Hlasování o sebedůvěře

Než pan premiér opravdu ve Sněmovně Parlamentu ČR spojí hlasování o důchodové reformě s hlasováním o důvěře vládě, měla by vláda ve vší tichosti a za zavřenými dveřmi hlasovat o sebedůvěře.

Pokud by z hlasování vyšlo, že sebedůvěra všech ministrů zůstala na stejné úrovni jako na začátku vládnutí, měla by se vláda sama rozpustit.  Mimo kotrmelce v jednotlivých resortech, v nichž nikdo neví, co vlastně ministři myslí doopravdy, měly by být definitivní ranou vládnímu sebevědomí kotrmelce důchodově-daňové. Nejdříve vláda počítala hrušky s jablky, takže jí pan profesor (Got Save the President!) musel napomenout a srovnat. Potom s vážnou tváří vystrašila voliče tvrzením, že je nevyhnutelně nutné srovnat všechna DPH na 20 procent.

 Aby nedopadla jako Kaddáfí (ten si také stále důvěřuje) připustila, že nenechá nejchudší umřít hladem, protože budou moci nadále s desetiprocentní DPH přikusovat k bramborám chleba s mrkví a o Vánocích si uvařit (smažený by přišel draho) kapra s petrželí. Protože zatím nebylo upřesněno, kde končí mléko s 10 procenty DPH a začíná mléčný výrobek s 20 procenty DPH, bylo by jistější pít mléko krávě rovnou z vemene (pokud by si některá kráva nevymyslela, že DPH se bude platit jí).

Nakonec se však ukázalo, že co třeba, to netřeba. Premiér se stejně vážnou tváří, s jakou oznamoval nevyhnutelnost srovnání daní na 20 procent, oznámil, že původní nevyhnutelnost nevyhnutelná není, že stačí nevyhnutelných 14 procent. A někdy potom nevyhnutelných 17,5 procenta.  S čímpak asi vláda přijde zítra, pozítří, popozítří? Neměla by svoji sebedůvěru snížit na úroveň sebedůvěry meteorologů? Ti ráno opatrně oznamují, že bude jasno až polojasno, místo oblačno až zataženo s deštěm, ojediněle se sněžením? Někde tak pak skutečně je.  Meteorologům naštěstí moc nevěříme, myslíme si o nich svoje, bereme si do tašky deštník, plavky a brusle.

Komentáře

  1. Holzelova napsal(a)

    To bude asi tím, že když M. Thacherová dělala nepopulární reformy, měli konzervativci většinu a nemuseli se dohadovat v rámci koalice… co řekli, přes to vlak nejel:-)))…. ovšem dnes je to průnik třech stran.. a teď babo raď:-)))..

Napsat komentář