Korumpování státních funkcionářů rozpumpovává ekonomiku

V poslední době se stalo skoro módou špiclovat naše státní úředníky a usvědčovat je z korupce. Nejdeme příliš daleko? Korupce by se asi neměla podporovat, ale pro své četné klady by si určitou toleranci zasloužila.
Ať chceme či nechceme, korupce rozpumpovává na všech stupních společnosti naši ekonomiku. Podplacení funkcionáři mají větší chuť do práce, úkoly spojené s danou transakcí plní svědomitě a s vervou – a hlavně nepožadují od státu vyšší platy.

Díky korupci mizí “blbá nálada”, podplacení úředníci jsou ochotní a stále dobře naladění, příjemná atmosféra se z úřadů přenáší na celou společnost. Je logické, že nejúdernější je korumpování vyšších státních funkcionářů. Čím dostane takový ministr nebo poslanec vyšší úplatek, tím lépe plní své vládní a stranické úkoly a tím také vytváří více pracovních příležitostí.

Víte, co lidí nalezne dobrou obživu při stavbě  vily s bazénem a kurtem, při údržbě jachty či letadla nebo při renovaci zámečku? Stovky tátů nosí domů svým rodinám takové peníze, o jakých se jim nikdy ani nesnilo! A korumpování na mezinárodní úrovni přispívá podle mne k dorozumění mezi národy. Žádný čestný doktorát, řád Bílého kříže nebo zlatý klíč od hlavního města neudělá ze zahraničního představitele takového přítele naší země, jako malý kufřík s bankovkami.

A když dostanou nějakou tu „pětku“ bokem naši čelní představitelé, také přimhuřme oko! To, co dostanou od státu, nestačí jim k důstojné reprezentaci země. Díky černým provizím a úplatkům budou mít lepší auta, budou lépe oblékat svoje manželky, přestanou bydlet v panelácích – a národ se za ně přestane konečně stydět. 
Pane ministře vnitra, zamyslete se!

Komentáře

 1. Špáďa napsal(a)

  Čistotou slov zemi kovou,
  čistých jako kvarta,
  metodikou obálkovou…
  Cinklou jako karta(?)

  „Nechcete ji? — Bože, tupci!“
  čílí se boss party,
  „vždyť to byl lék na korupci
  z firmy VV Bárty!“

  Ordinoval ho nezištně
  za svý vlatní prachy…
  Uživatel však spad’ z višně
  a po… se strachy…

 2. Jan Krůta napsal(a)

  Ivane Mládku, člověče, nevím, nevím, jestli bych vyzýval v této chvíli pana ministra vnitra, aby se zamyslil. Jednak ani nevíme, jestli na té židli v této chvíli opravdu ještě někdo sedí, a pak – on ten tvůj vynález už dávno někdo v praxi prověřuje! Ale ono to nebude tak jednoduché, jak pan premiér a další vykřikují. To jen pan Bárta při svém mládí netušil, že všechny dokumenty musí co nejrychleji do skartovačky, aby se zametly stopy. Páně Bártovi kolegové z jiných stran to mají lépe zmáknuté… Takže v klidu už dávno provádějí totéž a mastí si kapsy se svatozáří klidně dál. Půjde ještě někdo z kola ven? Asi ne. Ti starší a protřelejší toho na sebe příliš vědí…

Napsat komentář