Kdo hrabe v žitě?

Vždycky, když někde v pozadí společenské události vidím „krizového píáristu“ Jiřího Hrabovského, je mi jasné, že má někdo hodně práce s veřejným míněním a chce ho zlomit za každou cenu.

Teď se Hrabovský nechal zlákat světlem reflektorů a skromně povykládal  v rozhovoru národu, jak to všechno vlastně  kolem jeho sloganu „Náš exodus – váš exitus“ bylo:
Konstatoval, že když byl on a jeho agentura lékaři najati k práci s veřejným míněním v kampani, byl překvapen jak vysokou částku jsou do kampaně ochotni věnovat. Nebyly to prý statisíce, ale miliony. Prozradil také národu, že lékaři nikdy nechtěli doopravdy odejít. Byla to prý jen účelová strategie jejich agentury: „Kdyby to lékaři řekli na začátku, tak by se jim všichni akorát vysmáli.“

Co si teď představíte pod zkratkou Lékařského odborového klubu?
Já stovky doktorů, kteří se možná nechali zatáhnout do cynické  idiotské kampaně, na kterou doplatíme všichni.

Pan Hrabovský byl velmi úspěšný. Úspěšně udělal pitomce z českých lékařů. A nejnovější zprávy? Policajti a hasiči už začali zjišťovat, s kým se spojit, aby podobně jako doktoři dosáhli svého.

Krucinál, neznáte někdo Hrabovského mobil? Až vyžene do ulic hasiče, nerad bych se nechal předběhnout. Brerjlíci, jdeme do toho? No, vy se snad cítíte dobře placeni?

Komentáře

 1. Peggy napsal(a)

  Hezký den, tohle mědostalo, když jsme to četla v tisku…Není co k tomuhle dodat, jenže je to otázka..Kdo z většiny lidí ví o nějakém Hrabovském? lidi mají co dělat sami se sebou v běžným snažení o přežití. To, co se zdá idiotské, vyhrává.. alespoň tak se to jeví a nejsem vůbec přesvědčena, že většina z nás, těm “znásilněnýmdr. panem Hrabovským”, vůbec fandí, nebodrží palce. O mnoha nevím.
  A jinak? hasiči? policajti, učitelé? vždy´t to bylo jasný.. kolo se už roztáčí, ještě se neuzavřel souboj doktorů. O co? bohužel jen o peníze..Jenže chyba je podle mýho zase jen ve vládě.. Všechny reformy jsou na vodě a pojede se dál.. to,co chcemesnad všichni, možná i ti doktoři, je nějaký rozumný systém, který ve výsledku funguje a posunuje všechno o kus dál, směrem, kde jsou v Evropě už ti zkušenější a kde jsou věci už o kousek dokonalejší a smysluplnější.Já měla kdysi šéfa, chytrý chlap, nesáhl na nic, aniž by si na cokoliv,co chtěl zdokonalit, nebo změnit, neudělal dokonalou analýzu.Bez toho, co bylo jasný do tý doby, neudělal nic. Tak nějak si to pamatuji a je to docela dobrá zkušenost. Všimli jste si, kolik zásadních otázek zaskočí ty, kteří by měli mít jistá data, cifry a nebo znalosti, vzhledem k tomu, o čem rozhodují? Nevědí základní údaje a to mě děsí.. Vlastně už ani ne.. Nečas se tváří podle počasí, buď se neupřímně usmívá a laškuje s novináři(bohužel mu ani tohle moc nejde), nebo se tváří jako Bůh pomsty.. ostatní(snad až na kluka s Maserati)tvrdí dokala, jak oni udělaj pořádek a všechno změní, ale HNED nejde nic.. a čas běží…
  Všechno je nahodilé, vláda ustupuje, nebo je arogantní, bez hlubších analýz o stavu věcí. Rozhoduje na základě tlaků, nebo politických zájmů.
  Já nevím, kdo je na řadě s děkováním, alemyslím, že opravdovou radost by vládě udělali jenom důchodci.. Možná na jejich vzkaz “děkujeme, odejdeme”, dávno všichni čekají.. Tolik v kase na důchody! (brzy by se rozprášily, ale nevadí..) Jen nevím, kam s těmi důchodci, kam by ¨mohli vlastně odejít! No ještě je možnost u Macochy.. Drsný.. A ještě zbývaj už jen romové.. a bude zase dobře..ale to je už horší..to už tu jaksi bylo a zase nic.. Tak nevím, co s tím?
  Hezký den, už se těším, až mne uvítá ve špitále klidný a spokojený lékař, odpočatý, finančně zajištěný,do růžova vyspaný, (nebude po noční, nebude po přesčasech),bude vnitřně uspokojený z nových vědomostí,které bude získávat
  neustálým a kvalitním studiem, laskavý a plný radostnýho natěšení, že mne vyléčí(naštěstí zatím nemusí)…Nabídne mi ty nejlepší léky a při pohledu na ty od firem, které se jej pokoušely uplatit nějakou dovolenou v Karibiku, zavře znechuceně oči a řekne brrrrr!! tyhla ne, ty jsou k ničemu a drahý!! jééééé to budou časy!!Zavřu dveře ordinace a uvědomímsi, že to FAKT TENTOKRÁT nebyly vyhozený prachy.. ať je za tím posunem kdokoliv, třeba Hrabovský…po zásluze dostal taky 🙂 !!!!a až daj hasičům, snad si jim pro radost zapálím ohýnek i v kuchyni!! aby s radostí a konečně spokojení, (za dobrou práci, dobrý prachy),tak trochu bez přesčasů zahasili.. ale, nemám čas, musím trochu uklidit, tak se mějte, bude líp!!!:-)

 2. Radkin Honzák napsal(a)

  Dodávám to, co jsem uvedl na svém blogu:

  Napsal jsem už před čtyřmi týdny pod rozhořčený etický článek Jana Payne tuto připomínku: Mně se vůbec nelíbí, že doktor musí pracovat dvojnásobnou dobu, aby vydělal normální peníze; přepočteno na hodinovou mzdu asi 150.- Kč na hodinu. Taky se mi nelíbí, že nemocnice berou absolventy na 0,1 úvazku a nutí je pracovat na celý.

  Taky se mi však nelíbí, když se 4000 doktorů nechá zmanipulovat někým, kdo míří úplně jinam, než s práporem za jejich blahem (táta Falbr už je v Bruselu, táta Štěch v senátu, táta LOK a táta ČLK taky už potřebují něco lepšího).

  Nikdo není tak blbý, aby si nespočítal, že takové množství lékařů žádná země nepohltí (krom hromadného hrobu) a tedy že lékaři neodcházejí, ale vyčkávají. Organizovaně. Načasovaně. V čí asi režii? Komu to prospěje? Tahle akce skutečně NENÍ o pravidlech volného trhu, ale o něčem úplně jiném.

 3. poletucha napsal(a)

  Dobrý den všem!
  Jelikož tisk nečtu, narazila jsem na tuhle informaci až tady včera večer, a ještě jsem se z toho nevzpamatovala. Aby bylo jasno, ne z těch milionů, ale z Hrabovského. Pamatuju si jeho rozzářenou chlapeckou tvář v listopadu 89… a po dvaceti letech je z něj takový ksindl. Nejdřív vede kampaň – ne úplně nejlíp, ale to se stane – a vzápětí tomu klientovi neuvěřitelným způsobem namydlí schody. Od této chvíle by neměl narazit nejen na zakázku, ale ani kamaráda…

 4. Holzelova napsal(a)

  Engela moc nemusím, ale tohle je vůči němu podraz… pan Hrabovský pouze vyzdvihuje dobře zvládnutou marketingovou akci a veškeré ideály a snaha o nápravu tím byly pošlapány… divím se, že si odboráři nedali do smlouvy doložku o mlčenlivosti, protože píárům nelze věřit… jak to zpívali Floydi “money talks”…

  • poletucha napsal(a)

   Mlčenlivost jen při extra dobře formulované doložce… Vždyť je to základ dobrých obchodů! Žádný slušný obchodník ani podnikatel by o něj už neměl zavadit, určitě ta slepičí prdelka nebyla zadarmo… a jestli ano, tím hůř.

   • Holzelova napsal(a)

    poletucho mám obavy, že jeho služeb jednou využije nějaká politická strana, neboť o slušnosti se v rámci volební kampaně nedá mluvit…

 5. poletucha napsal(a)

  Taky mi to připadalo, že si tím trusem pokouší zajistit výhodu při příštím boji o zakázku od nějaké vládní strany. Žeby u nesmiřitelných? Pro mne Hrabovského firma neexistuje (jiná věc je, že jim můj nezájem nevadí a nikdy vadit nebude :-D) a každý, kdo s ní spolupracuje, má mínus.

Napsat komentář