Jsem zdroj!

Už jsem byl v životě lecčíms.  

Zaměstnancem,  pracovníkem, pracovní silou, kádrovou rezervou – a tak dále a tak dále v rámci  překonané terminologie.

Dnes jsem zdrojem!

 Ne zdrojem poučení, vodním zdrojem, záložním zdrojem energie, zdrojem bídy či bohatství,  zdrojem  potěšení a následné infekce, zdrojem minerální vody či ropy.

 Jsem zdrojem lidským!

 Tak jsem byl jako pracující člověk definován v moderní době. Žádný homo sapiens, žádný člověk, žádná osoba, jen a jen lidský zdroj. O práci se mohu ucházet ne v osobním oddělení či v útvaru kádrové a personální práce, ale v oddělení lidských zdrojů, můj růst bude řídit manažer lidských zdrojů, v posudku se bude psát: Lidský zdroj A. Fischer je jinými zdroji na pracovišti oblíben/neoblíben, už jako útlý zdrojek poznal bídu pracujících zdrojů… . Proletáři změní své heslo na Zdroje všech zemí, spojte se! a budou usilovat o vítězství diktatury zdrojů. Sexuální hrátky či jen prosté svatební noci bude zahrnuty mezi metody vytváření zdrojů.  Do kategorie obnovitelné zdroje budou zařazeny nemocnice, rehabilitační ústavy a zejména porodnice, lékař bude obnovovač zdrojů, Listina lidských práv bude změněna na Listinu práv zdrojů a budoucí Fučík vymyslí heslo Zdroje, bděte! Na to všechno už je u nás i instituce. Zcela vážně! Jmenuje se Česká společnost při řízení lidských zdrojů.

Jsou zdroje vyčerpatelné a neobnovitelné.  Zdroje lidské hlouposti a arogance k nim zřejmě nepatří.

Komentáře

 1. Lex napsal(a)

  Jsem docela rád, že jsem jim už jako jejich “zdroj” vyschnul. Že už naopak ONI jsou zdrojem mým. Vším, čím jsem byl, byl jsem rád. Zdrojem ne.
  Přesné, trefné, pane Fischere!

 2. Peggy napsal(a)

  Chichi, to je neskutečné!!!! Díky. ( Tak nějak, už permanentně, blbnem?)

 3. kutil.bloguje.cz napsal(a)

  Bývávalo, pane Fischere. Teď je módním hitem slovo reforma. Už se bojím otevřít i konzervu…

Napsat komentář