JEDLA BEDLÁ

Dneska jsme se cestou z práce rozhodli, že zastavíme někde u lesa a půjdeme se projít. Měli jsme s sebou jen igelitku a nožík mám v kapse vždycky. Věděl jsem, že houby celkem rostou, ale  že to budou  takováhle jatka by mě vůbec nenapadlo.

Les byl příšerný, všude samé maliní a terén fakt na draka, ale hned po vstupu do lesa jsme našli asi 30 babek a spoustu panských hříbků. Největší překvapení ale čekalo ještě kousek dál. Asi na dvaceti metrech čtverečních jsme našli 45 bedel, a některé byly opravdu královské.

Řízečky byly super, nacpal jsem se tak, že jsem si musel vzít prášek na trávení,  abych nepuknul. Snad z fotky zavoní až k Vám.

Jděte na ně, fakt rostou no jako houby po dešti

Komentáře

  1. Maya napsal(a)

    Ondro, musím potvrdit Vaše slova, opravdu rostou!! Byla jsem v lese s maloškama, odpoledne a nasbírali jsme plný kufr auta. Nejvíce bylo klouzků a suchohřibů,ale i křemenáče a praváci-chlapáci. Já nafotila neuvěřitelné snímky muchomůrek červené, na kterých bylo tolik bílých teček, že jsem podezírala skřítky, že je v noci namalovali. Když jsem s velkou pýchou poslala fotky úlovku své milé přítelkyni Lipce, moc mi je pochválila a poslala své. Nádherné dva velké košíky plné praváků!!! A já se musela stydět, protože jsem oproti ní normální “čučkař”. :-)) Jsi jednička, Lipko!!!

Napsat komentář