Konec světa

Není dne, abych neslyšel o blížícím se konci světa. Podle předpovědi jasnovidců a věštců, inspirovaných přímo Nostradamem, nastanou brzy různá zemětřesení,výbuchy sopek a pohyby oceánů, kvůli nimž se propadne západní pobřeží USA. Už je hotová i nová mapa, na které je vše přesně zaznamenáno.

Ze všech možných měst, jež jsou odsouzena ke zkáze, zůstane na suchu jen malý ostrůvek s městem Salt Lake City. Myslím, že vím, proč zrovna Salt Lake City. V prvé řadě tam žijí mormoni. Mormoni jsou známí tím, že u nich bylo ještě nedávno povoleno mnohoženství. A to bude asi druhý důvod, proč má být právě Salt Lake City zachráněno.

Zánik světa, to je něco, co si většina lidí nedovede představit a raději o tom nechtějí ani mluvit. Možná že je to ze strachu. Ale určitě na tom nic zvláštního nebude. Bude to den jako každý jiný. Jen ráno se obloha trochu víc zatáhne než obvykle a od jihu začne proudit silnější, ale vcelku příjemný a teplý vítr. Ještě v poledne, při obědě, to bude vypadat nadějně, takže si hodně lidí pomyslí, že se vlastně nic neděje. Teprve potom, zhruba po první odpolední kávě se svět konečně rozhodne zaniknout.

„Tak vidíte,“ řeknou někteří, „vždyť jsme vám to říkali.“ A jiní řeknou: „Zaplaťpánbůh, že je po všem. A nic to nebylo.“

Je typické, že žádné proroctví nepředpovídá přesně, co se stane při těchto katastrofách s českými zeměmi. Neexistuje žádná mapa, kterou by v hypnóze nebo v jasnovidném vytržení namaloval současný věštec a zachytil na ní, kam až bude zasahovat zkáza české kotliny. K Litoměřicím? Nebo až po Slaný? To nikdo neví. Budoucnost našeho prostoru se probírá z mnoha stran. Mluví se stále o tom, co nás čeká v politickém a ekonomickém smyslu, jestli zbohatneme nebo zůstaneme chudí, ale nikdo neuvažuje o třetí variantě, kterou je konec světa.

Jak to bude vypadat? První možnost, které se všichni bojí nejvíc, pro nás nepřichází v úvahu. Je to zatopení mořem. Jsme uprostřed Evropy a tak daleko žádné moře nedosáhne, ani vlny tsunami se k nám nedostanou. Kromě toho tu už jednou moře  bylo, jak vyplývá z geologických zkoumání, a podruhé se tyto věci neopakují. Stejně tak jsme prý už jednou byli asaženi asteroidem, který vytvořil obrovský kráter, to znamená tuto naši českou kotlinu. Další možnost, záhuba prostřednictvím výbuchu sopky, je rovněž vyloučena, neboť všechny české sopky jsou již dávno vyhaslé. Dostali jsme se opět, jako mnohokrát v historii, do problematické situace: máme zaniknout a nevíme jak. Jestli by nám mohl někdo poradit, tak jedině mormoni.

Je mi líto, ale hrozí nám nebezpečí, že zůstaneme při této významné dějinné události  zase stranou. Myslím, že bychom se měli víc snažit, abychom se mohli důstojně podílet na zániku světa. Snad bychom měli usilovat o členství v nějakých mezinárodních institucích, které se tím zabývají, stát se členem přípravného výboru pro zánik světa a planety, který jistě už někde existuje. Prostě chovat se v moderním světě trochu aktivně, „oni“ nás k ničemu tahat nebudou. Může se klidně stát, že svět na nás nepočká, zanikne i bez nás a my ho už nikdy  nedohoníme. Možná, že zůstanou jen Češi a – mormoni. „Jestliže zůstanou jen Češi a mormoni, bude se takový svět něčím významným odlišovat od toho zaniklého?“ „Velmi významně.“ “A čím?“ „Bude opět obnoveno mnohoženství.“

Komentáře

 1. wbgarden napsal(a)

  Konec světa zde, i s babama vůkol…

  HRÚZA ČISTÁ – / furt neumím kolečko nad velké u/

  Švarný agent ká gé bé
  Už mě holky
  Ne je be

  A o špiona z mosadu
  Jsem přerazila
  Násadu

  Problém dělá jinoch
  Z cia
  Do toho jsem blbá
  I já…

  http://i.zpravy.cz/pes/09/073/pmaxi/WAG2ca5e4_Modlitba_za_tety.jpg

  • Emma napsal(a)

   Milý wbgarden, ani nevíte, jakou radost jste mi udělal….furt neumím kolečko nad velké u 😀 …to mě nikdy nenapadlo vyzkoušet (zřejmě jsem ještě nepotřebovala).
   Stisknu Shift a knoflík hned nad Tab na klábosnici nalevo( kroužek je nad středníken) a pak norm. velké U. Ale jak jste jistě zjistil i Vy, někdy se objeví “kulatý” háček 😀 a někdy Ů .
   Krásný podvečer….západ Čech je pod deštivou dekou.
   Em
   P.s. Jasně že dělají radost i Vaše verše.

   • Jan Krůta napsal(a)

    Emmo, objevila jste mi Ameriku! Doteď jsem fakt psal kulaté háčky!:-) No jasně! BINGO! Díky!

   • Emma napsal(a)

    😀 😀
    Jane K.-já jsem taková šikovná Emka objevitelka! 😀
    Krásnou neděli všem brejlounům

 2. jiricka2 napsal(a)

  skvělé věci
  – žádný kecy
  koukám z lesa, z posedu;
  tam být klidná dovedu:
  Co se děje vůkol okolí
  v městské vsi:
  štěkají tam psi: vzteklí,
  že jsou asi sami mezi námi.
  A ty denní tele – víze zprávy:
  Konec přívětivé vize.
  Proto buďte tady zdrávy.
  Zdrávy došli do Brejlí.
  Kdo nebrejlí v dešti sněžném
  ať raději spí.

Napsat komentář