Je mi z toho nanic

Vrátila jsem se hřbitova. K tátovi už mám prošlapáno, tak to šlo, ale k
babičce jsem se nemohla dostat. Nakonec jsem prošlápla půlmetrový krunýř,
zasekla se mi tam noha, na hrobě ve sněhu je otisknuté mé koleno a ruka.:-))
Rozkopla jsem kus ledu na pomníku, ať je dát kam svíčka a kytku jsem zabořila
do sněhu…


Když jsem vyšla ze hřbitova dát do kontejneru staré svíčky u odpadkových
zvonů (papír, sklo, plasty) stáli dva cigáni a podpalovali papír na tom zvonu
s papírem…tak jsem je okřikla, proč to dělají, jestli jsou normální…odsekli
něco peprného a nechali toho. Ještě jsem na ně houkla, ať hlídají, aby to
neshořelo, protože jestli to shoří, udám je, protože vím, kdo jsou.

Na to mě nazvali ženským přirozením a že mi podpálí barák…tak jsem jim
řekla, ať to zkusí, že se jich nebojím a oni, že to zkusí. Jsou to spratci ze
základky, přece se nebude všichni bát těch smradů….já kdybych se takhle v jejich věku
obořila na nějakou tetinu, tak mi jednu vyšije, že spadnu a druhou dostanu od
táty, protože by mu to poreferovala. Je mi z toho na nic.
Mám osobní číslo na obecního policajta, tak jsem mu volala, no nic, nevzal to! Klasika…

Komentáře

 1. Peggy napsal(a)

  Ahoj Mayo,to je šílený, já bych se do křížku s nimi nedala, ale cos tím? a začíná to být horší,myslím, že cítí, že pohoda končí, že se začíná přitvrzovat a jak přijdou o podpory a výhody, co byly, teprv to začne a nejen s nimi..Otom to podle mého vlastně běží..Doktor si svý vybojuje, ale lidi,(teď vůbec nemyslám cikány), kteří nemají ani zdaleka to, co nyní doktorům dali jen jako přidáno(6-8tis.)budou mít fofr, a kdo je už tak trochu od přírody”loupežník”,bude si radit jak umí. Policajti jsou už nějaký pátek v rozkladu, jsou naštvaní a znechucení(poneBože, kdo už vlastně ne).Nějak se to sype blbým směrem,..Včera, nebo nevímkdy, lidi v nějakým městě nevychzej po sedmý hod. ven, bojí se cikánů,začíná to tam vřít.. Je to normální? Já jako holka jsem obcházela obloukem cikánskou kolonii, bála jsem se jich, ale to nebyli ani snad tak zdaleka agresivní jako dnes,a dnes se před nimi lidi zamykají a čekají, co bude ráno.. V Liberci řádí pyroman, taky se lidi bojí, jestli do rána nevyhoří,, Mayo, tatínkovi to raděj ani nepovídej, já bych to na jeho místě vědět raděj nechtěla. Tak neví, něco je špatně a já už jsem ze všeho zblblá a jaro nikde..:-) Měj se pěkně Mayo a dík, moc tě zdravím.

 2. wbgarden napsal(a)

  Lepčejší je guna v ruce, než policajt na telefonu. Jak je jistě všeobecně známo…

  http://i2.ambrybox.com/181010/1287416287377.jpg

 3. maya napsal(a)

  Peggy,
  je mi z toho taské na nic, jak se vztahy mezi lidmi změnily. Ale tento příběh měl nakonec pointu. Několik týdnů jsem se bála každého zvuku okolo domu a policajt mě hlídal.Každý mi říkal, že jsem blázen, že jsem se do nich vůbec pouštěla.Na kameře, která je umístěná u hřbitova byl jejich čin vidět. jednoho dne za mnou přijel policajt a řekl, že se nemusím ničeho bát, že je vše vyřízené. Ptala jsem se jak. Otočil se, aby jej nikdo neslyšel a povídá:”seru na nějakou demokracii, čekal jsem, kdy je potkám samostatně, dal jsem jim přes držku a bylo hotovo.” Je to prá dní, co mě spratci potkali a dokonce pozdravili. je pravdou,že u nás na vesnici jesou v obrovské menšině. Jen asi čtyři rodiny na 1.600obyvatel. Takže jednou pravda zvítězila, ale už se do takových aktivit pouštět nebudu, ten strach nestál za to.:-))
  Jo, jaro, to mi také chybí, zvláště to sluníčko. Už si ani nepamatuji, kdy svítilo celý den. V neděli jsme měla štěstí, v šesr ráno byly červánky, tak jsem vyjela fotit, do osmi jsem nafotila krásné fotečky,ale potöm zalezlo za mraky a od té doby je jen mlha a pošmourno.
  Přeji jen krásné dny, milá Peggy.

 4. Peggy napsal(a)

  Hezký den Mayo,to je moc dobře,myslím, že tohle byl policajt, který se vymyká..nebo jen použil zrdavý selský rozum…. tohle je jeden z problémů, o kterým se musí mlčet a nebo nevím, proč nesmí říct pravda,ale takových je víc..Moc krásně jsi napsala ten zážitek s červánky..snad už bude takových dní víc, moc se těším, také se měj fajn, tvoje psaníčka jsou vždycky hezká, pohladí, když je v nich humor, nebo i život.. napiš zase něco Mayo, prosíííím.. Hezký vikend pa

 5. maya napsal(a)

  Peggy,jestli se chceš podívat, co jsem nafotila, najeď na tyto stránky, publikuji i fotím pod jménem Maya http://pantherclub.ic.cz/index.html
  Alespoň uvidíš,jak to ráno bylo kouzelné a čarovné..jo a poprvé jsem slyšela se chechat racky. Byla jsem z toho v šoku, fakt svému jménu “racek chechtavý” ostudu nedělají.

 6. maya napsal(a)

  To ráno je na zima, stránka 8-10.

 7. Eva napsal(a)

  Ahoj Mayenko, fotky jsem si prohlídla jsou moc pěkný, některý jsou moc úžasný. Závidím ti, že ten svět nejen tak vidíš, ale že ho umíš zvěčnit. Já ho sice vidím, ale ať dělám co dělám, umím jakž takž vyfotit Emču a psa. Ale taky dobrý, já jsem spokojená s dosaženými úspěchy. Některé tvoje fotky bych si nechala zvětšit, zarámovat a zdobily by mi náš byt. Sedly by tam…. 🙂

 8. maya napsal(a)

  Evulí,fotky Emči a jezevčíka mě vždycky potěší. Emča je zlatínko. Mě focení dává sílu a když se fotky líbí ostatním, o to lepší zážitek to je.
  Není žádný problém, když mi napíšeš na mejlíka, které fotky chceš, já je vypálím a pošlu Ti je na CD. Nebo Ti je můžu vytisknout,ale je lepší si je nechat udělat ve fotolabu. Pěkný den.

 9. Peggy napsal(a)

  Mayo, dík za odkaz.. tolik krásy!!! závidím vám panterům,jistě je plno pěkných zážitlů, je to moc fajn, mít kolem sebe fajn lidi.. Žasnu, kolik je ve tvých fotkách pezie, a jak krásně umíš (i technicky) fotit!! Jsi pro mne umělkyně!! já občas taky něco chci vyblýsknout,:-)al nemám na to..Budu se vracet koukat, mám vás v oblíbených, dík, a krásnédny, kdy máš dobrý světlo!! Mějse krásně, jsi fakt moc dobrá!

 10. maya napsal(a)

  Peggy, díky, ani nevíš, jak se tu u kompu naparuji.:-)) Já nejsem součastí této party, znám jen dva z nich a ti mi nabídli na mé tvoření jejich stránky, prý je to škoda, fotit jen pro sebe. A co se týče techniky? Jsem jako nepospaná kniha. Jeden profík mě začal učit teorii a potom řekl:” foťte tak, jak to děláte-srdíčkem, já měl kdysi také fotky, co měly srdce, ale technikou jsem to zkazil a už nic takového nevyfotím”. Takže technicky asi nebudou nic moc, ale ten pocit, jak mi bylo z nich asi cítit je. A pokud se líbí, je to o to víc lepší pocit, že jsem tam nemrzla jen tak.:-))

 11. Peggy napsal(a)

  Ahoj Mayo, naparuješ se právem! Zachytit okamžik, atmosféru, kterou pociťujem, když se na svět díváme srdcem, a aby to v tom budoucím snímku současně bylo i o našem vyznání, k tý chvíli, nebyl to kýč, nebo jen prázdný obrázek, to je Mayo hodně těžký a psaní básniček, je spíš tak trochu ofňukávání a ofukování naší duše :-)! Ať v dobrým, nebo zlým, ale obojí je hezký. A v obojím, se tak trochu svlíkáme.. Myslím, že těmi tvými nádhernými snímky, o tobě vím zase o kousek víc. Hodně krásných dní s foťákem, Mayo, ! A ještě pár slov k tvý myčce- Já při přečtení nadpisu myslela, že to bude myčka kuchyňská, zaradovala jsem se, neboť je to má věrná přítelkyně našeho domova a těšila na tvou zkušenost, předpokládala jsem, že veselou. Byť to bylo psaní o jiné, bylo ze života.. Takových slečen, bohužel nějak přibývá Mayo..ajá vím proč. Nevšimla jsi si, že k ještě starším lidem se kolem nás chovají tyhle trochu jednodušší děti, ještě hůř? Mnohem hůř! A myslím, že s toho vyplývá mizející zbytek už tak dost nabouranýho sebevědomí z těch starých lidiček, shrbených, vyděšených.. stačí když vyjdu na nákup na Anděla.. Mayo, každým rokem jsme jim blíž. Naštěstí, existují mladí, kteří jsou milí a chovají se pěkně, i to vidím kolem a moc mě ten pocit vždycky hřeje, za ty už čím dál nemohoucnější starý.
  Já Mayo také nebojuji,nestojí mi to to za to, ale na stranu druhou, když mě už fakt něco moc dostane, tak jedu..:-) Ve vší slušnosti, ale v duchu mi běží slova, za který by se mělslušnej člověk stydět.chichi…Měj se moc hezky!

  • maya napsal(a)

   Krásný den Peggy, dneska je sluníčkový!:-))
   To,že Tvá slova jsou balzámem na mé bolesti jsem Ti už psala několikrát a musím se opakovat. Děkuji. Co se týče mého čtyřkolového miláčka,už je umytý.Byla jsem ve “své”osvědčené myčce, kde je slečna velice příjemná.Začala jsem tam chodit pro doklady,protože byla naše spojka s klientem.A jelikož on o mě říká, že jsem největší zlatíčko a šikulka na světě a že mě miluje,jsou ke mně vstřícní.Myslím,ale hlavně proto,že když viděli,že jsem starší dáma při těle a ne jejich konkurentka!:-)) Naše telefonáty vypadají asi takto:”Dobrý den Bohunko, miluju vás, milju vás”.”Dobrý den Mišáčku,také vás miluju, co potřebujete?””Strašně nutně bych potřeboval vyřídit ..(teď následuje jobovka, čím víc miluju vás, tím větší problém s realizací)” “Mišáčku,já vas také miluju,ale tohle nebude jednoduché,nevím,zda uspěju” “Já vám věřím a víte,že vás miluju!” “tak jo, zítra se na to podívám a zavolám, co se s tím dá dělat”…Navíc mi dohazuje kšefty a platí ihned a hotově. Jednou jsem si měla vyzvednout peníze u jeho ženy. Je to velice příjemná mladá žena. Představila jsem se a ona řekla: ” tak to jste vy, co vás můj muž tak miluje?” ” Jo, to jsem já, jen bych chtěla někdy nějakej normální, obyčejnej, bezproblémovej kšeftík!” A obě jsme se začaly smát. Já vím, že to není profesionální, ale takovéto jednání je mi bližší než uniformita a podraz.
   Co se týče myčky na nádobí.Já mám tak malinkatej byteček,že se sem vlezou sotva všechny šanony klientů.Ale v domě,kde je mamka myčka je a tu využívám hojně,protože mamka jako ležák spotřebuje neuvěřitelné množství misek,lžíc,lžíček a hrníčků.A protože je to takovej můj mlsounek,mlsný,každý týden u ní upeču nějaký dortík a když peču jeden pro ni, udělám i druhý pro syny a to myčka myje jako o závod.:-))
   A ještě k tématu sexík. Souhlasím s většinou, nejsou lidi!:-)) Já se vztahu nebráním,ale za 12let, co jsem sama jsem nepotkala normálního mužskýho. Tím normálního myslím, že by byl ke všem normálním vlastnostem ještě nezadaný!:-))Zkrachovalci,citoví impotenti,sobci ti jakoby na mě padali a to v nejrůznějších věkových kategoriích!:-)) A tak mám svůj foťák, kytičky a lidi, co mě mají rádi a to pro mě opravdu moc znamená. A sexík? Co bychom si nalhávali, ten je potřeba! Pěkný den,Peggy.

 12. Peggy napsal(a)

  Ahoj Mayo..i když u nás nebyl ten den zvenčí tolik hezky sluníčkový :-), jako ten včerejší, byl hezkej. Muž mě vyvezl ven, přestože se ještě necítím tak moc ok, potřebovala jsem to víc, než antibiotika:-)..Chybí mi jarní počasí, vůně, zvuky a nějak ne a ne to přijít.Nabrala jsem sílu, takovou tu vnitřní, cestou jsem přemýšlela o tom, co se všechno prohnalo kolem mě v poslední době.
  Dám tedy “domácí úkol, ze slohový úlohy”,jak se dáj i tyhle pocity, na papíře někdy nazvat….:-)
  Byl to jeden z moc důležitejch dní. A proč to píšu tobě?Asi tolik..Bylo v tý přírodě a na tom výletování tolik!tolik okamžikůaobrazů, který by byly pro člověka s foťákem a viděním krásy, jako jsi ty,tolik!!! Neměla jsem foťák a jak už jsem řekla, fotit neumím. Alespoň tak, abych dokázala zachytit to pravé, to co v tý chvíli vidím.A tak jsem si jen uvnitř sebe vzdychla- být tak jako Maya!! A v ten okamžik jsem si uvědomila, že ani ta nejšikovnější Maya, nedokáže na věky zachytit tu chvíli, okamžik.
  Kaluže na cestách, ve kterých vítr tančí se suchým, loňským listím, s kousíčkem potopeného papírku, na kterém čas a zvlhlý sníh, skoro už smyl fixem napsáný slůvko OPEN…Jejich spodní poloviny, bezmocně uvězněné v zledovatělé, popraskané, skleněné vrstvě ledu.
  Sluneční paprsek si hrál s jejím třpytem, který ještě víc zvýraznil protiklad zmáčeného, uplakaného smutku, něčeho už dávno zašlého, minulého, odsouzeného k jistému zapomění a neodvratného konce v září odrazu modrýho nebe na zrcadle..Mayo, zůstala jsem stát, přidřepla k tomu kousku obyčejného a nepovšimnutého obrazu, kolem kterýho lidi chodili bez toho, že by ta blbost, mohla někoho zaujmout. Jenže..Nebyl to jen ten fragmet malýho, obyč. obrázku, ale studený vítr vydával takový divný, zvláštní pískání, nebo šum, nebo ví Bůh, jak to přesně pojmenovat. Z nedaleký kavárny sem doznívala nějaká stará,lázeňská odrhovačka, chvilkama voněla slastně káva až do útrob,na stromě nade mnou švitořil téměř neslyšně jakýsi ptáček,v dálce vrkala hrdlička.. (Bůh ví kde..)Vrkůůůů, vrkůůůů a mě bolelo až v patách..Neumím popsat ten okamžik, tu atmosféru, kdyse láme krása se smutkem, kdy se vkrádá do útorb se všemi zvuky a vůněmimaličký, třepetavý štěstí, který tě jakoby začne zdvíhat vzhůru, výš! Který v tobě zpívá! Je krásný ten svět, je krásný, že žiju, je krásný, že se pro žádný zklamání neposeru,(žádný není tak velký, abych si vyčítala, že nejsem jak mám být, tak nějak podle nějakýcho lepšího, hodnotnějšího mustru..) Že je krásný, že jsem zdravá, nečumím ven z okna ze špitátálu!!! Mayo, chce se napst báseň?!A o čem?Jo, moc, ale já nejsem básník, já tak psát neumím! umím jen fňukat nad svými bolístkami,nad tím, že mi zas někdo další nerozumí!! A najednou , v tu chvíli, mi docvakne, jak je život úžasný, jak moc ho ještě chci cítit, jeho obyčejný a prostý dary..který jsou na každým kroku..Kdy ho..o záleží na tom, jaká jsem, nemusím se líbit, nemusím čekat na to, že i já mám touhu občas něco dostat, když pořád jen dávám..Alespoň mám ten dojem…
  A???? proč to píšu? no protože, ani ten tvůj foťák, nejen ten, žádne! ani žádná báseň, nedokáže zachytit jediný okamžik, ve kterým se ti srdce tetelí štěstím, že ještě jo!!! Že jsem tu, smím.. Najednou jsem ucítila, jak směšnej je člověk, jak moc se upíná k něčemu, co očekává od jinejch, protože myslí, že by očekávat měl, protože dává jinejm tu mou pořád plusovou devizu.. A uvědomila jsem si, už po milionté, že jsm pouhou součástí toho všeho a někdy méně významnou, než co jsem spatřila v tý krásně se blýskající kaluži.. Mayo, jsme holky šikovný :-), a byť se snažíme o nemožný,a nedokážem všechno, každý objevený okamžik stojí alespoň za pokus..Mně to jde ovšem hůř a to myslím naprosto vážně.
  Jsem plná dojmů a tak dnes ty myčky nechám být, promiň, že na ně neodpovím,ovšem nemohu nechat bez povšimnutí ten kráááásný dialog s tvým klientem! je nádherný, když si lidi dávaj najevo, třeba jen v legraci, nebo svou vzájemnou, už tak nějak navyklou náklonností najevo, že maj toho druhýho,v seznamu “oblíbených. Krásnej chlap, ten tvůj klient, dá se pak něco odmítnout? no jasně že ne,za tyhla slova bych zmákla nějaký to lejstro i zadarmo..:-) A kdybys mu nebyla milá, nedokázal by ani jedno slovíčko vyslovit.. Je to moc hezký, celý, jak jsi to napsala.
  A s tím,že píšeš, že tě pohladilo něco, co ti občas napíšu? Mayo, jsem osel, jdu vždycky vstříc lidem naproti, vždycky naivně, ale když je někdo mýmu naturelu milej, neumím to jinak. A upřímnost je mi často na škodu. Někdy mám bláznivý manýry, jsem plná šílenejch úvah (jako třeba nyní,chichi..:-))ale jiná být nedovedu. Necítím k nikomu zášť, řeknu i na rovinu věci,co se líbit nemusej, ale nechci ublížit. Je to mý životní kredo, neublížit, a vím, že i tak, kolikrát hodně pos..u. Ale neumím se mstít a nechci, zloba je na jinech, já se sama sebe i tak dost užiju, chichi.. A zase,proč to píšu??? no jsem prdlá! chci ti jen říct, že kompliment patří tobě, tvý psaní jsou plná života, optimismu,síly a upřímnosti, bojuješ, jak já nikdy umět v životě nebudu.. jsi upřímnej člověk.. a hodně silnej a to dodává jedný neznámý bláznivý babě odvahu..(Tím pomáháš i jinejm, nejen mě, jsem si jistá..).Zůstat sebou a nepos..t se z toho, když se občas i minu..
  Dík Mayo, tví synové mají bezva mamču, umí krásný fotky a milujou ji klienti..:-) chichi..a jistě byse dalo přidat spoustu jinýho.. a i já mám svý děti, věděj, že jsem řízlá, ale tak mě milují a já je.. No a vyfoť to Mayo!!! Nebo napiš básničku!!!!!! 🙂 měj se krásně,a dík, je radost číst tvý zážitky, Další věc, co zase nikdy tak dokonale umět nebudu..:-)

 13. Eliska napsal(a)

  devcata tak hezky pisete a rozdavate si komplimenty, hezky se to cte.Ano je to prima nekomu od srdce rici ze ho obdivuji a vazim si ho.Jsou mezi nami taci , kteri umeji jen kritizovat , soudit a pritom je daleko jednodusi druhemu rici jak je sikovny , jak se nam to libi , ta jeho cinost.Moje kamaradka mi do dnes dekuje za mou pomoc s barakem , ktery koupili (starsi) a jak jsme spolecne vymysleli jeho prestavbu aby vsem vyhovoval. Obdivuji kazdeho co neco umi , at je to cokoliv.Lide si maji delat radost a ne si ublizovat. Taky deti stale chvalit at jim roste sebevedomi , do toho strastiplneho sveta , plneho valek, zla a nespravedlnosti. Tak at se vam hezky pise, jde vam to vsem moc hezky…….

 14. Peggy napsal(a)

  Ano Eliško, mě nevadí, když někdo kritizuje, naopak, je to důležitý a hodně!! jinak bychom setrvali ve valstních bludech, kritiku mám ráda, paradoxně,že je vlastně nepříjemná, ale čistí mysl, postoje..a umět ji přijmout, je báječné.. Předchází možná polemika,ale nemusím mít pravdu za každou cenu.. v tom to je!
  A jen říkat věci příjemné, i když si je někdy nemyslím? to není také moc ok.. Ale když je tak cítím,moc ráda je vyslovím,moc ráda .. a o těch dětech máš pravdu, platí to stoprocentně!!!! Jsem už hodně veliká, občas si jakoděcko přijdu,tak ráda přijímám hezká slova,chválu nesnáším, ale něco hezkýho,jen tak, pro mne, stačí mi hezky říct.. ano, je hezké, chovat se k sobě pěkněŠtastnou cestu, nebo jsi už nacestě.. štastně se vrať, jaro bude!! už se pomalu nadechuje.Měj se pěkně

Napsat komentář