Obstál jsem v testu

Nic nedám na horoskopy, nic nedám na testy. U horoskopů jednoznačně, protože považuji za vyloučeno, aby všechny narozené v jednom znamení poznamenal stejný osud. V jeden den by například milión Vodnářů nepřišlo do práce, protože jim podle hvězd hrozí smrt při dopravní nehodě. Mohli by si však ten den a všichni dohromady užít milión mimořádných sexuálních hrátek. Jenže, ne všichni Vodnáři mají za partnerky ženy narozené pro ten den příznivém sexuálním znamení. Kdyby Vodnáři ten hvězdný příslib vzali vážně a chtěli by ho naplnit, většina z nich by musela do nevěstinců. Ale to by je podle hvězd přejela tramvaj, co je sice zážitek velký, ne však sexuální. Podle hvězd by v jednom dni či týdnu všichni štíři zbohatli, všechny panny by porodily, všichni lvi by zkrachovali… .

Takže horoskopy neberu. Ale dnes jsem se nechal nachytat na Seznamu na test inteligence. Kdyby mi vyšel, vytiskl bych ho v mnoha kopiích a rozeslal příbuzným a šéfům. Při vší skromnosti se musím pochlubit, že obrazce a čísla jsem doplňoval zázračně rychle a možná i správně. Za necelou minutu se mi na obrazovce objevilo blahopřání k úspěšnému provedení vykonání testování. A konkrétní výsledek? Pošli heslo vpravo nahoře jako SMS na číslo…a uvidíš! Dál nic! Posunoval jsem myší níž, abych našel bližší vysvětlení. Prázdno, bílo! A daleko, daleko od posledního řádku jsem našel malými písmenky: Službu RSMS poskytuje XY, cena 99 Kč. To mi stačilo! Nezachoval jsem se jako blbec a neposlal jsem SMS jen tak. Našel jsem, zjistil jsem, neposlal jsem. Možná jsem ne zcela dobře obstál v testu inteligence, ale rozhodně jsem obstál v neplánovaném testu finanční gramotnosti. No, a ten má snad taky něco málo společného s inteligencí  – aspoň srovnatelné s inteligencí lidí, kteří takové chytáky na pumpování peněz vymýšlejí.

Komentáře

 1. Lex napsal(a)

  Skvělé, pane Fischere!
  Dopadl jsem stejně. Zabil jsem také zbytečně těch deset nebo kolik minut touhle – a řekněme si popravdě – nijak osvěžující činností, když jsem si řekl – co když všechny ty předchozí testy při povinných psychologických vyšetřeních lhaly a já jsem ve skutečnosti poloblb? No, a pak jsem se doroloval k té SMS-ce a hned jsem to sklapl. Potvrdil jsem si, že nejsem blb ani poloblb, za které nás tihle šibalové mají. Ani jsem netušil, že to mělo stát 99,- Kč. Tak daleko jsem ani nedošel. Nedal bych za to ani tu korunu, nebo kolik jinak SMS-ka stojí. SMS-ky posílím zásadně jen svým přátelům a případně lidem nebo institucím, od kterých něco potřebuji. Ne hňupům, kteří nás potřebují skásnout o prachy.

 2. Eva napsal(a)

  Vážení pánové, i já jsem dopadla tak jako Vy. U mě to byl test, který prý údajně byl předložen naším politikům a byla tam poznámka, že někteří dopadli velice špatně. I přes to, že se do politiky nechystám vstoupit, jsem najela na obrazce a čísla. Vzhledem k tomu, že mám mizerné prostorové vidění, ty obrazce nevím, nevím, ale s čísly jsem si téměř jistá. I já jsem dojela k SMS, jak popisuje Lex a tím moje “soupeření” s politiky skončilo. Sice jsem se nedozvěděla, jak na tom jsem a jestli bych do politiky mohla či nemohla vstoupit, ale spaní jsem po tomto testu měla skutečně dobré. A v mém věku, přiznávám, není nad to se vyspat do růžova. 🙂

 3. lukrecia napsal(a)

  Milí přátelé, i já se nechala zlákat! Taky jsem dojela až k SMS. A došlo mi, že tady je zakopaný pes – kdo se nechá zlákat a zaplatí, je odhalen jako nízkointeligentní – proto naši politici i neuspěli, co myslíte? Zaplatili a prozradili, jak na tom jsou.

Napsat komentář