Fleška

(povídka na 50 slov)

„Pane, co máte tu flešku, pojďte si k lepšímu počítači,“ vyzve návštěvníka knihovnice.

O dva týdny později přijde do knihovny postarší muž. Vytáhne láhev červeného vína, nenápadně ji vsune pod objemný atlas plazů, spiklenecky mrkne na knihovnici a šeptne: „Taky jsem vám přinesl flašku a chtěl bych k lepšímu počítači.“

 (psáno pro www.suvicka.cz)           

 

Komentáře

 1. Peggy napsal(a)

  Nevím kam napsat svou připomínku, ale tohle je tak na dotek kmih, tak ji vrazím sem. Jak už jsem několikrát napsala, na ankety moc nereaguji, ale tentokrát jsem chtěla..(jak já to dělám, že to mám vždycky naopak?! 🙂
  Prošla jsem všechny možnosti, ale ta má nikde?! nemám kam dát svou dopověd! ráda bych odpověděla, že je budu kupovat nadále, daň nedaň, hřeje mne, když je má vlastní,když mi ji nikdo jinej nemastí, nekroutí rohy, nesvačí na ní svůj vlašák.. voní mi mými večery, mým dotekem mých rukou od mýdla, tajemstvím, která sdílím jen s ní. Je krásný mít svou knihu a ještě je taky krásný, o některý snít a pak si ji koupit. Hřeje už v papíře z knihkupectví.. Takže, má odpověď, navzdory danejm možnostem- budu je kupovat, i když budou dražší!!!!!:-) Kalousek se v sakristi směje a mne si ruce..Je mi však zatím, pokud mám na jídlo, u pr..ele:-)

  • Holzelova napsal(a)

   Peggy, svou připomínku jste nemohla lépe umístit:-)). Já jsem také v anketě nenašla odpověď, že budu knihy kupovat nadála a ve stejné míře jako doposud, a to bez ohledu na to, jaké dépéháčko bude nakonec uvaleno na knihy. Přestože podporuji reformy, podepsala jsem petice na záchranu knih.
   Jen tak na okraj k politice: Oni jsou v nezáviděnihodné situaci. Musí vyřešit astronomicky zadlužený rozpočet, aby stát nezačal požírat sám sebe (tím myslím aby veškeré příjmy nepadly na oběť splátkám a úrokům z úvěrů). Źádný člověk, notabene politik, nedělá tyto kroky rád (a musí počítat s tím, že on se stane “pan nenáviděný” nebo “pan nepopulární”), ovšem nějaké řešení se najít musí. Zatím nikdo z křiklounů a kritiků nedal odpověď na to, jak to udělat, aby naše děti také dostávaly důchody. Prostě některé věci jsou nevyhnutelné, a teď je na politicích je realizovat co nejméně bolestně (ale bez bolesti to nepůjde:-))))

   • poletucha napsal(a)

    Paní Holzelová, vy ty naše šibaly umíte krásně chápat! Jsou v nezáviděníhodné situaci…Rozpočet je astronomicky zadlužený, ale kdopak ty dluhy dělal? Všichni ti zodopvědní dnešní chudáci, co jsou ve vrcholové politice nejméně od poloviny 90. let a schvalovali cedníkové zákony, v čele s nejlepším ministrem financí všech dob ve vesmíru a padákovým expertem! Problém mají, ale určitě ne strach o důchody mých dětí! Náš stát sám sebe nepožírá, zato naši “státníci” se jím cpou, ani se nestydí nahlas říhat.

   • Peggy napsal(a)

    Zdravím paní Holzerová, právě jsem dorazila z venku a směju se sama sobě:-), vleču zase dvě nový knížky! Chichi, jsem hrozná, ale když já se už vidím večer v pelíšku a hledím na parapet, jak se hromádky sknihama zmenšuje a zachvátí mne panika, že nebudu mít brzy co číst!! Jsem křeček!
    Jinak jste mě skoro rozplakala, jak mi začalo těch politiků, co musí dát kasu zase dohromydy, líto! Ale myslím, že pláčete na nesprávném hrobě, my to totiž taky nemáme lehký.A tak nějak mám dojem, že to někteří šibalové, kteří jsou mezi nimi, měli vědět, nebo ne? Takový pan kalousek hospodařil se státními financemi docela v dlouhým čase. Ale nic, podle jejich se musíme umravnit a všichni do jednoho zase kasu začít plnit.. Recept už oni maj dost dobře připravený, jen kdyby pořád neměnili to, co mají tak stopro připravené! No nic, to je o něčem jiném, než o knihách.. Já si vždycky jen vzpomenu, už nevím, na kterýho chytrýho pána přes ekonomiku, co říkal.. šetřit? tak se peníze neudělaj, ale musí se umět vydělat! (chichi, vždycky si na to vzpomenu doma, když mám přednášku o spořivosti :-)!A tak nějak se mi vybaví všechno, co bylo k vydělávání do státní kasy ještě dobrý, možná stačilo pohlídat majetek a najít správný hospodáře..Dnes je to jen v krajinách českých, totálně zrušený skanzen. Nejsem ten, kdo tvrdí, že bylo za komoušů dobrý hospodářství, to je blbost, jasně, ale že základ byl u nás mnohem lepší, než jinde, v postkomunistických zemích, o tom žádná! a chytrejch lidí, a šikovnejch, bylo taky dost.Ovšem, bylo to jinak, jako když se na plese v Hoří má panenko, zhaslo.. Ale co, mě moc politika nebere, a povídám si raděj o smysluplnejch věcech, z ktrejch se vlastně můj život skládá, ale když už jste to s takovou lítostí nakousla, nedalo mi to!:-) Mějte krásný den, dnes ted y fakticky zase je! a to je nad všechny debaty o politice!!!! 🙂

  • poletucha napsal(a)

   Milá Peggy, taky jsem na ten problém narazila. Sice už nějaký čas kupuju knížky jen pro potomky a jejich potomky, ale co udělám, když/až knížky zdraží? Budu muset najít levnější kadeřnici a místo na pivo vytáhnu na výletě láhev s vodovodkou… Líp už prostě bylo… a hůř taky!

   • Holzelova napsal(a)

    Poletucho, to už je taková optimistická povaha Střelců:-)))…

Napsat komentář