k těm, co vynáší úsudky po každém novém čtení? :-((( )
  A když se přiznám k tomu, že nechápu ani příklad uvedený na Karle Chadimové, jak se vztahuje k tomuto tématu, neodpustím si, že Havel, byť měl mnoho kvalit, ulítával s podpisy všeho druhu docela často. ( Nemám ovšem na mysli ten na radnici, ten byl hodně dobře promyšlenej 🙂 ( Hoši, kde mám k… .a koňa??? ) tak si vzpomínám zase já.. 🙂 Hezký večer

  • Hana napsal(a)

   Peggy, je zvláštní, jak se mi poslední dobou kumulují narážky na zneužívání děcek. Docela mne svrbí prsty na klávesnici. Asi by to bylo pro Brejle dost kruté téma, ale možná… Shromažďuji si už nějaký čas další podklady, psala jsem na téma leckam, ale nějak se to poslední týden všechno oživuje a aktualizuje. Uvidím.
   S médii, která lžou i tam, kde se tváří seriózně, je to taky na draka 🙁

 19. Peggy napsal(a)

  Milá Hanko,je jedno, zda použiji narážku, nebo to vpálím naplno, raději nadlehčuji, ale neznamená to, že zlehčuji. A téma zneužívání dětí je pro mne nanejvýš děsivé a odsouzenihodné. Je tomu tedy v případě pana Kulínského a jím podobných. Proto jsem je také i zde použila, pro srovnání, jak nesouvisí odsouzenihodné jednání s vykonáváním profese, byť prefektní. Pokud to bylo málo srozumitelné, tedy prevít Kulínský prznil mladé životy, (i za něj se sepisovaly petice, a dokonce své podpisy dávaly i matky dívek, které v souboru ještě byly!!!!) a dirigoval a vedl soubor skvěle. Vybrala jsem příklad, pro mne nejvíc křiklavý. Ne proto, že bych si libovala v tomhle tématu. Tedy nějak tak. A že chcete psát na tohle téma, proč ne? Budete se divit, ale asi jej číst nebudu, mně stačí občas jedna zpráva ve zprávách a jsem týden na hromadě. Prožívám tyhle věci, jakoby se týkaly dětí mých. Mějte hezký den. ( Kam až jsme se to doslaly? 🙂 , nemám tyhle příliš vážné debaty ráda, ale co už včil :-))

 20. Helena napsal(a)

  Peggy,já už jsem nechtěla reagovat na tento článek,a příspěvky,nicméně ta paní “co si chtěla ponechat majetek” protiprávně, se jmenovala skutečně Marta.Karla Chadimová,pokud je mi známo je ženou herce Jana Třísky.Nechci,tady vyvolávat nějaké žabomyší války a nechci tady přede Všemi Tě opravovat a tak si to prosím neber osobně.Já,pokud můžu tak se snažím bulváru a vůbec “kdo,kde a s kým” vyhýbat,protože mám jiné zájmy,asi naštěstí,avšak někdy se tomu prostě neubráním.A pak to ze mne vyletí,jako papiňák a píši tak,jak píši a přitom si myslím,že správně 🙂 a někdy holt přestřelím.Helena R.
  P.s.ale ten koncert byl skutečně perfektní /v pondělí/ :-).

 21. Peggy napsal(a)

  Ok, v pohodě Helenko, nikdo to tak neberem, vždyť se jen bavíme o tom, jak vidíme věci my sami. Ani já nemyslím, že jste přestřelila. nebylo v čem. Jen jste psal, co si o tý věci myslíte. A to je fajn, měl by každý svůj názor bez obav říct. A bulvár? Proč to omlouvat? chichi, já kupuju Rytmus života, občas.. Berou mě ty nadpisy! Karel v bankrotu! Ivana na pokraji zoufalství, Lucie Bílá v přechodu!! hahaha, nebo na přechodu? Já u toho totiž nemyslím, já u toho snídám,svačím.. Neumím ,kromě oběda jen tak jíst, musím číst, a co jiného, než hovadiny,chutná pak líp. Hezký večer Helenko, těším se na debaty příští, už dnes jsem však grogy.. :-))

 22. Eliška napsal(a)

  Včera jsem se dozvěděla z jednoho článku že já i moje dcery patříme mezi paranoidní matky.!!!! Tím že nepouštíme děti samotné na hřiště , nenecháváme je sami přejít přes silnici. Docela mě to vzalo a hned večer jsem to prodiskutovala s dcerou na skypu, bylo mi odpovězeno abych podobné bláboly nečetla a dál zůstaneme u ochrany naších potomků.Již před třiceti lety i déle , jsem nenechala jít domů z kroužku a jiné mimo školní činosti samotné.A dnes už vůbec. Tolik záludností čeká tam venku i na dospělé natož na důvěřivé děti. Kolikrát žasnu , jak malé dítě tak druhá , třetí třída, jde navečír samo domů. Musí si to rodič tak zařídit aby děcko mělo doprovod a když to opravdu nejde , tak se trénink , nebo malování nekoná..Mělo by to být trestné , jako to je v jiných státech , děti je tak jednoduché oblafnout a neštěstí na sebe dlouho nenechá čekat. Vždy mě to tak rozhodí , když se jedná o ublížení dítěte , že nenávidím celý svět. Jo samostatnost je dobrá věc , ale proč stresovat člověka od dětství , ještě si stresů užije v dospělosti. Mějte fajn chvíle s dětmi , vnoučaty a hlídejme si je . Eli

  • Hana napsal(a)

   U dětí do páté třídy by snad mělo být naprosto samozřejmé, že se nenechají poflakovat na ulici a že mají na cestu po městě (na kroužky) doprovod. Nebo že sednou na MHD v podstatě za dohledu (nebo na dohled) dospělých a u MHD si je někdo vyzvedne, ale to až od cca deseti let. V podstatě by za tmy už měly být v bezpečném prostoru – pokud ne doma, tak ve vnitrobloku, dvoru… I když v zimě je to časově moc brzy. Co je ale brzy? Určitě se dá leccos rozvrhnout, jde hlavně o snahu rodiny.
   Na druhou stranu tu je osamostatňování, potřeba řešit své tajnosti. je dobré nechat dětem nějakou “klubovnu” nebo dovolit kamarády doma. Hodně dosavadních “pravd” převrací vysedávání u PC, od her po stahování podkladů do školy. Určitě by se měl vrátit dostatek spánku. Moderní přístupy k výchově leckdy zastírají bezradnost a lenivost rodičů a různý výklad pojmu “zájem”.

   • Majka napsal(a)

    Moje děti se vymohly samostatný odchod z družiny ve čtvrté třídě s tím, že jsou poslední, pro které chodí maminka jako pro “mimina”. No, ale my nebydlíme v Praze.
    Vesnické děti naopak chodily samy už ze školky.

 23. petrpavel napsal(a)

  Překrásné píchnutí do vosího hnízda! Lex má samozřejmě, jako vždy, pravdu – už jenom proto že za pravdu nedává ani jedné ze zúčastněných stran. Nikdo z nás u toho nebyl, nikdo z nás ani nseděl u soudního jednání. Závidím lidem, kteří i v tomto sporu mají jasno! Jak ti mají jednoduchý život!

 24. Helena napsal(a)

  Petřepavle,tak tohle je přesné,taky závidím lidem,kteří i v tomto sporu mají jasno,ale mají přitom opravdu jednoduchý život? Helena R.

 25. Helena napsal(a)

  Peggy,jste fakt dobrá,vážím si toho,jak vše berete s přehledem.Já,se musím přiznat,taky si kupuji Rytmus života,hlavně pro křížovky,a pro docela dobré rady,porady a “příběhy ze života” známých i neznámých :-).Helena R.

 26. Hana napsal(a)

  Majko, vesnice je něco úplně jiného a také je důležité, jestli na cestě není třeba rušná komunikace. Ve městě se stávají věci- když např. děcko někde zapomene a ztratí tašku a nemá, na koho známého se obrátit, je to pro ně neřešitelná situace. Nemluvě o šikaně atd.

 27. jiřička napsal(a)

  Čtouce debatu- závěrečnáé příspěvky: Lidi: Nezdá se vám, že zatímco paní Marta a Vašek Neckář jsou v pozadí, helny Vondráčkové a jejích caus je nějako hodně\?
  Jsem domýšlivá, když posuzuji na charaktery- ne pěvecké kvality tímto směrem za ujasněné?

Napsat komentář